Penktadienį Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams pristatomas naujas meninis, edukacinis ir pramoginis šviesų instaliacijų parkas, kuriame lankytojai bus kviečiami leistis į šviesos pažinimo kelionę Vilniaus universiteto (VU) botanikos sode Kairėnuose. Ekspozicijoje – originalūs Lietuvos ir Lenkijos menininkų sukurti darbai, kurie lankytojus supažindins ne tik su natūraliais gamtos šviesos šaltiniais, bet ir sukurtais žmogaus. Projektas yra įtrauktas į Vilniaus universiteto programos renginių sąrašą, skirtų Vilniaus 700-ajam gimtadieniui.

Šviesų instaliacijų parkas įsikūrė gamtoje, išskirtinėje VU botanikos sodo Kairėnuose aplinkoje. Eidami beveik 2 km ilgio taku, lankytojai atras dar nematytų sodo vietų, o jau pažįstamas išvys kitokioje šviesoje.

Lenkijos ir Lietuvos kūrėjų darbai, atlikti įvairiomis technikomis, bus eksponuojami iki vasario mėnesio. Meninėje „namų ugnies“ kompozicijoje susijungė dvi instaliacijos: lietuvių menininko Manto Maziliausko „Lumina Dome“ ir lenkų menininko Jaroslawo Koziaros „Ugnis“. J. Koziara taip pat pristatys meninį kūrinį „Saulė“. Olena Glinko lankytojams pristatys du kūrinius – „Abstrakčios kaukės“ ir „Grybai“. Menininkės Martos Basandowskos kompozicija „Aurora Borealis“ yra sukurta naudojant „StringArt“ technologiją. Instaliacijai panaudota daugiau kaip 12 km fluorescencinių juostelių ir gumyčių.

Norime paklausti jūsų, ar jau lankėtės naujame Kairėnų šviesos instaliacijų parke?

Ar jau lankėtės naujame Kairėnų šviesos instaliacijų parke?

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

41 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist