Pramogos

Unikali šiuolaikinio meno galerija po atviru dangumi pasipildė dar penkiais naujais kūriniais

Unikali šiuolaikinio meno galerija po atviru dangumi Open Gallery šį rudenį pasipildė dar penkiais naujais kūriniais. Kartu su iki šiol galerijoje sukurtais darbais – skulptūromis, piešiniais ant sienų, šviesos instaliacijoms, viso galerijoje bus netoli penkiasdešimt kūrinių. Naujamiesčio veidą jau ketvirtus metus gražinantis tarptautinis projektas pirmą kartą meno kūrinius “apgyvendino” ne tik buvusio Elfos fabriko teritorijoje, bet ir už jos ribų: dėka Vilniaus miesto inicijuotos programos “Kuriu Vilnių”, naujos galerijos ribos prasiplėtė iki pat Stoties rajone esančios Šopeno gatvės.

Tradiciškai atliepdami pagrindinę galerijos koncepciją – laisvės ir nepriklausomybės, atgimimo idėjas – savo darbus piešė kūrėjai iš skirtingų Lietuvos miestų – Linas Kaziulionis KArt7, Artur Širin Ettoja (Vilnius), Timotiejus Norvila Morfai (Kaunas), Salvija Vaičikonytė (Panevėžys) ir Jolita Puleikytė Jolita ONline (Šiauliai). Menininkų darbuose – ne tik savitas išskirtinis kūrybinis braižas, bet užšifruotos įdomios atsiradimo istorijos ar piešiniams “pavesta” tam tikra misija.

Galerijos “senbuvis” – ryškus šių dienų menininkas Linas Kaziulionis savo kūrinį “Menininkas” realizavo net trijose dimensijose. Ryškus kūrybinį veržlumą ir nenutrūkstama naujų idėjų versme pulsuojantis kūrinys prie pat Open Gallery įėjimo nuo šiol pasitinka atvykstančius ir kviečia pasinerti į spalvingą gatvės meno pasaulį.

 

Nuo šiol Švitrigailos gatvės praeivių akis stebina ryškus ir įsimintinas Timotiejaus Norvilo Morfai neo klasikiniu stiliumi pavaizduotas epizodas iš traukinių pervažos budėtojos gyvenimo. Skambiu “Pervažos epo” pavadinimu ant beveik šimto kvadratinių metrų ploto senos tvoros išsidėstęs piešinys ne tik organiškai įsiliejo į miesto kraštovaizdį, turi sąlyginį siužetą ir ypatingai išsiskiria iš kitų Morfai kūrinių. Jo epicentre – reguliavimo lazdelę tarsi karališką skeptrą laikančios pervažos budėtojos, vaizduojamos tarsi deivės, personažas, dirbantys vyrai, o piešinio stilistika plėtoja komiksų, senųjų animacinių filmų liniją.

Jautrūs ir daugiasluoksniai galerijos teritorijos viduje “apsigyvenę” Open Gallery debiutančių – menininkių Salvijos Vaičikonytės ir Jolitos Online kūriniai. Stilistiškai  darbai tarpusavyje susišaukia prasmėmis: abi menininkės kviečia išgirsti vidinį balsą, tačiau siūlo tai padaryti skirtingai. Jolitos Online kūrinys “Žmonės yra linkę išeiti į dykumas” kalba apie besąlygišką poreikį išeiti iš savo komforto zonos – į metaforiškąsias dykumas, tuo tarpu Salvija savo piešiniu “Laisvė būti” primena kaip svarbu daryti tai, kas kelia džiaugsmą, atrasti užslėptus talentus, leisti sau kurti išjungus visas vidinio kritiko keliamas abejones.

