PramogosRenginiai

Valstybingumo maršrutai Geltona. Žalia. Raudona.

Šiemet Vasario 16-ąją per Vilnių jau antrąkart drieksis Valstybingumo maršrutai Geltona. Žalia. Raudona. Švęsdami pažinkite Lietuvos paveldą, Lietuvos žmones ir Lietuvos valstybę.

Vasario 16-oji – tai net 145 renginiai ir veiklos, kurias sukūrė ir vilniečiams bei miesto svečiams pristato daugiau nei 500 žmonių.

Pernai Valstybingumo maršrutuose mūsų buvo daugiau nei 26 000! Tai rekordinis Vasario 16-osios šventimas sostinėje per visą Nepriklausomybės laikotarpį. Šiemet duris atveria pažįstamos ir dar neatrastos kultūrinės erdvės, muziejai, restoranai.

 

Susidarykite savo programą, jei reikia, užsiregistruokite į renginius, o atvykę būtinai pateikite atspausdintą ar elektroninį kvietimą išmaniajame įrenginyje.

Visi renginiai, į kuriuos užsiregistruosite, yra nemokami.

Švęsdami Vasario 16-ąją pasipuoškite ir specialiai šiai progai sukurta trispalve apyranke. Daili ir patvari apyrankė bet kurioje minioje akimirksniu pastebėti savo bendrapilietį ir bendramintį. Ji ilgai primins apie vieną iš pačių svarbiausių, prasmingiausių, brangiausių ir gražiausių dienų praeities, dabarties ir ateities Lietuvoje. Padovanokite sau, padovanokite mamai, tėčiui, vaikams, seneliams, močiutėms ir draugams – tegul trispalvė šventė suvienija visą Lietuvą! Apyrankes, pateikę atspausdintą ar elektroninį kuponą išmaniajame įrenginyje Vasario 16 d. 11-19 val., galite atsiimti šiose vietose:

 

Valdovų rūmai (Katedros a. 4),

Mažvydo biblioteka (Gedimino pr. 1),

Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla (Islandijos g. 3),

 

Mokytojų namai (Vilniaus g. 39)

Vienos apyrankės kaina tik 1 €

 

 

Geltonas maršrutas

VASARIO 16-OJI – TAI MŪSŲ PAVELDAS. Iš naujo atraskime, patirkime, džiaukimės ir didžiuokimės tuo, ką sukaupėme per amžius. Ateikite išbandyti tradicinius lietuviškus amatus specialiose kūrybinėse dirbtuvėse, susikurti unikalių tautinių suvenyrų, sudalyvauti Lietuvai ir pasaulio lietuviams skirtame protmūšyje „Šimtmečio belaukiant“ ir patrypti nuotaikingoje šventinėje vakaruškoje. Daugiau nei 60 restoranų, kavinių ir užkandinių parengė specialių Vasario 16-osios progai skirtų patiekalų. Kad ir ką rinksitės, viskas bus labai įdomu, labai netikėta, nuotaikinga ir labai lietuviška. Lietuvos paveldui skirtas Geltonasis maršrutas.

 

 

Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija, Vilniaus g. 32

Laikas: 15:00 – 16:30 val.

RATILO edukacija

Sutartinių, liaudiškų šokių ir tradicinių lietuviškų instrumentų grojimo dirbtuvės.

Registracija: https://ooosom.lt/geltonazaliaraudona/mano-programa/

 

UMI Galera, Užupio g. 2A

Laikas: 12:00 val. ir 14:00 val.

Kūrybinės dirbtuvės vaikams ,,Vyčiai“

Menininkė Mykolė Jenčienė kviečia į kūrybines dirbtuves vaikams „Vyčiai“. Vaikai ( nuo 5 iki 12 m. ) kuria Vyčio improvizaciją. spalvingus koliažus iš antrinių žaliavų – kamštukų, skrajučių, popieriaus skiaučių.

Registracija: https://ooosom.lt/geltonazaliaraudona/mano-programa/

 

Žalias maršrutas

VASARIO 16-OJI – TAI MŪSŲ ŽMONĖS.

Ką naujo, netikėto, prasmingo, naudingo ir linksmo Lietuvai sukūrė jūsų kaimynas, draugas ar kolega? Šiandien yra puikia proga susipažinti, pabendrauti su iškiliais Lietuvos kūrėjais ir įsigilinti į jų kūrybą. Sužinokite daugiau apie mūsų kompozitorius, muzikantus, tapytojus, apsilankykite jubiliejų mininčios LRT studijose, montažinėse ir Sausio 13-ajai skirtoje ekspozicijoje, dalyvaukite ekskursijose po Vilniaus Universitetą, Gedimino prospektą, Antakalnį ir Žvėryną, apsilankykite koncertuose – nuo kamerinių pasirodymų iki hip hop free style improvizacijų. Talentingiausiems Lietuvos žmonėms ir jų iniciatyvoms skirtas Žaliasis maršrutas.

