Po 2 savaičių, sausio 27 d., pirmą kartą Lietuvoje bus pristatyta unikali paroda „Van Gogh. Life in Art“. Vilniuje, prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“, veiksianti netradicinio formato paroda leis kitaip pažvelgti į vieno įdomiausių pasaulio dailininkų kūrybą ir tragišką jo gyvenimą.

Multimedijos parodoje lankytojai galės detaliai studijuoti Vincento van Gogo nutapytą paslaptingą žvaigždėtą naktį ir ekspresyvius prancūziškus peizažus bei kitus jo kūrinius. Skambant klasikinei muzikai lankytojai išvys 400 pačių žinomiausių V. van Gogo paveikslų.

Organizatorių nuotrauka

Žymusis olandų dailininkas per savo neilgą kūrybinę karjerą sukūrė neįtikėtinai daug vertingų kūrinių –virš 850 drobių ir bemaž 1300 darbų ant popieriaus. Šiandien V. van Gogo paveikslai – vieni brangiausių ir labiausiai geidžiamų bet kuriame meno vertybių aukcione. Van Gogas yra ir vienas produktyviausių visų laikų „autoportretistų“ – dailininkas yra nutapęs per 30 savo autoportretų. Visuose juose atsispindi vis kita jo nuotaika – V. van Gogas naudojo introspekcijos metodą, leidusį jam stebėti savo mintis, jausmus ir svyruojančias nuotaikas.

Organizatorių nuotrauka

Modernaus formato paroda „Van Gogh. Life in Art“, skirta V. van Gogo kūrybai ir gyvenimui, buvo sukurta 2015-aisiais, minint 125-ąsias dailininko mirties metines, ir jau apkeliavo didžiąją dalį Europos. „Multimedijos formato parodos šiuo metu itin populiarios visame pasaulyje,“ – sako parodą organizuojančios įmonės „Bravo Events“ atstovai. „Tokiu būdu turinys pateikiamas interaktyviai, didžiuliuose ekranuose žmonės gali išvysti šedevrus, kuriuos įprastai išvysti savo mieste tiesiog nėra galimybės. Tarkim, V. van Gogo kūryba – norėdami pamatyti tokį kiekį jo paveikslų vienoje vietoje, žmonės turėtų važiuoti į Amsterdamą.“ Pasak parodos organizatorių, tokiu moderniu būdu priartinti meną prie žmonių prieš 6 metus sugalvojo australai, nuo tada susidomėjimas išskirtinio formato parodomis tik auga, pavyzdžiui, norinčiųjų apsilankyti interaktyvioje V. van Gogo parodoje Berlyne tiek, kad paroda ten veikia jau pusantrų metų.

Organizatorių nuotrauka

Įdomu tai, jog pasaulinio pripažinimo pelniusio dailininko kūryba komercinės sėkmės sulaukė tik po jo mirties. Nėra žinoma, kiek tiksliai darbų per savo gyvenimą pardavė pats V. van Gogas, išskyrus vieną paveikslą – „Raudonasis vynuogynas“ – kurį įsigijo Anna Boch, norėdama paremti autorių. Iki šiol netyla ir kalbos apie V. van Gogo gyvenimą. Prieš atrasdamas savo pašaukimą, tapybos genijus išbandė prekeivio meno dirbiniais, mokytojo, knygų pardavėjo ir pastoriaus profesijas. Rimčiau mokytis dailės ir intensyviai piešti pradėjęs būdamas dvidešimt septynerių, dailininkas visą likusį gyvenimą blaškėsi tarp genialumo ir beprotybės. Išlaikomas brolio, taip ir nesulaukęs komercinės sėkmės, nuolat kankinamas nerimo, iki pat savo mirties 1890-aisiais jis fanatiškai tapė, tobulino ir kūrė savo techniką. Jam nusižudžius paaiškėjo, kad vos 37-erių miręs menininkas per dešimt metų sugebėjo sukurti kelis tūkstančius darbų. Skaičiuojama, kad paskutiniaisiais savo gyvenimo metais V.  van Gogas nutapydavo po paveikslą kasdien.

Organizatorių nuotrauka

V. van Gogo paveikslai puikiai atspindi skirtingus jo gyvenimo etapus, vidinius išgyvenimus ir traumas. Pirmieji jo kūriniai – niūrūs, tamsių spalvų, pasakoja Nyderlandų ir Belgijos kaimo gyvenimą, vaizduoja žemės ūkio darbininkus ir jų kasdienybę. Dailininkui persikrausčius į Prancūziją akivaizdžiai pasikeitė ir jo kūryba. Modernaus Paryžiaus gyvenimo ir meno įtakoje V. van Gogo kūryba tapo šviesesnė, atsirado naujų potėpių, jis sukūrė savo tapybos techniką. Pasikeitė ir temos – laukų darbininkus pakeitė kavinės ir bulvarai, Senos pakrantės, gėlės ir jį dominusių japoniškų raižinių motyvai. Viename žymių V. van Gogo paveikslų įamžinta ir istorija, neišvengiama kalbant apie jį – „ausies incidentas“. Esama ne vienos versijos, kas gi nutiko – faktas, kad nusipjautas ausies galiukas tapo tragiškos mirties link vedusio kelio pradžia. Praėjus porai metų po šio nutikimo modernaus meno genijus javų lauke paleido sau į širdį kulką.

Paroda „Van Gogh. Life in Art“ veiks nuo sausio 27 d. iki balandžio 30 d. prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“, Vilniuje, Saltoniškių g. 9. Multimedijos ekspozicijoje lankytojai bus laukiami kasdien nuo 10 iki 21 valandos.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist