Teatras

Šv. Stotyje – nemokamas spektaklis „Neišmoktos pamokos“

Aleksandr Špilevoj „Neišmoktos pamokos”, specialiai Šv.Stoties scenai ir auditorijai.

Spektaklis nominuotas Auksiniam scenos kryžiui “Teatras+” kategorijoje, o pati pjesė „Neišmoktos pamokos” susišlavė net kelis rimtus Lietuvos ir tarptautinius dramaturgijos apdovanojimus.
Pristatome jums spektaklį-koncertą, kurio pagrindu tapo įkvepiantys Aleksandr Špilevoj tekstai, o jiems naujų, ypač ryškių spalvų ir akcentų suteikia teatro ir indie rock muzikos sintezė.

Keturi aktoriai, penki muzikantai ir dešimt muzikinių – tekstinių kompozicijų, susijungiančių į vieną istoriją, skatinančią atlikėjus ir žiūrovus pradėti iš naujo mokytis dalykų, kurių mūsų kažkodėl nemokė mokykloje – ten, kur mes ir turėjome būti ruošiami gyvenimui, kur mes turėjome mokytis esminių dalykų, kur kas svarbesnių nei trigonometrijos lygčių sprendimas, trumpų ir ilgų distancijų bėgimas, istorinių datų kalimas… Bet „Neišmoktų pamokų” veikėjai nepaskęsta kaltinimuose mokyklai ar juos mokiusiai kartai. Įstrigę nesibaigiančiame lėkime, savo ambicijose, baimėse, savęs nepriėmime, senuose juos stabdančiuose įsitikinimuose, spektaklio herojai savo paieškose trumpam sugrįžta į aštuntą klasę, kuri jiems primena apie tai, kokias dideles spragas jie turi savęs ir savo pasaulio pažinime. 

 

„Kviečiame žiūrovus į bendravimą su mumis, su muzika, su tekstais, su savimi. Labai norėjome sukurti spektaklį, kuris būtų įdomus ne tik prisiekusiems teatralams, bet ir tiems, kas teatre apsilanko dar rečiau nei bažnyčioje. Ir esu tikras, kad mums tai puikiai pavyko. Taip, tai pats tikriausias šiuolaikinis teatras, bet tuo pačiu tai ir tikras gyvo garso koncertas. Todėl mes ne mokysime, bet mėgausimės šiuo muzikiniu vyksmu kartu su jumis. Ir galbūt tai pažadins mūsų ir jūsų norą išmokti ir pažinti šiek tiek daugiau to, ko nesimokėme iki šiol?” – pjesės autorius ir spektaklio režisierius Aleksandr Špilevoj 

Pjesės autorius ir režisierius Aleksandr Špilevoj 
Muzikos kompozicija ir atlikimas Colours of Bubbles 
Šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis
Garso režisierius Darius Jurašius
Scenografijos ir kostiumų dailininkė Rūta Lendraitytė Utalla 
Trupės koordinatorė Gintarė Mikulėnienė

Vaidina: Greta Grinevičiūtė, Paulius Markevičius, Severina Špakovska, Aleksandr Špilevoj.

 

trukmė 80 min. | sukurta programoje Atvira erdvė’16 (kuratorius Vaidas Jauniškis)

SPEKTAKLIS NEMOKAMAS

Kada? Gruodžio 22 d., 19:00 val.

 

Kur? Vilniaus geležinkelio stotis, Šv. Stotis.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button