Savaitės klausimas

APKLAUSA: Ar daugiabučiuose turi būti uždarytos šiukšlių šachtos?

Nuo 2020 m. sausio 1 d. sostinės savivaldybė pradėjo nuo sovietinių laikų likusių atliekų šachtų daugiabučiuose namuose uždarymo projektą. Šachtos atsisakomos po truputį – tuose daugiabučiuose, prie kurių atsiranda pusiau požeminiai atliekų konteineriai. Pagrindinė priežastis – nepageidaujami kvapai ir netinkamos higieninės sąlygos. Be to, po šachtomis stovintys konteineriai nėra pritaikyti rūšiavimui.

Šachtų užsandarinimu pasirūpinti turi namo administratorius arba bendrija. Tiesa, gyventojai turi galimybę pasilikti atviras šachtas ir toliau mesti atliekas į jas. Tačiau tokiu atveju gyventojai už atliekų išvežimą mokės dvigubai – už pusiau požeminių konteinerių išvalymą ir už šiukšlių išvežimą iš šachtos konteinerio. Be to, atvirų šachtų pasilikimas nusižengia šiuo metu galiojančioms higienos normoms.

Norime paklausti jūsų, ar daugiabučiuose turi būti uždarytos šiukšlių šachtos?

Ar daugiabučiuose turi būti uždarytos šiukšlių šachtos?

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!


33 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Audra
Audra
11 mėnesius

Reikia uždaryti visur. Ir dėl skleidžiamo kvapo, ir dėl tarakonų, ir dėl nešvaros. 1)Dėl kvapo. 2)Dėl tarakonų, namuose kuriuose yra šiukšlių vamzdžiai žymiai didesnė tikimybė jiems atsirasti. (Draugė gyveno bedrabutyje su veikiančiu šiukšlių vamzdžiu, tai ir miltelius dėjo ir apartus statė, niekas nepadėjo jie neišnyksta kai už sienos vamzdis ) 3)Dėl nešvaros, kai žmonės į šiukslių vamzdžius meta šiukšles be maišų tiesiai iš kibiro su visais skyčiais, dėl to atsiranda aukščiau paminėti punktai. 4)Kai yra šiukšlių vamzdis žmonės linkę nerušiuoti nes rušiuojamas šiukšles jau reikia nešti į lauką. Plius žmonės galėtų susimastyti, nes už rušiuojamas atliekas mes žymiai mažiau mokam… Skaityti daugiau

Marius
Marius
11 mėnesius

Jeigu netoliese yra įrengti požeminiai (arba pusiau požeminiai) atliekų konteineriai – nuo nemalonų kvapą skeidžiančių šiukšlių šachtų reikia atsisakyti. Nebent atsiras tie, kurie norės kad šachtos ir toliau veiktų, tada tegul moka visiems kompensaciją už nemalonų kvapą.

Marius
Marius
11 mėnesius
Atsakinėti į  Marius

Zinai, Mariau, pozeminiai konteineriai siandien tvarkomi blogiau nei bet kada. Be to kazkam po langais irengti, siuksliavezes normaliai neprivaziuoja, purvynai aplink. Klerkai ten kazka kalbasi, bet nieko nesikeis: ar vamzdziai, ar konteineriai – tas pats bomzynas. Be to pasiskaitykit atlieku tvarkytoju mums primetamas pareigas: stebeti patiems, ar pasaliniai nepriveza siuksliu, ar nepalieka negabarito. Viska fiksuoti ir kazkam pranesineti. Bet uz viska isvezta vistiek sumokesime patys. Uz svori.
Taip kad vamzdis daug patikimiau, nors man taip pat nepatinka.

Marius
Marius
11 mėnesius

Uz tuos pinigus, ka mokam siukslininkams, ir ivertinus paslaugos kokybe, tai nuo butu duru turetu susirinkti siuksles, patys isrusiuoti ir dar siuksliu maisais gyventojus aprupint.

Jurijus
Jurijus
11 mėnesius
Atsakinėti į  Marius

O kaip buti pensiinio amziaus zmonems, kurie negali nunesti toli siuksles?

Anatolijus
Anatolijus
11 mėnesius
Atsakinėti į  Jurijus

Jeigu siuksliu jau negali nunesti iki siukslines, tai jau nekazka. Judeti visiem reikia ir sportuoti, net ir po pensijos. Zinoma yra zmoniu kurie negali, bet tai nedauguma.

Marius
Marius
11 mėnesius
Atsakinėti į  Jurijus

Jeigu senyvo amžiaus žmogus negali nueiti nedidelį atstumą iki lauke esančio pusiau požeminio šiukšlių konteinerio, tai iš karto kyla klausimas: iš kur pas jį namuose tos šiukšlės atsiranda? Kaip žmogus iki parduotuvės didelį atstuma nueina, o žymiai mažesnio atstumo iki pož. konteinerio įveikti negali? Giminaičiai nueina į parduotuvę ir viską nuperka? Tai tada tie patys giminaičiai ir šiukšles išneš… Naudojasi maisto pristatymo iki namų paslauga? (visokios “Barbora” “Wolt” “Bolt food” ir t.t.?) Tai galės ir šiukšlių išnešimo iš namų paslaugomis pasinaudoti…

Jonas
Jonas
11 mėnesius

aisku reikia uzdaryti visur

Vil
Vil
11 mėnesius
Atsakinėti į  Jonas

Visiškai pritariu – teko du metus nuomotis butą šalia šachtos, tai kai įsikėliau (žiemą) buvo normaliai, bet vasarą net į butą kartais kvapeliai persismelkdavo. Neįsivaizduoju, kaip kažkas gali agituoti pasilikti tas parazitų skyles. (Ir neverkite, kad vargšai diedukai šiukšlių neišsineš, daug daugiau senolių gyvena be šachtų ir kažkaip šiukšles išsineša).

Back to top button