“Šiemet išsikėlėme tikslą “išeiti” iš buvusio “Elfos” fabriko vidinės teritorijos, pradėti kurti savo miesto veidą ir už galerijos ribų. Tai puikiai pavyko: net trys darbai įgyvendinti išorėje. Vienas jų – kartu su Švietimo mainų ir paramos fondu realizuotas milžiniško Einšteino paveikslas, kurį nupiešė Artur Širin Ettoja” – pasakojo galerijos įkūrėja Živilė Diavara. Menininkas savo kūrinį “ERASMUS + SIENA “NIEKADA NEVĖLU ___________” tapė norėdamas išsaugoti originalų pastato sienos veidą – rinkosi ryškias  spalvas, tačiau plaukiojančias linijas, taip pat stengėsi, kad kūrinys neužgožtų originalios sienos tekstūros, o pats darbas taptų gyva ir neatsiejama V. Šopeno gatvės dalimi. Kiekvienas, nors trumpam sustojęs prie šio kūrinio, yra kviečiamas susimąstyti apie tai, ką atidėliojo dėl vienokių ar kitokių priežasčių, tačiau norėtų prie savo svajonės sugrįžti. Pasak menininko – naujų dalykų, kad ir kokie jie būtų, imtis niekada nevėlu.

 

Lapkričio 18 d. rengiamas naujų darbų pristatymo renginys OPEN GALLERY NIGH’21, kurio metu meno gurmanams ir visuomenei bus pristatyta ir naujieji darbai, ir mobilioji aplikacija su penkiais skirtingais audio turais, o visoje teritorijoje ir pačiame Lofte vyks intensyvus meninis veiksmas: diskusijos, šiuolaikinio meno performansai, realios ir virtualios parodos, filmo peržiūra, šokio spektaklis, didžėjų ir vidžėjų pasirodymai. 

“Kiekvieną kartą ieškome naujų patirčių lankytojams, tad ir šis naujo formato OPEN GALLERY NIGH’21 – ne išimtis. Subūrėme ryškius šiuolaikinio meno atstovus ir sudarėme kiekvieno meno gurmano dėmesio vertą programą, kurioje dalyvaus menininkai Donatas Norušis, Simonas Nekrošius, Martynas Ivinskas, Eglė Žvirblytė, bus rodomas pasaulio kino festivalius apkeliavęs filmas apie gatvės menininkes “Street Heroines”, Baltijos teatro šokio spektaklis “Vienatvės armija”. Paprastai mūsų galerijoje lankosi dieną, o ateinantį ketvirtadienį pakviesime visus į naktinę šiuolaikinio meno galeriją” – pasakojo galerijos įkūrėja Ž. Diavara.

Video:

 

Artur Širin / ETTOJA:

Jolita Puleikytė / JOLITA ONline

Linas Kaziulionis / K ART 7

 

Timotiejus Norvila / MORFAI

Salvija Vaičikonytė

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
slavka/bmZlt - slavka/dugno savo
slavka/bmZlt - slavka/dugno savo
26 dienas (-ų)

…taigi, – “naujienų” Lietuvoje “kieme” begalo daug įvairių, kaip ir (pamąstymų- pamąstymui- šių mūsų dienų…; kaip antai, pavyzdžiui :…pabendravus “kieme” kaip žmogus su žmogumi, – kiek gi visko išgirsti…atseit, kad “kelio” savo į Europą (bendro Europoje atstovavimo Lietuvai) – turi lietuva, atseit ! ,”naująjį- naują “savo “Interpolą” ???…p.s.- ir išties, ko tik nesužinai Lietuvoje “kieme” apie Lietuvą ! ; apie savę; apie Europą ir ks ką kur ką Lietuvai atstovauja…(ir kaip-gi paprastam žmogui visame tame susigaudyti???…)- ,išties, kaip gi neklaidžiuoti- nepasiklysti, kame tai atpažinti- “bendro bendrinantis- bendrauti, “bendro to”…”Kelio išpažįstamo ir atpažystamo savo – “bendro to” …”Tikrai ! , Tokioje… Skaityti daugiau

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button