2017 m. vasario 23-25 d. Vilniuje vyks „I-asis tarptautinis klasikinės gitaros konkursas”. Be jokios abejonės, tai bus reikšmingas įvykis Lietuvos gitaros gerbėjams, pedagogams ir moksleiviams, kurių skaičius kiekvienais metais auga, o jaunieji mūsų šalies gitaristai pelno laurus užsienyje vykstančiuose tarptautiniuose konkursuose.

Konkurso organizatoriai: asociacija Motus Recto, Arts Libera International ir Lietuvos Edukologijos Universitetas neslepia savo ambicijų ateityje šį konkursą paversti prestižiniu ir garsiu visoje Europoje. Kaip informuoja konkurso sumanytojas ir meno vadovas, žymus Lietuvos gitaros atlikėjas ir pedagogas Algimantas Pauliukevičiaus, konkurse jau užsiregistravo 56 dalyviai iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos ir Rusijos. Taigi, susidomėjimas renginiu yra tikrai didelis, galima prognozuoti, kad dalyviai bus gerai pasiruošę ir aktyviai varžysis dėl apdovanojimų. Dalyvius vertins kompetentinga tarptautinė komisija, kurios sudėtyje bus net septyni nariai, pripažinti mūsų šalies ir užsienio gitaros atlikėjai ir pedagogai.

Pasak Arts Libera International vadovo Gintaro Kamsiuko, tarptautinio klasikinės gitaros konkurso Lietuvoje organizavimas ženkliai paskatins šio instrumento populiarumą, profesinio lygio kėlimą, jaunimo susidomėjimą ir užimtumą, leis susipažinti su kitų valstybių pasiekimais ir geriausiomis tradicijomis gitaros meno vystymo srityse, aktyviai skatins tarptautinį edukacinį, kultūrinį ir socialinį bendradarbiavimą.

Įdomu tai, kad konkurso metu veiks instrumentų ir naujų leidinių gitarai pristatymai. Vyks atviros meistriškumo pamokos, improvizacijos vadovėlio vaikams pristatymas, pranešėjai iš užsienio šalių pristatys naujausią informaciją apie gitaros meno pasiekimus ir populiarinimą jų šalyse. LEU Didžiosios salės fojė bus pristatyta Antakalnio progimnazijos mokinių plakatų, skirtų gitaros konkursui, paroda. Pasak organizatorių bus padaryta viskas, kad dalyviai jaustųsi patogiai, turėtų geras sąlygas repeticijoms, didelis dėmesys bus skiriamas pozityvaus mikroklimato sukūrimui, kad būtų kuo mažiau psichologinės įtampos konkursantams. Visų renginių lankymas – nemokamas. Konkursas vyks adresu: Studentų g. 39, Lietuvos Edukologijos Universitetas, Vilnius. Dalyvių registracija prasideda 9:20 val. Kviečiame apsilankyti ir palaikyti I-ojo tarptautinio klasikinės gitaros konkurso dalyvius.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris Vilniaus projektas nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist