Teatras

Vilnius City Opera įrodė: menui nereikalingi sietynai ir raudoni kilimai

Tikriausiai niekas kitas taip nesidžiaugė Vilniaus oro uosto atidarymu, kaip spalio 12 – 15 d. grįžtančio Vilnius City Operos „Fausto“ kūrybinė grupė. Kaip ne kartą yra sakiusi pati VCO meno vadovė Dalia Ibelhauptaitė, ši vieta – tarsi antrieji kolektyvo, išsibarsčiusio po garsias pasaulio operas, namai. Nuo pat savo veiklos pradžios siekę operą priartinti prie kasdienybės, panaikinti jos „elitizmą“, „bohemiečiai“ ir šiandien įrodo, jog šiam menui nėra reikalingi nei sietynai, nei raudoni kilimai, – klasikinė kultūra ir jos vertybės žmones gali ir turi pasiekti visur. Naujausia VCO surengta akcija Vilniaus oro uoste ir didžiulis jos gyvos transliacijos peržiūrų socialiniuose tinklapiuose skaičius (202 039!!!) tik įrodo, jog menas, atsirandantis šalia mūsų, yra visuomet laukiamas ir reikalingas.

Plačiau apie keleivių pasitikimo Vilniaus oro uoste akciją pasakojo idėjos autorė, naujoji VCO reklamos skyriaus vadovė – Stefanija Jokštytė: „Vilnius City Opera kolektyvas į Lietuvą kasmet atveža iškiliausius operos solistus iš viso pasaulio, ir jie, žinoma, atvyksta lėktuvais, tad nusileidžia ir pirmiausiai pamato Vilniaus oro uostą. Todėl, transliuodami žinią, jog atvyko 11-asis VCO sezonas, mes ir pasirinkome šią erdvę, kur parodėme atvažiuojantį teatro bagažą bei oro uosto darbuotojais ir svečiais persirengusius uždainavusius jaunuosius solistus. Be to, labai norėjome padaryti siurprizą nieko nenutuokiantiems žmonėms ir parodyti, kaip įstabiai gali skambėti opera netradicinėse erdvėse. Juk VCO opera tuo ir išskirtinė – ji šiuolaikiška ir visuomet stengėsi „išlipti“ iš jai įprastų rėmų.“

Tad kviečiame ir jus pasivyti jau atskriejusį naująjį VCO sezoną ir pamatyti keleivius nustebinusią akciją patiems. Na ir, žinoma, pasimatyti Vilniaus kongresų rūmuose jau spalio mėnesio „Fausto“ spektakliuose.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button