Kiekvieno Lietuvos melomano svajonė – kartu vienoje scenoje išvysti Viačeslavą Ganeliną, Vladimirą Tarasovą ir Vladimirą Čekasiną. 2016 m. jiems skirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija šią svajonę pavertė įgyvendinama. Vasario 17 d., penktadienį, Valdovų rūmų muziejaus salėje šie trys džiazo banginiai surengs vienintelį koncertą per dešimtmečius. Tai lyg retas dangaus reiškinys, tad Lietuvos džiazo padangėje gali greitai nepasikartoti. Šie trys kūrėjai reprezentuoja mūsų šalies džiazo ištakas ir dabartį, muzikinės kultūros identitetą, žinomą, pripažintą ir gerbiamą visame pasaulyje.

1971–1987 m. gyvavęs V. Ganelino, V. Tarasovo ir V. Čekasino trio paženklino Lietuvos džiazo istoriją pasauline šlove, suteikė vieną didžiausių impulsų šio žanro evoliucijai Lietuvoje, davė pradžią Vilniaus džiazo mokyklai – ji tapo skiriamuoju ir puikiai atpažįstamu Lietuvos džiazo kultūros ženklu visame pasaulyje. Tai neatskiriama mūsų šalies muzikinio identiteto dalis, suformavusi brandžią naują savito meninio braižo kartą ir tebedaranti įtaką jauniesiems menininkams šiandien.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist