Teatras

Spektaklis „Išvarymas“ bus rodomas „Siemens“ arenoje

Pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę Oskaro Koršunovo sukurtas „Išvarymas“ per keletą rodymo metų pavergė daugybę žiūrovų ir yra pats lankomiausias Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis. Jo be užuolankų prabilusi premjera sudrebino Lietuvos dramos sceną ir nepaliko abejingų. „Išvaryme“ nagrinėjama aktuali šių laikų problematika – jaunų žmonių emigracija, savęs paieškos ir neradimas, viltys, virtusios nusivylimais, ir dvigubos išeivio tapatybės sunkumas.

Dėl Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastato renovacijos darbų spektaklis bus rodomas „Siemens” arenoje.

Oskaras Koršunovas: „Išvaryme“  paliesta labai aktuali tema – emigracija. Jos masto turbūt nesuvokiame net statistiškai: tik spėliojama, kiek žmonių išvažiavo, emigravo, bet ši situacija politinėje erdvėje neanalizuojama – o ką jau kalbėti apie kultūrinę ir meninę erdvę. Mene mes beveik neturime rimtos analizės, rimto požiūrio į tai, kas dabar vyksta su Lietuva, su tauta. Už to slypi ne tik tautos, valstybės interesai – už to slypi sulaužyti žmonių likimai, ištisos odisėjos – grįš tie žmonės ar negrįš… Jie palieka savo šalį, savo namus, savo šeimas. Emigracijos būna įvairios. Šiandien emigracija yra kitokia, tačiau buvo metas, kuomet žmonės vyko svetur su bilietu į vieną pusę, nemokėdami kalbos, nieko neturėdami, dažnai – apgauti… Tokią situaciją regime „Išvaryme“.

 

Kas yra emigracija? Kas slypi už šio žodžio? Slypi labai daug dalykų, kurių vienas svarbiausių yra tapatybės praradimas. O gal – atradimas kitoje šalyje? Juk individo tapatybės klausimas šiais laikais yra vienas aktualiausių. Iš esmės emigracija – tai horizontali dvasinė kelionė „į laimę”, dažnai virstanti vertikalia kelione žemyn, į nelaimę.”

Spektaklis apdovanotas net 6-iais „Auksiniais scenos kryžiais“.

Spektaklio bilietai ir datos skelbiamos: tiketa.lt

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button