MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotrauka: Marcin Śmieszek
Teatras

Paskutiniai italo godojimai Vilniuje

Paskutinį kartą Vilniaus žiūrovai kviečiami pamatyti šokio spektaklį „GODOS“su ypatinguoju solistu iš Italijos Eriku Zarcone. Dvejus metus Kauno šokio teatre „Aura“ryškius ir įsimintinus vaidmenis kūręs šokėjas neria į naujus vandenis kitų valstybių šokio teatruose ir projektuose. Tačiau prieš tai – kovo 22 dieną kviečia dar kartą susitikti „GODOSE“ Vilniuje, Menų spaustuvėje.

Šiuo metu italu domisi tokios pasaulinio garso trupės kaip Kibbutz Dance Company ir Zapala Dance Company. Pastaroji – šokio lyderė Italijoje, atrankas projektams rengianti dešimtyje pasaulio miestų. Kauno šokio teatras „Aura“ ragina Vilniečius neprarasti galimybės pamatyti šokėją, į kurio spektaklius ateityje patekti bus itin sudėtinga.

„Auros“ vadovė ir viena žymiausių Lietuvos choreografių Birutė Letukaitė teigia, jog „išleisti Eriką labai liūdna, tačiau džiaugiuosi, kad dvejus metus mūsų šokio teatre jis augo ir atsiskleidė – šis šokėjas neabejotinai vertas geriausių pasaulio scenų.“ Choreografė tikina, kad paskutiniai spektaklių rodymai artistams visuomet yra ypatingi, tad žiūrovai neabejotinai pajus jautrią ir drauge užvedančią energiją.

„GODOS“ – tai Birutės Letukaitės ir Norvegijos menininkių Anne Ekenes bei Pia Holden darbas, lydimas Antano Jasenkos muzikos. Spektaklis pamiltas įvairių šalių publikos ir išliaupsintas užsienio kritikų. Jis rodytas keturių žemynų valstybėse: Turkijoje, Vokietijoje, Indijoje, Norvegijoje, Italijoje, JAV, Lenkijoje, Meksikoje, Honkonge, Bulgarijoje ir kitose.

Žodis godos lietuvių šnekamojoje kalboje šiandien sutinkamas itin retai, tačiau jis koduoja du svarbius motyvus: norvegėms kūrėjoms artima godų kaip širdies dainų interpretacija, o B. Letukaitei godų tema tapo inspiracija svarstyti, kuo šiandien pakeitėme praeities reliktus ir tikėjimus. Kas slepiasi užkerėto vilkolakio kailyje, kokius burtus naudoja šiuolaikinės laumės, kas neša laimę, jei nebetikime aitvarais? Subtiliai užsimindami apie lietuvių mitus ir legendas, šokėjai juda raštais ir formomis, ritmu, primenančiu audimo staklių taukšėjimą. Prie šių staklių prisėda godojantis šiandienos žmogus, kurio išausta juosta tokia kaip gyvenimas: marga mintimis, kokie mes esame dabar ir kokiais tapsime rytoj.

Spektaklis vyks kovo 22dieną 19valandą Vilniuje, Menų spaustuvėje. Bilietus platina www.tiketa.lt.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

„Madam Baterflai” – su Niujorko „Metropolitan” operos Pinkertonu

Evaldas Činga

Džiazuojantys kosmonautai nusiaubė Vilnių

Evaldas Činga

Šiandien prasideda tradicinė „Teatro savaitė“: kur kultūros semsimės šiemet?

Evaldas Činga

Vietoj „Turandot” skambės „Madam Baterflai”

Evaldas Činga

LNDT pakvies į penkias premjeras

Evaldas Činga

Apdovanojimai „Zenonas 2019” pažymės Keistuolių teatro atsinaujinimo pradžią

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika