Savaitės klausimas

APKLAUSA: Ar reikia atitverti tvora judriausias miesto gatves, į kurias gali išbėgti laukiniai gyvūnai?

Rugpjūčio 11 d. rytą Vakariniame aplinkkelyje automobilis partrenkė briedį, dėl ko gatvėje susidarė didžiulės spūstys. Tai jau antras toks įvykis šią vasarą. Migruojantys gyvūnai kelia didelę grėsmę ne tik vairuotojams, bet ir po susidūrimo su automobiliais dėl patirtų traumų nugaišta patys. Visgi Vilniaus miesto savivaldybė tvorų šioje vietoje nestatys bei tvirtina, kad yra imamasi visų būtinų priemonių.

,,Daugelyje šalių pakelėse esanti augmenija nekelia problemų dėl saugumo. Tiesiog mažinamas leistinas greitis, pastatomi matomumą didinantys veidrodžiai. Vilnius – žalias ir miškais apsuptas miestas. Laukiniai gyvūnai migruoja pro šias teritorijas šimtus metų, turi savo takus. Mes nesame vieninteliai šios vietos šeimininkai, todėl reikia mokytis gyventi darniai su gamta. Specialių tvorų miesto teritorijoje nėra įrengta. Už miesto miškingose vietose statomi kelio ženklai “Laukiniai gyvūnai”, kurie ragina vairuotojus būti atidžius ir sumažinti greitį”, – aiškina Eglė Vankevičė, Vilniaus miesto savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus Visuomenės informavimo specialistė.

Norime paklausti jūsų, ar reikia atitverti tvora judriausias miesto gatves, į kurias gali išbėgti laukiniai gyvūnai?

 

Ar reikia atitverti tvora judriausias miesto gatves, į kurias gali išbėgti laukiniai gyvūnai?

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
22 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Jolis
Jolis
1 mėnesį

Pirmiausia nutiesia milžinišką infrastruktūrą 6 eismo juosų aplinkėlį, poto sapalipja apie sąvaiką su gamta. Joks gyvūnas ten nemigruos saugiai, net ir naktį dėl skiriamosios juostos…

Nutiesus aplinkelį, kurio pirminis tikslas buvo eismo pralaidumas didensnij greičiu, kur tai galima daryti saugiai, dabar sapalipja apie greičio mažinimą, taip prarandant esminę aplinkėlio paskirtį…

Aš didesnio cirko ir nesusipratimo nei Vilniaus miesto savyvaldybė nesu matęs.

Aldona
Aldona
1 mėnesį

Labai teisingas savivaldybės atstovės komentaras. Sumažinti greitį iki 50km/h ir tiek, nėr ko čia tvoras statyti – miestas ne greitkelis. Aplinkelyje išvis greitis turėtų būti iki 60km/h.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button