Spalio mėnesį planuojamos teatro „Wierszalin“ gastrolės po Lietuvą. Spalio 9 d. 18.00 val. ir spalio 11 d. 10.00 ir 13.00 val. Vilniaus universiteto (VU) Teatro salėje bus pristatytas nemokamas spektaklis „Vėlinės. Antra naktis“.

„Perskaityti Mickevičių yra viena. Suprasti Mickevičių – kas kita. Bet išgirsti Mickevičių – dar kita užduotis. Asmeniškai po dvejų metų darbo su „Vėlinėmis“ susidariau įspūdį, kad jos turi partitūros bruožų. Tai muzika, kuri slypi žodžiuose, tai requiem, skirtas „tautos kankiniams“, – sako Piotras Tomaszukas, teatro „Wierszalin“ režisierius ir direktorius.

Teatras „Wierszalin“ – tai garsi teatro trupė, kurią 1991 m. įkūrė režisierius P. Tomaszukas ir su juo bendradarbiaujančių menininkų kolektyvas. Teatro būstinė yra Supraslėje netoli Balstogės, Lenkijoje. Šis teatras tris kartus tapo prestižinio „Fringe First“ apdovanojimo laureatu pasauliniame teatro festivalyje Edinburge.

Šiais metais Supraslės teatras „Wierszalin“ turi tikslą populiarinti Adomo Mickevičiaus kūrybą Lietuvoje. Vykdydamas Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos programą „Kultura Inspirująca 2022–2023“ („Įkvepianti kultūra 2022–2023“), jis kuria Lenkijos kaip modernios valstybės, atviros tarpkultūriniam dialogui ir suvokiančios savo daugiaamžį paveldą, įvaizdį. „Wierszalin“ užmezgė bendradarbiavimą su septyniomis Lietuvos institucijomis: Trakų kultūros rūmais (strateginis partneris), VU muziejumi, Lenkijos institutu Vilniuje, Vilniaus lenkų kultūros namais, Šalčininkų kultūros centru, Nemenčinės daugiafunkciu kultūros centru ir Eišiškių laisvalaikio centru. Įgyvendinant šią iniciatyvą numatyta fotografijos paroda, taip pat spektakliai „Vėlinės. Pirma naktis“ ir „Vėlinės. Antra naktis“.

Su teatro „Wierszalin“ darbais galėsite susipažinti ne tik VU, bet ir kitose Lietuvos vietose.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris restoranas/kavinėnusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.