APKLAUSA: Ar pritariate siūlymui, jog reikia griauti senus sovietinius daugiabučius?

Komentarai 29

  1. Laisvas ekspertas says:

    Pirmiausia tipinius sovietmečio daugiabučius pastatus pradėta griauti Rusijos federacijoje ( jų, tipinių projektų, gimtinėje) be renovacijos tam, kad pasibaigus jų garantijos terminui juos pakeisti į pažangesnius (modernesnius). Lietuvos valstybė nutarė pirma juos suprivatinti, vėliau renovuoti už BUTŲ savininkų lėšas (t.y. išmelžti juos), pagaliau juos griauti neišsprendus klausimo valstybiškai – teisiniai, kaip bus pasielgta su BUTŲ savininkais, turinčiais nuosavybę tuose griaunamuose pastatuose? Vyriausybė vienašališkai ieško būdų kaip statybininkus aprūpinti darbu melžiant (apšiltinant ir griaunant pastatus) BUTŲ savininkus. Vyriausybė ne valstybė ir ne tautos atstovybė. Todėl pirmiausia valstybė, įvykusia privatizacija suskaldžiusi sovietinius pastatus į daugiabučius gyv. namus (bendrijas), privalo išspręsti Butų savininkų – Lietuvos piliečių – turinčių nuosavybės teise priklausančius butus bendrijose, klausimą kas bus su jais? Kaip bus atlyginamas turimas turtas griaunamame pastate ir kur bus patalpinamas griaunamo namo (bendrijos) savininkai. Čia ne semašininkų, matijošaitinkų ar vyriausybininkų kompetencijos reikalai. Čia valstybės ir jos vadovo kompetencijos reikalai už kieno lėšas bus griaunami, kas ir kaip kompensuos nuosavą turtą (BUTĄ) sovietiniame daugiabutyje? Pirma teisinis pagrindas, o tik po to griovimo darbai. Lietuvos vyriausybininkai mąsto kitaip: pirma vežimas ar garvežys, o po jo arklys ar platforma. Gal paklauskime vyriausybės: – ”Kam visa tai naudinga?

    • Vytas says:

      Būtent, teisinis pagrindas pas mus pradedamas aiškintis po įvykio, apie pagarbą privačiai nuosavybei nekalbam, o tuščio gero naujo gyvenamojo ploto, idant aprūpint griaunamų namų gyventojus, ne tiek jau ir daug. Beje, į vietų vertes ar atsižvelgiama, irgi klausimas, apie infrastruktūros (naujos) funkcionavimą nutylima…Aplamai, žiūriu, kažkokia betvarkė pradeda viešpatauti visur, tik suteik mulkiams valią bei krėslą valdišką, tuojau pasipila fix idea, tiesiogiai susijusi su “otkatu” ir lėšų savinimųsi – bepigu gi, prisidengiant gerumo bei rūpesčio skraiste, darytis “vardą”, o svarbiausia, nebaudžiamai turtėti.

  2. Užsirausit ant says:

    proletariato bus pripaišyta, kad skriaudžiat, o aiškintis teks su putka.

  3. Pabandykit griaut says:

    Pamatysit, kad lietuvis ne tik dainuoti moka….

  4. Voveruška says:

    O tie kurie prabalsavo 49%, kad PRITARIA čia tokios sunkios pasekmės po COVIDO? : S užuojauta.

  5. Aurimas says:

    Kas čia per užsakyta apklausa? Šiandien prieš kelias valandas publikuota, o rezultatai jau yra ir balsavimas uždarytas. Gerai formuojate nuomonę madeinvilnius.

  6. Irma says:

    Avuliui rankos niežti…

  7. Bob says:

    Kai visiškai sufailini su renovacija, tai telieka griauti – kaip kitaip paaiškinti kodėl daugiau negu pusė Vilniaus – senos nerenovuotos chruščiovkės? Senų panelinių namų yra ir kitur – pvz. Vokietijoje ar Švedijoje. Nieks jų negriovė, tiekos gražiai rekonstruoja – taip kad iš karto net nepasakysi kad čia tipinis blokinis penkiaaukštis.

  8. qwert says:

    Kadangi chroniams narkomanams neužtenka taškymuisi milijardų, šie ieško ką dar išvogt,ir kaip terorizuot gyventojus, juos sunaikint,išvyt,parduot.Valstybinė žemė po sovietiniais daugiabučiais resursas, todėl apskelbia lušnynais, jau prastuminėja idėją griaut.Skirtumas tas kad žmonės dirbo ir uždirbo, nusipirko tuos būstus. Kuriamas precedentas nuvyt ir atimt ,sunaikint žmonių turtą.Esamas valdžios, stambių verslų niekšiškumo, gobšumo lygmuo tiesiog neįtikėtinas, todėl tikėtis, kad tokie griovimais nesibaigs tragedijom naivu, niekšai iš lėto kankins, pirmai griaus po nedaug, ir ieškos precedentų likusiems be būsto neduot naujo būsto, iškelt į užkampius, vėliau susigalvos kad užtenka kompensacijų,kurių neužteks jokiam būstui,kol galiausiai apskelbs kokiais vatnikais ar dar kuo(nes gyvena sovietiniuose namuose) ir tiesiog vys į lauką…

    • aga says:

      eik tu troli, sovietmeciu matai zmones dirbo ir uzsidirbo butus 😀 kremliuj tegul issiblaivo pries tekstus tau rasydami

      • qwert says:

        nurimk, gandono atplaiša, dar spėsi šiknon sulyst, po 1990 daug kas pirko butus Vilniuje ..

      • Arturas says:

        Prie ruso butu dave dykai zmonem.o vat pri lazbergio puse miliono euru kainuoja.tai spresk kada buvo geriau.tu lazbergini

      • Rob says:

        Prie ruso davė dykai tačiau, tačiau juos išsipirko kai jau buvo Lietuva t.y. už juos nusipirko iš valstybės. Taip kad žmonės dirbo ir užsidirbo juos.

    • Jonas says:

      Tai jei butą uždirbo ir užsidirbo, tai turto savininkui ir pareiga juo rūpintis, atnaujinti – kad nebūtų avarinės būklės ir nekeltų grėsmės nei patiems, nei aplinkiniams. O jei jau savininkai nesugeba patys pasirūpinti, tai kas valstybei belieka, reikia ieškoti kitų būdų kaip išvengti potencialių įvykių.

  9. vardas says:

    Vis išlenda šnekėtojų siūlančių griauti daugiabučius, tačiau nė vienas nepateikia sprendimo, ką daryti su tuose daugiabučiuose jau gyvenančiais žmonėmis? Lygiaverčio naujos statybos būsto nieks nesiūlo ir nesuteiks, nes vertė skirtinga, o imti paskolą ir primokėti skirtumą ne visi išgalės. Juo labiau, kad griaunamo būsto vertė lygi žemės sklypo, kuriame stovi daugiabutis, daliai.

    • aga says:

      yra tokie modeliai taikomi kitose salyse, mes cia nieko neisrandam. rytu vokietijoje istisi rajonai yra nugriauti ir perstatyti.
      pirma pastatomi salia nauji namai, kuriuose nuosavybe gauna planuojamo griauti daugiabucio gyventojai. tada griaunamas senas daugiabutis ir statomi tolimesni etapai. bet kokiu atveju naujas bustas buna lygiavertis arba realu didesnes vertes, kitaip be sansu igyvendinti tokius projektus.

  10. Patriot says:

    Simasius gi zadejo renuovuoti lb daug ju.bet tai tik buvo melagingas jo pazadas.kaip ir siaurine gatve zadejo nutiesti stadiona pastatyti.daugiau parkavimo vietu daugiabuciu kiemuose.o dabar nutempineja zmoniu masinas.


TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist