Sostinėje atidarytas teatras vaikams „Pradžia”

Savaitgalį Vilniuje duris atvėrė nauja kultūrinė erdvė „Pradžia”. Į režisierės Eglės Kižaitės premjerą „Op!” bilietai buvo išparduoti pernakt. Į „Ogmios mieste“ įkurtą teatrą „Pradžia“  rinkosi šeimos su mažaisiais žiūrovais.

Tinklaraščio ir knygos „Mamystė” autorė Aušra Paukštytė pasakoja, kad idėja įkurti teatrą gimė pačiai auginant mažametę dukrą ir kas savaitgalį mąstant, kur gi būtų galima nueiti: „Atrodo, Vilniuje apstu vietų, kurios pritaikytos vaikams, vis daugėja higienos patalpų ir užimtumo kampelių kavinėse, tačiau vis dar pasigendame kutūrinės programos, vietos, kur gali ateiti visa šeima, visi įsitraukti, dalyvauti ir leisti laiką drauge. Kūltūros renginiai dažniausiai pritaikyti vyresniems vaikams, nuo trejų metų, todėl gimė mintis sukurti teatro erdvę, kurioje tilptų ir spektakliai, ir muzikos koncertai, ir gimtadienių šventės patiems mažiausiems.“

Mažylių teatras (angl. baby theater) yra ganėtinai jauna teatro šaka ir reikalauja visai kitokių aktorinių ir režisūrinių žinių, vaiko raidos etapų išmanymo. Pirmieji gyvenimo metai yra lemiami žmogaus asmenybės formavimuisi, nes smegenys vystosi tokiu tempu, kokio daugiau gyvenime nebepasieks. Kiekvienas naujas įspūdis, patirtis, stimuliacija kuria naujas jungtis ir smegenų struktūrą. Tačiau labai svarbu, kad stimuliacija būtų tikslinga, atitinkanti vaiko raidos stadijas ir suvokimo lygį, kad mažieji nepervargtų.

„Skyrėme daug laiko ieškodami menininkų, kurie supranta šito žanro specifiką ir nori kurti mažiesiems. Todėl labai džiaugiamės, kad teatro veiklą pradedame trimis premjeromis. Spektakliuose naudojamos vis kitos teatrinės priemonės – muzika, ritmas, šokis, klounada. „Op!“ – skamba jauno kompozitoriaus ir aktoriaus Pijaus Narijausko sukurta muzika. Muzikinis judesio spektaklis vaikams seka istoriją apie berniuką, vieną naktį sutikusį dangaus kūnus valdančią būtybę. Antroji premjera – „Rieda ridenasi“. Šį spektaklį kuria du organizacijos „Raudonos nosys. Gydytojai klounai“ aktoriai Joana Čižauskaitė ir Algirdas Urbonas. Du šmaikštūs pingvinai kvies vaikus žaisti su daugybe kamuoliukų. O spektaklis „Tuku tuku“ sužavės energija ir gyvai atliekama muzika, spektaklyje vaidinantys LMTA studentai kartu su vaikais leisis į kelionę po iliuzijų pasaulį (režisierė – Ieva Jackevičiūtė)“ – apie pirmąsias teatro premjeras pasakoja prodiuserė Kamilė Žičkytė.

Spektakliai ir renginiai šeimoms vyks kiekvieną savaitgalį. Nuo vasario teatre „Pradžia” darbo dienomis vyks ir teatro, muzikos užsiėmimai mamoms su mažyliais, improvizacijos būreliai paaugliams ir suaugusiems bei tėvystės paskaitos.

„Pradžia” teatro vaikams premjeros

Vasario 3 d. Spektaklis „Rieda ridenasi“.

Kūrėjai Joana Čižauskaitė ir Algirdas Urbonas. 2-4 metų vaikams.

Vasario 10 d. Muzikinis judesio spektaklis „Tuku tuku”.

Rež. Ieva Jackevičiūtė. Koprodiuseris LMTA. Vaikams nuo 2 m.

Vasario 17 d. Muzikinis judesio spektaklis „Op!”.

Rež. Eglė Kižaitė. 18 mėn.- 3 metų vaikams.

„Pradžia“ teatras vaikams įkurtas „Ogmios mieste“, Lakūnų g. 24, Vilnius (Laisvalaikio terasa, IIa. 22 salė).

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist