Savaitės klausimasSenamiestisVilniaus gatvės

APKLAUSA: Ar reikalingas kilpinis eismas Senamiestyje?

Nuo šiandien, liepos 7 d., Senamiestyje įsigalioja nauja eismo organizavimo tvarka – Senamiesčio lankytojai bei gyventojai ir toliau galės privažiuoti automobiliu prie savo namų, darbo vietų ir traukos objektų, tačiau negalės kirsti Senamiesčio.

Vilniaus istorinis centras liks atviras tiems automobilių vairuotojams, kurių kelionės tikslas yra senamiestis. Tačiau jis taps nepatogiu tiems, kurie tiesiog kerta senamiestį trumpindami savo kelionę į kitas miesto vietas. Pavyzdžiui, įvažiavus į senamiestį pro vakarinę pusę, bus galima išvažiuoti taip pat tik pro vakarinę pusę.

Įvedamos keturios kilpos, kurios padengs visą senamiestį. Kilpų pavadinimai parinkti pagal pagrindinius įvažiavimus į jas: Trakų, Islandijos, Subačiaus ir Latako.

 

Šiuo metu 40 proc. viso eismo senamiestyje sudaro tranzitinis eismas. Kai kuriose senamiesčio gatvėse (Rūdninkų, Klaipėdos, Bokšto) tranzitinis eismas rytinio piko metu sudaro daugiau nei 70 proc. viso eismo. Tokia eismo koncentracija didina triukšmą, oro ir istorinių pastatų taršą, niokoja unikalų senamiesčio paveldą, kelia riziką pėstiesiems, dviratininkams, paspirtukų naudotojams, trukdo tiek gyventojams, tiek svečiams džiaugtis senamiesčio privalumais.

Norime paklausti jūsų, ar reikalingas kilpinis eismas Senamiestyje?

Ar reikalingas kilpinis eismas Senamiestyje?

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
28 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
fizikos dėsniai
fizikos dėsniai
2 metus

Labai reikalingas, minimum 20 metų vėlavęs sprendimas. Tai kas dabar padaryta (ypač prieš kilpinio eismo įvedimą) su senamiesčiu yra kažkas baisaus automobilių eismo prioretizavimo prieš pėsčiuosius prasme. Kilpinio eismo įvedimas yra puikus ir labai reikalingas žingsnis einant senamiesčio išautomobilizavimo linkme.

Sekantis žingsnis – pajungti lietvamzdžius į kanalizaciją, eismo juostų lygį padaryti viename lygyje su šaligatviais ir visą eismą – auto, pėstieji ir dviratininkai – paleisti vykti kartu. Toks sprendimas sukurs palankiausias sąlygas pėstiesiems.

Jok
Jok
2 metus

Prastas klausimas. Galetu buti klausiama ar reikalingas tranzitas per miesto centra. Tai yra kilpinio eismo esme.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button