„Grodamas visuomet stengiuosi pranokti pats save. Būtent dėl šių nuolatinių pastangų mane muzika taip nepaprastai žavi”, – kadaise yra sakęs Vilniuje gimęs legendinis smuikininkas Jascha Heifetzas. Lietuvoje prabėgo ne tik pirmasis žymaus menininko gyvenimo dešimtmetis – čia jis žengė ir pirmuosius žingsnius į sceną. Nemirštančia genialaus muziko dvasia ir turiningos litvakų kultūros atsivėrimais visą vasario mėnesį alsuos projektas „Hommage ą Heifetz”. Įspūdingas renginių ciklas prasideda jau vasario 2 d., per J. Heifetzo gimtadienį, koncertu „Jaschą Heifetzą prisimenant”, kuriame kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru grieš Europos jaunimo muzikos konkursų laureatai.

Vasarį „Hommage ą Heifetz” Vilnių užpildys įvairiais J. Heifetzui ir litvakų kultūrai skirtais renginiais. „Natų knygyne” (Totorių g. 20) visą mėnesį veiks „Heifetzo laundžas”, kuriame lankytojų lauks smuikininko vaikystės nuotraukos, nostalgiškos senojo Vilniaus fotografijos, vaizdo projekcijos, šilti pokalbiai ir netikėti susitikimai. Vasario 6-8 d. čia vyks diskusijos kultūros, tautinių mažumų, tarptautiškumo, Europos politikos klausimais, kuriose dalyvaus žymūs šalies menininkai ir intelektualai. Vasario 9 d. duris atvers Lietuvos žydų bendruomenė, kuri J. Heifetzo vardo salėje kvies pasikalbėti ne tik apie legendinį menininką, bet ir XIX-XX a. litvakų kultūrą.

Jau penktąjį kartą rengiamas tarptautinis Jaschos Heifetzo smuikininkų konkursas – centrinis „Hommage ą Heifetz” įvykis. Vasario 13-19 d. jame muzikuos net 43 talentingi jauni smuikininkai iš viso pasaulio. Komisijai pirmininkauti atvyks pasaulinio garso smuiko žvaigždė, maestro Gidonas Kremeris. Asmeninį jubiliejų švenčiantis menininkas vasario 18 d. kartu su 20-metį mininčiu kameriniu orkestru „Kremerata Baltica” dovanos dar vieną ypatingos muzikos šventę Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. O visą projekto renginių karuselę vainikuos vasario 19 d. vyksiantis V tarptautinio Jaschos Heifetzo smuikininkų konkurso finalas, kuriame kartu su Modesto Pitrėno vadovaujamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru grieš geriausiais pripažinti konkurso dalyviai.

„Kadangi šiais metais rengiamas V tarptautinis Jaschos Heifetzo smuikininkų konkursas, nusprendėme daugiau dėmesio skirti ir Lietuvoje gyvenančioms tautinėms mažumoms, konkrečiai – Lietuvos žydų bendruomenei. Projektu „Hommage ą Heifetz” norime atkreipti visuomenės dėmesį ne tik į J. Heifetzą, bet ir kitus talentingus litvakus, palikusius žymų pėdsaką Lietuvos istorijoje. Kartu norime parodyti, jog akademinė muzika yra atvira ir pasirengusi pasitikti naujas auditorijas”, – pasakojo VšĮ „Natų knygynas” direktorius Vygintas Gasparavičius.

Vasario 2 d., atidarant projekto renginių ciklą, į Valdovų rūmų sceną žengs talentingiausi jaunieji smuikininkai. Koncerte pasirodys atlikėjai Jingzhi Zhang iš Kinijos ir Johanas Dalene iš Švedijos. Taip pat grieš ir ankstesnių J. Heifetzo smuikininkų konkursų laurus pelniusios menininkės – III konkurso antrosios vietos laureatė, lietuvaitė Justina Auškelytė ir IV konkurso nugalėtoja  Mayumi Kanagawa, atstovaujanti Japoniją ir JAV. Visi smuikininkai pasirodys kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, kurio batuta šį kartą patikėta Modestui Barkauskui.

„Hommage ą Heifetz” – dalis trejus metus vyksiančio projekto „Give Music a Future”, finansuojamo ES programos „Kūrybiška Europa”. Šios tarptautinės iniciatyvos tikslas – gausinti akademinės muzikos auditoriją ir įtraukti į kultūrinį gyvenimą mažai reprezentuojamas visuomenės grupes. Projektą koordinuoja Europos jaunimo muzikos konkursų sąjunga (EMCY), o jo partneriai Lietuvoje – VšĮ „Natų knygynas” ir Balio Dvariono labdaros ir paramos fondas.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist