Dvidešimtuosius metus skaičiuojantis Vyčio Jankausko šokio teatras metus pradeda tarpdisciplininiu šokio spektakliu ,,Akloji dėmė” ir išvyka į Berlyną. Šokio meka vadinamame Berlyne, šiuo spektakliu bus atidaromas ketvirtą kartą vykstantis šiuolaikinio šokio festivalis „Litauen tanzt”. Vilniuje šis spektaklis bus rodomas sausio 27 d., 19 val. Menų spaustuvėje.

Festivalio „Litauen tanzt” meno vadovė Ingrida Gerbutavičiūtė teigia, kad spektaklis „Akloji dėmė” atidarymo vakarui pasirinktas norint Berlyno publikai parodyti darbą, kuris reprezentuotų Lietuvos šiuolaikinį šokį ir kartu būtų atviras naujoms skirtingų menų sąveikos tendencijoms. „V. Jankauskas yra vyresniosios kartos šokio kūrėjas, jo kūryba pasižymi lyriška judesio leksika ir impresionistine šviesų daile. „Aklojoje dėmėje” naudodamas vaizdo projekcijas choreografas priartėja prie šiuolaikinių sprendimų jungti skirtingas meno šakas tam, kad būtų galima optimaliai atskleisti spektaklio mintį.” – pasakojo I. Gerbutavičiūtė. Tikimasi, kad į festivalį „Litauen tanzt” atvyks ne tik šokio, bet ir vizualiųjų menų bei medijų kūrėjų, kuriuos V. Jankausko spektaklio idėjos išpildymas paskatins pamatyti ir kitus festivalio spektaklius, pažinti Lietuvos šiuolaikinį šokį ir jo kūrėjus.

Pasak spektaklio idėjos autoriaus ir choreografo Vyčio Jankausko, tai dvyliktas teatro spektaklis, išsiskiriantis iš kitų spektaklių tuo, jog pagrindinį spektaklio prasminį krūvį kuria netik fizinė šokėjų sąveika erdvėje, bet ir jų žvilgsnių, tiksliau vaizdų, kurie atsiduria jų akiračiuose sankirtos. Tai įgyvendinti padeda vaizdo projekcijos, kurios tarsi čia ir dabar retransliuoja skirtingus vaizdus / pasaulėvaizdžius, kuriuos tuo metu mato šokėjos.

Spektaklio idėja paremta medicininiu terminu – Akloji dėmė – kuriuo nusakoma kiekvieno žmogaus akies plotyje esanti dėmė, lemianti tai, jog mūsų regėjimo lauke atsiranda sklypelis, kurio visiškai nematome, tačiau vaizduotė nejučiomis užpildo šią regėjimo spragą aplinkinio fono smulkmenomis. Spektaklio idėja skleidžiasi per dviejų moterų tarpusavio santykius. Šias moteris įkūnija Lietuvos šiuolaikinio šokio atstovės Giedrė Kirkilytė – Jankauskienė ir Rūta Butkus. Spektakliui video projekcijas kūrė „Le Fou“, kostiumų dailininkė Jolanda Imbrasienė, šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis. Spektaklyje panaudota grupių Raime, Tindersticks, G. H., Colin Stetson & Sarah Neufeld muzika.

Taip pat šiuos metus Vyčio Jankausko šokio teatras, pradeda po truputį įsibėgėjančiu kūrybiniu procesu ir pavasarį planuoja išleisti premjerą – šokio spektaklį „Agonija“. Šio kūrybinio proceso metu kūrėjai bandys rasti atsakymą į klausimą: ką šiandien reiškia būti žmogumi, ar tikrai žmogus yra tapatus sau, toks kokį sukūrė gamta ir/ar lėmė prigimtis, o gal mums nepakanka būti tik žmonėmis, gal žmogus pašauktas tapti kažkuo kitu, kažkuo kas dar neegzistuoja ir apie ką mes negalime žinoti, kaip ir kas tai galėtų būti.

Vyčio Jankausko šokio trupė įkurta 1997 m., o 2004 m. trupei suteiktas profesionalaus šokio teatro statusas. Per 20 metų šis teatras įsitvirtino kaip itin savitas Lietuvos šiuolaikinio šokio fenomenas, nuosekliai einantis savo keliu. Trupė ne kartą savo kūrybą yra pristačiusi įvairiuose Lietuvos ir užsienio šokio ir teatro festivaliuose. Choreografo ir jo trupės kūrybinę brandą vainikavo du „Auksiniai scenos kryžiai“: šokio spektaklis „Nuskendęs slėnis“ pelnė apdovanojimus už geriausią 2003–2004 m. choreografiją ir muziką, o antrąjį aukščiausią teatralų apdovanojimą V. Jankauskas gavo kaip geriausias choreografas už spektaklį „Budėjimai“ (2008–2009 m.).

Bilietus į šokio spektaklį „Akloji dėmė” galite įsigyti TIKETA kasose, knygynuose VAGA, internetu – TIKETA ir teatrai.lt tinklalapiuose. Bilieto kaina 7,20 -9,20 Eur, taikomos įvairios nuolaidos.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist