MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Savaitės klausimas

APKLAUSA: Ar bendruomenės kovodamos su statytojais stabdo miesto progresą?

Vis dažniau sostinėje naujų NT projektų vystytojai susiduria su bendruomenių skundais ir kartais pargrįstais ir nepagrįstais faktais.

Norime paklausti jūsų, ar bendruomenės kovodamos su statytojais stabdo miesto progresą?

Ar bendruomenės kovodamos su statytojais stabdo miesto progresą?

Peržiūrėti rezultatus

Loading ... Loading ...

8
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
2 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
ŠiaipRikisJurgisŠiaipPetras Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
klausimas
Skaitytojas
klausimas

“Vis dažniau sostinėje naujų NT projektų vystytojai susiduria su bendruomenių skundais ir kartais pargrįstais ir nepagrįstais faktais.”

Įvardinkite, prašau “pagrįstus faktus”. Štai kad “Misionierių” atstovas buvo nuteihstasb už kyčio davimą – bpuiku pagrįsto fakto pavyzdys.

.

tadas
Skaitytojas
tadas

Paziurekim i ne visai legalias statybas senamiescio pakrasty, paziurekim i is bendros architekturos brutaliai issiskiriancius pastatus, i namus, kurie korupcijos pagalba isdygsta is apsamanojusio betono bloko “neva buvo pamatai”. Paziurekim i siukslynkiemio statybas, kur kaimynai vienas kita per langus mato, paziurekim i perkunkiemio nelegalias komunikacijas, paziurekim i daugiabucius, prie kuriu buvusios aiksteles staiga ima ir patampa mokamomis. Ta prasme, gerai, kai miestas pleciasi, kai griaunamos nusiursusios bakuzes, bet turi buti darna ir protas viska statant, o ne laukinis kapitalizmas. Juk patys suprantat-jei galetu, verslinykai ir Gedimino pili nugriautu-oho kokie butai ir ofisai ten iseitu!

Šiaip
Skaitytojas
Šiaip

Kokios nelegalios statybos senamiesčio pakrašty? Kokia brutuali architektūra? Gal galima konkrečiais pavyzdžiais? Tos ‘bendruomenės’ dažniausiai stabdo ne brutualią, o pačią pažangiausią architektūrą, kaip kad pasaulinio garso architekto projektuotą K18B. Jos saugo ne kažkokias nelegalias statybas iš apsanojusio betono bloko, o sovietmečio paliktus, nejaukius ir atgrasius betono blokus tam, kad Reformatų skvere nebūtų sukurta jauki žalioji erdvė. Jeigu tos bendruomenės išties stabdyti brutualią architektūrą ir nelegalias statybas – būtų viskas tvarkoj, bet yra visiškai atvirkščiai.

Petras
Skaitytojas
Petras

Bendruomenės bando apsaugoti susiformavusias miesto struktūras, istorinius pastatus, žaliasias viešas erdves ir istorines panoramas nuo spartaus išnaikinimo. Kur tik koks naujas projektas kas nors yra griaunama ar naikinama, tam reikia priešintis ir stabdyti tokius kaip k18.

Šiaip
Skaitytojas
Šiaip

Reformatų skvere žaliosios erdvės bus įrenginėjamos vietoj šalto ir nejaukaus betono, K18B bus statomas vietoj mašinų aikštelės, Misionierių sodai statomi vietoj sovietmečio statybos baisios apleistos ligoninės. Ką tos ‘bendruomenės’ nori apgauti? Gal žmonės akių neturi ir nemato, kad ten buvo ne ‘istorinės vertybės’, o Vilniaus didžiausios gėdos?

Jurgis
Skaitytojas
Jurgis

K18 yra daugiaaukštis prie pat istorinio miesto centro ir bažnyčių. Šioje erdvėje istoriškai niekada nebuvo daugiau nei 4 aukštų užstatymo, o naujieji kelių dešimčių aukštų pastatai menkina UNESCO senamiestį. Su misionierių sodais irgi beveik tas pats: naujas pastatas didesnis, užima daugiau ploto, turi daug stiklo bei kitų svetimkūnių senamiesčiui elementų, dėl gerų būsimų gyventojų panoramų iškirsta augmenija, kuri ir taip nežmonišku tempu nyksta visame Vilniaus mieste. Visas naujas kompleksas bus žymiai pastebimesnis už senąją ligoninę, o tai yra blogai nes nyksta Vilniaus istorinio žalio miesto įvaizdis.

Šiaip
Skaitytojas
Šiaip

Jei nepastebėjai, tai K18B ne senamiestyje planuojamas statyti, o priešais Europos dangoraižį. O misionierių sodo projektą pats Unesco įvertino kaip tinkamą ir deranti prie senovinės architektūros. Bet atsiranda didesnių ekspertų, kurie kažkokios bažnyčių bokštus įžvelgia ten, kur jų nėra 🙂

Rikis
Skaitytojas
Rikis

Kas ta „brutuali“? Pakartojot du kartus, vadinasi, nematėt iki šiol, kaip rašomas tas žodis?

Panašūs pranešimai

APKLAUSA: Kokie autobusai turėtų būti perkami sostinei ateityje?

Donatas Andrijauskas

APKLAUSA: Kas taps naujuoju Vilniaus meru?

Donatas Andrijauskas

APKLAUSA: Kaip vertinate atsinaujinusią Kaziuko mugę?

Donatas Andrijauskas

Apklausa: Ko labiausiai laukiate artimiausiu laikotarpiu?

Donatas Andrijauskas

APKLAUSA: Kuris naujo tilto per Nerį projektas yra tinkamiausias?

Donatas Andrijauskas

APKLAUSA: Ar manote, kad MO muziejus pagerino sostinės kultūrinį gyvenimą?

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika