Balandžio 27, 28 ir gegužės 18 dienomis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – Adolphe‘o Adamo baleto „Korsaras“ premjera. Publika neabejinga klasikinio baleto pastatymams, tad visuose trijuose spektakliuose laisvų vietų jau nebelikę: pavėlavusieji tegali įsigyti po 10 Eur kainuojančius bilietus stovėti.

Tai, kad žiūrovai išsiilgę „Korsaro“, premjerai skirtoje spaudos konferencijoje akcentavo ir LNOBT baleto meno vadovas Krzysztofas Pastoras. Šis kompozitoriaus A.Adamo sukurtas baletas visas Lietuvoje vienintelį kartą iki šiol buvo pastatytas 1964-aisiais – tais pačiais metais, kai toli nuo Vilniaus, Paryžiuje, gimė būsimasis šokėjas ir choreografas Manuelis Legris. Būtent jam ir buvo lemta atvesti „Korsarą“ į Lietuvos baleto sceną antrąsyk.

„Buvau girdėjęs daug puikių atsiliepimų apie Vienos valstybinio baleto trupėje, kuriai šiuo metu ir vadovauja M.Legris, pastatytą „Korsarą“. Be to, supratau, kad jo, kaip didelę sėkmingo baleto šokėjo patirtį sukaupusio žmogaus, pamokos gali būti itin naudingos Lietuvos trupei. M.Legris buvo puikus pasirinkimas, leidęs supažindinti mūsų šokėjus su prancūziškąja baleto mokykla“, – teigė K.Pastoras.
M.Legris visą savo artistinę karjerą praleido gimtojo Paryžiaus nacionalinės operos baleto trupėje. Į ją atėjo tuomet, kai trupei dar vadovavo garsusis Rudolfas Nurejevas. Jis pastebėjo perspektyvų šokėją ir padėjo jam iškilti į baleto žvaigždes.

„R.Nurejevas į Paryžių kviesdavo daug aukščiausios klasės choreografų, su kuriais turėjau galimybę dirbti ir tuo pačiu semtis patirties. Taip susipažinau su įvairiomis pasaulio šokio mokyklomis, nors pats, žinoma, esu prancūzų baleto mokyklos atstovas. Šią mokyklą lengva atpažinti iš to, kad ji balete akcentuoja „vaidybą“ kojomis ir jų energingą darbą. Tuo tarpu rusų baleto mokykla visuomet buvo nepranokstama savo šokėjų viršutinės kūno dalies išraiškingumu ir grakštumu. Visgi kosmopolitiniame nūdienos baleto pasaulyje artistas neturėtų kliautis kuria nors viena mokykla, kad neapribotų individualios šokio raiškos paieškų“, – pabrėžė premjeros statytojas.

M.Legris neslėpė, kad Vienoje pirmąkart rampų šviesą išvydęs „Korsaras“ tapo jo choreografiniu debiutu. Imtis šio veikalo karjerą užbaigusį šokėją padrąsino garsi italų scenografė Luisa Spinatelli, su kuria M.Legris išsikalbėjo dar tuomet, kai ji kaip dailininkė į Vieną buvo atvykusi kurti „Gulbių ežero“. L.Spinatelli mielai sutiko tapti „Korsaro“ dekoracijų bei kostiumų autore.

„Šis baleto pastatymas – kaip romantiškas Rytų sapnas, pripildytas orientalistinės dvasios. Jo dekoracijas įkvėpė tradicinė rytų menininkų kūryba. Kadangi Vilniuje kūrėme naujas dekoracijas ir siuvome naujus kostiumus, buvau nustebinta, kokį platų puikių medžiagų pasirinkimą čia turite. Maniau, atvažiuosiu į dykumą, o patekau į medžiagų rojų: kiekvienai šokėjų kostiumo detalei audinius galėdavau rinktis iš trisdešimties pavyzdžių. Netgi Vienoje statyto „Korsaro“ asistentė apstulbo išvydusi šitokią audinių gausą“, – pasakojo L.Spinatelli.

Pastatymo muzikos vadovas ir premjerinių spektaklių dirigentas Valery Ovsianikovas, Europoje išgarsėjęs būtent kaip baleto partitūrų specialistas, pasveikino lietuvius su artėjančia klasikinio baleto premjera, bet įspėjo, kad tokio „Korsaro“ publika dar nebus girdėjusi. Mat choreografas M.Legris baleto partitūron įterpė savo atrinktos kompozitorių Leo Delibes, Peterio Oldenburgo muzikos bei paties A.Adamo rečiau atliekamų kūrinių ištraukų.

Premjeriniuose „Korsaro“ spektakliuose scenoje žiūrovai išvys šokančius Genadijų Žukovskį (Konradas), Kristiną Gudžiūnaitę (Medora), Olesią Šaitanovą (Medora, Gulnara), Joną Laucių (Lankadamas) ir kitus LNOBT baleto trupės solistus.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist