Teatras

„Sekretai iš būtųjų laikų“ – renginys, kuriame susitinka edukacija ir pramoga

Orams bešylant mažiesiems žiūrovams ir jų tėveliams siūloma trumpam išeiti iš teatro salių į kiemą ir pasivaikščioti po istorines vietas į Lietuvos istoriją žvelgiant naujomis akimis.
Balandžio 2 ir 23 dienomis „Stalo teatras“ kviečia jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikus ir jų tėvus į edukacinį – pramoginį renginį „Sekretai iš būtųjų laikų“, kurį sudaro ekskursija „Mindaugas, Kazimieras, Barbora ir kiti“ po Vilniaus senamiestį (ją veda meno istorikas, gidas Donatas Jokūbaitis) ir spektaklis Menų spaustuvėje (idėjos autorė ir režisierė – Saulė Degutytė).

Spektaklyje „Sekretai iš būtųjų laikų“ vaizduojami 4 Lietuvos istorijos epizodai: karaliaus Mindaugo karūnavimas , Žalgirio mūšis , Barboros Radvilaitės ir šv.Kazimiero istorijos.

Ekskursijos metu vaikai sužino: ar karaliui Mindaugui nešlapia buvo sėdėti soste; kur stovėjo Barboros Radvilaitės namai ir kur pasirodė jos dvasia nuliūdusiam Žygimantui Augustui; kiek rankų, kojų, širdžių ir žmonių išgelbėjo šventuoju paskelbtas karalaitis Kazimieras.

 

Spektaklio režisierė Saulė Degutytė teigia: „Šiuolaikiniai vaikai nežino, kas yra „sekretai“. Mano vaikystės laikais mergaitės kurdavo „sekretus“ (paslaptis). Lauke, prie tvorelės, kur nelabai žmonės vaikšto, „paslaptingoje vietoje“ pražarstydavome žemę, padėdavome gražų, blizgantį saldainio popieriuką arba – sudžiovintą gėlytę, ant viršaus – stikliuką. Parodydavome geriausiai draugei, kuri turėdavo „paslapties“ niekam neišduoti. Deja, po kelių dienų kita mergaitė džiugiai šaukdavo: „O aš žinau, kur tavo „sekretas“!“ Taigi – išdavystė! Visai kaip Mindaugo laikais! Ne rožėmis klotas buvo didžiųjų valstybės vyrų gyvenimas…

Taigi „sekretai“ atskleidžia ir mūsų, ir Lietuvos istorijos vaikystę. Bet datų vaikams į galvą jėga nekalame. Aišku, būtų gerai žinoti, kad 1253 m. liepos 6-ąją buvo karūnuotas pirmasis Lietuvos karalius Mindaugas, o Barbora Radvilaitė buvo karūnuota 1550 m. gruodžio 7 dieną… Svarbiausia – suvokti, kodėl įvyko vienas ar kitas istorinis įvykis.“ „Stalo teatro“ spektakliams būdinga edukacinė misija. Kūrėjai siekia, kad mažieji žiūrovai patirtų ne tik estetinį išgyvenimą, bet ir interaktyviai dalyvaudami spektaklio vyksme praplėstų savąjį akiratį. Spektaklio autorių patirtis rodo, kad betarpiškas vaikų dalyvavimas spektaklio veiksme padeda jiems įsiminti net ir “sausus” istorinius faktus, o išdidinti ekrane jų pačių sukurti istorinių asmenybių portretai, leidžia pasijusti svarbiais įvykių dalyviais.

Spektaklio idėjos autorė ir režisierė – Saulė Degutytė, kompozitorė – Juta Pranulytė, kostiumų dailininkė – Ligita Skukauskaitė, vaidina S. Degutytė ir Edita Zizaitė.

 

Konsultantas – meno istorikas Donatas Jokūbaitis. Spektaklyje naudojami istoriko ir publicisto Gedimino Kulikausko vaikų auditorijai parašyti tekstai apie karalių Mindaugą, Žalgirio mūšį ir Barborą Radvilaitę.

Į ekskursiją ir spektaklį šeimos kviečiamos balandžio 2 ir 23 dienomis, 13 val. Ekskursijos pradžia – prie Mindaugo paminklo, Arsenalo g. 1, bilietus platina Tiketa.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button