 

Valstybės pažinimo centras, Totorių g. 28

Laikas: 11:00 – 18:00 val.

Interaktyvi fotostudija ,,Vardan tos…”

Interakatyvi kinektinė fotostudija, kurioje galite įsimažinti su nuotaikingais pieštiniais populiarios įdomybių knygos V. Kudirkos kūrinio motyvais „Tautiška giesmė” herojais. Tai mūsų dienų ir praeities herojai, įkvepiančios asmenybės. Nuo Barboros Radvilaitės – iki Rūtos Meilutytės, nuo Dariaus ir Girėno – iki Jono Valančiūno. Kiekvienas galės pasirinkti, su kuriuo herojumi nori nusifotografuoti, vienu judesiu įsiamžinti fotografijoje ir pasidalinti nuotrauka tą pačią akimirką socialiniuose tinkluose ar tiesiog nusisiųsti sau. Rinktis galėsite iš daugybės personažų ir patys tapsite nuotraukos kūrėju bei herojumi – tiek vienas, tiek su draugais ar šeima.

Registracija: https://ooosom.lt/geltonazaliaraudona/mano-programa/

 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51

Laikas: 14:00 val.

Poezijos skaitymas – Gintaras Grajauskas ir Dovydas Grajauskas

Talentingas daugelio poezijos premijų laureatas, eseistas, dramaturgas, muzikantas ir dainininkas Gintaras Grajauskas scenoje su kolega ir sūnumi Dovydu Grajausku.

Registracija: https://ooosom.lt/geltonazaliaraudona/mano-programa/

 

Laikas: 17:00 val.

Poezijos skaitymas – Rimvydas Stankevičius. Muzikinis pasirodymas – Domantas Razauskas.

Registracija: https://ooosom.lt/geltonazaliaraudona/mano-programa/

 

Laikas: 18:00 val.

Poezijos skaitymas – Aidas Marčėnas. Instrumentinis pasirodymas – Saulius Petreikis.

Registracija: https://ooosom.lt/geltonazaliaraudona/mano-programa/

 

Užupio meno inkubatorius, Krivių g. 10

Laikas: 13:00 val.

LT dizainerių pop-up mugė ,,Spalvėk“

Pop – up mugėje „Spalvėk” pristatomi lietuviškų mados, juvelyrikos, interjero ir maisto prekės ženklai, žinomų ir debiutuojančių Lietuvos dizainerių darbai.

 

Vilniaus paveikslų galerija, Didžioji g. 4

Laikas: 12:00 val. ir 13:00 val.

Ekskursijos po J. Kamarausko kūrinių salę ir dailininko studiją

Registracija: https://ooosom.lt/geltonazaliaraudona/mano-programa/

 

Laikas: 14:00 val.

Knygos ,,Juozapas Kamarauskas” pristatymas ir pokalbis apie dailininko k8rybos savitumą ir vertę

Knygos pristatyme ir pokalbyje dalyvaus Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys, knygos sudarytoja Rima Rutkauskienė, dr. Jonas Rimantas Glemža.

Registracija: https://ooosom.lt/geltonazaliaraudona/mano-programa/

 

M. K. Čiurlionio namai, Savičiaus g. 11

Laikas: 16:00 val.

Paskaita ,,M.K. Čiurlionio spalvos koncepcija“

Pažinkite Čiurlionio spalvas keliais būdais: vadovaudamiesi teorinėmis įžvalgomis arba dalyvaudami meno praktikos eksperimentuose. Aplankykite ekspoziciją „Spalvos Čiurlioniui“, susipažinkite su kūrybinio proceso eiga, išgirskite apie Sofijos kostiumo istoriją bei pasakojimą apie ,,pavogtas” Čiurlionio spalvas. Visa tai – VDA docenčių, spalvotyros specialisčių tapytojos Deimos Katinaitės ir mados dizainerės Renatos Maldutienės paskaitoje.

Registracija: https://ooosom.lt/geltonazaliaraudona/mano-programa/

 

Restoranas ,Neringa”, Gedimino pr. 24

Laikas: 15:00 val.

Švękime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną kartu!

„Neringos” svečiams – išskirtinis Lietuvos džiazo profesionalų Vytauto Labučio ir Artūro Anusausko koncertas ir trispalviai desertukai!

 

Raudonas maršrutas

VASARIO 16-oji – TAI VALSTYBĖ.

Kaip radosi ir vystėsi Lietuvos valstybingumo suvokimas, kurios išskirtinės asmenybės prisidėjo prie to, kaip mes dabar suprantame savo valstybę – giliau pažinkime savo istoriją, kad didžiuotumėmės dar labiau. Prisiminkite, pagerbkite ir daugiau sužinokite apie iškiliausius kovotojus už mūsų laisvę, apžiūrėkite mūšiuose naudotą karinę techniką, diskutuokite apie Sąjūdžio vėliavnešius su prof. V. Landsbergiu ir A. Kaušpėdu, artimiau susipažinkite su svarbiu valstybės simboliu – mūsų pinigais. Lietuvos valstybingumo istorijai skirtas Raudonasis maršrutas.

 

Protmūšis ,,Šimtmečio belaukiant“ Lietuvai ir pasaulio lietuviams

Laikas: 15:00 val.

Vasario 16-osios Lietuvos iššūkį! Pažink Vasario 16-osios Lietuvą! Kad ir kur būtumėte Vasario 16-ąją – Lietuvoje ar užsienyje – lygiai 15 val. įsijunkite portalą 15min.lt, radę specialų klausimyną registruokitės ir dalyvaukite protmūšyje. Klausimai bus ne tik apie šią datą, bet ir apie svarbiausius Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940 m.) įvykius. Trisdešimt virtualaus protmūšio klausimų sudaryti iš skirtingų valstybės gyvavimo faktų: nuo lito istorijos iki olimpiados, nuo ekonominių faktų iki pirmosios lietuviškos animacijos, nuo meno iki kalendoriaus.

Protmūšio startas bus duotas Valstybės pažinimo centre.

 

Nacionalinis muziejus LDK valdovų rūmai, Katedros a. 4

Laikas: nuo 12:00 iki 17:00 val.

Meninė studija ,,Trijų spalvų dermė“

Valdovų rūmų muziejaus archeologinėje ekspozicijoje senovine technika nusipinkite ir nusivykite lietuvišką trispalvę: vilnonių siūlų gijos gali tapti juostele knygai ar apyranke.

 

Laikas: 15:00 val.

Susitikimas ,,Sąjūdžio vėlaivnešiai“

Diskusija su Vytautu Landsbergiu ir Algirdu Kaušpėdu. Moderatoriai: Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius.

Registracija: https://ooosom.lt/geltonazaliaraudona/mano-programa/

 

Pinigų muziejus, Totorių g. 2/8

Laikas: 14:00 val.

Filmo ,,Lietuvos pinigai 1914-1945 m.” peržiūra

Jei domitės bankininkyste ir pinigų raida tarpukario Lietuvoje, šis Pinigų muziejaus filmukas kaip tik jums.

 

Laikas: 15:00 val.

Filmo „Iš lito istorijos. Banknotai“ (rež. R. Šilinis, 2000).

Kaip buvo nuspręsta, ką reikėtų vaizduoti ant lietuviškų banknotų? Kodėl jų nepuošia Lietuvos kunigaikščių atvaizdai? Kodėl žymių Lietuvos asmenų portretai yra dešinėje pusėje, o ne per vidurį? Atsakymus į šiuos klausimus ir daugybę kitų rasite pažiūrėję šį filmą.

 

Laikas: 16:00 val.

Filmo „Iš lito istorijos. Monetos“ (rež. R. Šilinis, 2000)

Sužinokite lietuviškų monetų istoriją nuo seniausių laikų iki valstybingumo atgimimo XX amžiuje. Ši epochų kaitos panorama atvers monetose užfiksuotų heraldikos ir pačių monetų kaldinimo technologijos subtilybes, mažai žinomas plačiajai auditorijai. Filme netrūksta ieškojimų ir netikėtų atradimų: sužinosite, kuris kunigaikštis pirmasis ėmė kaldinti lietuviškas monetas, susipažinsite su XVI a. Vokietijos monetų knyga, kurioje rasta ir lietuviškų pinigų eskizų.

 

Mokytojų namų kiemelisVilniaus g. 39

Laikas: 13:00; 13:15; 13:30; 13:45; 14:00; 14:15 val.

