Savaitės klausimas

APKLAUSA: Ar savivaldybė turėtų išduoti statybos leidimus projektams, kurie neturi sukurtos infrastruktūros?

Jau kurį laiką Vilniaus mieste girdime neįprastas istorijas, kai naujakuriai skundžiasi infrastruktūros trūkumu šalia naujų daugiabučių kvartalų. Viena iš garsiausių pastaruoju metu skambančių istorijų – neasfaltuotos Gilužio gatvės duobės.

Kasmet Gilužio g. atkarpa po liūčių ir sniego tirpimo yra užliejama tiek, kad vairuotojai gadina savo automobilius. Vasarą situacija ne geresnė – nuo žvyrkelio kyla dulkių debesys. Vilniaus miesto savivaldybė nemato poreikio perimti šio sklypo, nes nors jis ir yra privačioje valdoje, žmonės gali naudotis keliu.

Savivaldybė kasmet tvarko daugiau nei 10 km žvyrkelių, tačiau Pilaitės rajone esanti Gilužio gatvės atkarpa nuo sankryžos su Karaliaučiaus g. iki kitos sankryžos su Tolminkiemio g. vis dar neasfaltuota. Panašu artimiausiu metu patogaus išasfaltuoto kelio gyventojai taip ir nesulauks.

 

Šioje atkarpoje yra didysis sklypas, kuris gali būti naudojamas susisiekimo ir inžinerinių tinklų koridoriams ir siaurasis, kuris yra privatus ir neturi kelio servituto (teisė važiuoti transporto priemonėmis, naudotis pėsčiųjų taku). Mažesnis sklypas yra žemės ūkio paskirties.

Ar savivaldybė turėtų išduoti statybos leidimus projektams, kurie neturi sukurtos infrastruktūros?

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytas
Vytas
2 dienas (-ų)

Neturi. Ir taip pridalino leidimų, kad žmonėms pievom per pusnys iki artimiausios autobuso stotelės reik eiti. O kadangi mūsų sostinėje paminklai ir paradai svarbiau už apšvietimą ir šaligatvius, o valdžiai dažniausiai nusispjaut į žmonių prašymus, tai tikrai reik kažką keisti.

Realistas
Realistas
6 dienas (-ų)

Nesutinku – kai kuriems vystytojams savivaldybė ko puikiausiai įrenginėja infrastruktūrą. Čia matyt blogas vystytojas, neprisidėjo prie apželdinimo, tad ir negavo nieko 🙂

Vilnietis
Vilnietis
6 dienas (-ų)

Reikėtų paklausti DO Architects nuomonės ar galima taip daryti, ir tuo pačiu už jų nuomonę nemenką sumelę sumokėti. Juk Šimašiukas mėgsta daryti tokius dalykus.
O šiaip, dabar yra 21 amžius ir savivaldybei dar kyla tokie klausimai. Juokas pro ašaras, ne kitaip. Gaila, kad vis dar gūdumoje gyvenam, kai svarbu namą pastatyti, o infrastruktūra kažkaip pati pasidarys

Cha cha cha
Cha cha cha
6 dienas (-ų)

Išpirkti sklypus, sukurt transporto, socialine infrastruktūra ir sklypus paruoštus statybai turėtų sukurt ir parduot vystytojui savivaldybė, tokia yra vakarų praktika, atsilikusių posovietiniu šalių praktika yra tiesiog parduot sklypus vystytojui, o kaip ten toliau būna pvz toli ieškot nereikia

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button