Orientacinės „Laisvės troškimas – tas pats…”

Interaktyvi pramoga, kviečianti atrasti laisvės troškimu alsuojančias Vilniaus vietas, prisiminti už Lietuvą kovojusių asmenų bei valstybių žygdarbius bei atskleis Lietuvos sostinėje vykusių laisvės kovų paslaptis. Žaidimo metu dalyviai turės išsiaiškinti kur atvykti, o atvykę surasti reikiamą atsakymą ar išspręsti pateiktą galvosūkį. Sudarytas maršrutas yra 4 kilometrų ilgio, todėl apsirenkite šiltai ir avėkite patogią avalynę. . Orientacinį žaidimą galima pradėti Jums patogiu laiku tarp 13:00 ir 14:00, tačiau į finišą privaloma atvykti iki 18:00. Rekomenduojama turėti mobilųjį įrenginį su internetu, kuris gali pagelbėti ieškant informacijos apie reikiamą aplankyti vietą. Registruojasi vienas asmuo – komandos atstovas/kapitonas.

Registracija: https://ooosom.lt/geltonazaliaraudona/mano-programa/

 

Pavilnių regioninis parkas

Laikas: 11:00 val.

Vasario 16-osios žygis per 3 piliakalnius

Judėsime pro tvenkinį palei Murlės upelį iki aukštumos kyšulyje įrengto Rokantiškių (Murlės) piliakalnio. Grožedamiesi Medininkų aukštumos vaizdais pro pušimis apaugusį Strielčiukų senkapį pasieksime Strielčiukų pažintinį taką, kuris veda į Rokantiškių piliavietę. Čia XVI-XVII a. buvo viena viena įspūdingiausių renesanso stiliaus Lietuvos pilių. Leisimės žemyn ir kilsime aukštys, pamatysime Naujosios Vilnios pilkapyną su aukuru ir akmenis su iškaltais ženklais. Miško takas kyla aukštyn į Barsukynės gūbrį, kurio viršūnėje yra piliakalnis. Ten atsiveria tolimi Vilnios slėnio vaizdai. Galiausiai leisimės žemyn iki Kučkuriškių, kur 27 autobuso stotelėje baigsime 9 km. kelionę. Kartu su mumis žygiuos ir muzikantai, dainuosime patriotines dainas. Startas nuo Lelijų stotelės. Starto vieta pasiekiama miesto autobusais Nr. 6 ir 74. Savo automobilius galima palikti aikštelėje, kuri yra keli šimtai metrų nuo stotelės.

 

Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus kiemelis, Pilies g. 40

Laikas: 13:00 val.

Skautų rikiuotė ir iškilmingas trispalvės pakėlimas

Marijos ir Jurgio Šlapelių name-kiemelyje, tradiciškai, kaip ir kiekvieną vasario 16-ąją, bus iškilmingai pakelta trispalvė, garbės rikiuotėje dalyvaus skautai.

 

Laikas: 13:15 val.

Skautiškos minties sklaida ir skautiška daina. Skautų kasdienybę ir istoriją atspindinti fotografijų paroda. Arbata.

Renginys skirtas lietuvių tautos didvyrio, skauto Prano Žižmaro (1907–1944) 110-osioms gimimo metinėms pažymėti. Muziejaus galerijoje bus pristatyta skautų kasdienybę ir istoriją atspindinti fotografijų paroda. Savo veiklas pristatinės Vilniaus skautai. Dalyvaus istorikė, humanitarinių mokslų daktarė Nastazija Kairiūkštytė, rašytoja, teatrologė, P. Žižmaro dukterėčia Gražina Mareckaitė. Dalyviai ir svečiai bus vaišinami arbata.

 

Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas, Žirmūnų g. 1F

Laikas: 14:30 val.

Dokumentinio filmo „Lietuvos Prezidentas Aleksandras Stulginskis“ (rež. Justinas Lingys ir Gerimantas Statinis, 2012 m.) rodymas

Pamatykite dokumentinį filmą apie vieną ryškiausių XX a. Lietuvos istorijos asmenybių, valstybininką, buvusį Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininką, Steigiamojo Seimo pirmininką ir Lietuvos Respublikos Prezidentą Aleksandrą Stulginskį. Filme panaudota medžiaga iš ekspedicijos į Krasnojarsko kraštą, kurios metu aplankytos buvusių lagerių ir tremties vietos.

Registracija: https://ooosom.lt/geltonazaliaraudona/mano-programa/

 

Signatarų namai, Pilies g. 26

Laikas: nuo 15:00 iki 17:00 val.

Nemokamas ekspozicijos lankymas

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button