Teatras

Pasaulyje pripažinta Sankt Peterburgo baleto trupė su „Miegančiaja gražuole“ – pirmą kartą Lietuvoje

Pripažinimo sulaukusi visame pasaulyje ir itin sparčiai populiarėjanti baleto trupė „St. Petersburg Festival Ballet” pirmą kartą atvyksta į Lietuvą. Šiame sezone „St. Petersburg Festival Ballet“ pristatys pasaulinės klasikos perlą – vieną labiausiai atpažįstamų istorijų pasaulyje – baletą „Miegančioji gražuolė“. Tai dviejų dalių baletas pagal P. I. Čaikovskio muziką. Trupės pasirodymai suplanuoti Klaipėdos ir Vilniaus publikai, kur „Miegančioji gražuolė“ bus atskleista naujomis spalvomis.

„St. Petersburg Festival Ballet“ įkūnija tai, kas vadinama rusų klasikinio baleto mokykla – griežtą klasikos eleganciją, gaivų 21-ojo amžiaus dvelksmą, idealią atlikimo techniką ir neaprėpiamą rusų sielą kartu su karališkos prabangos kostiumais ir dekoracijomis. Tad lietuviai dar šiais metais turės išskirtinę progą pasimėgauti iš tiesų įspūdingu reginiu. Baleto virtuozai lapkričio 7 dieną pasirodys Klaipėdoje ir gruodžio 8 dieną Vilniuje.

Gastrolių Klaipėdoje ir Vilniuje metu „St. Petersburg Festival Ballet“ pristatys pasaulinės klasikos perlą – baletą „Miegančioji gražuolė“, kuris yra visuotinai laikomas vienu įspūdingiausių ir geriausių klasikinio baleto pavyzdžių. Tai dviejų dalių baletas pagal P. I. Čaikovskio muziką. Pasirodymas su pertrauka trunka  dvi su puse valandos. Tad baleto mylėtojai, atvykę į šiuos spektaklius, per trumpą laiką pasiners į romantikos ir grožio pasaulį, o taip pat patirs neišdildomų įspūdžių, paskendę meilės ir mirties, ištikimybės ir išdavystės, juoko ir ašarų, baimės ir drąsos išgyvenimuose, neišvengiamai susijusiuose su pasauline kultūra, pasauliniu paveldu ir šedevrais.

 

Apie savo kūrinį pats P. Čaikovskis yra rašęs, kad siužetas yra toks poetiškas ir taip tinka muzikai, kad šią muziką kūrė labai susižavėjęs ir su dideliu entuziazmu, kuris ir nulėmė kūrinio vertę. „Miegančioji gražuolė“ dar 1890-aisiais pradėjo naują epochą baleto teatro istorijoje. Rusijos baleto korifėjumi laikomas Mariuso Petipa 1890-aisiais sukūrė šedevrą, pristatęs „Miegančiosios gražuolės“ pastatymą. 1963-iaisiais minėtą pastatymą atnaujino Jurijus Grigorovičius, sukeldamas ypatingą susidomėjimą šiuo baletu visame pasaulyje.

„Miegančioji gražuolė“:

 

„Trupę sudaro jauni talentingi šokėjai, kurie laikomi Rusijos baleto ateitimi. Jie stiprūs ir sportiški, nepriekaištingai atlieka klasiką ir šiuolaikinį baletą. „St. Petersburg Festival Ballet“ atskleidžia savo meno gilumą kartais net viršydama Didžiojo teatro trupės šokėjų gabumus“, – teigia baleto virtuozų pasirodymus Lietuvoje organizuojantys „Gastroli“ atstovai ir priduria, kad ypatingai puošnios dekoracijos, nepriekaištingas baleto artistų šokis turbūt labiausiai ir žavi šiame pastatyme.

Negalima nepaminėti, kad trupės gastrolės sulaukė didžiulės sėkmės JAV, Italijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Belgijoje, Suomijoje, Čekijoje, Islandijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Kinijoje, Brazilijoje, Meksikoje ir kitose šalyse. Tikimasi, kad Lietuvos publika taip pat puikiai įvertins šį „Miegančiosios gražuolės“ pastatymą.

„Lietuvos publika yra labai išskirtinė ir daug mačiusi, ją sunku nustebinti, tačiau neabejojame, kad  „St. Petersburg Festival Ballet“ pasirodymas turėtų sužavėti pirmiausiai dėl baleto šokėjų meistriškumo ir artistiškumo, jų profesionalumo ir atsidavimo žiūrovams. Aplodismentais ir šūksniais šokėjus pamalonino ir JAV, ir Kinijos, Meksikos, Ispanijos bei kitų šalių publika, kurią nustebinti ir pradžiuginti yra be galo sunku. Tad jei trupė nenuvylė visko mačiusių baleto gerbėjų, labai tikimės, kad nenuvils ir Lietuvos žiūrovų“, – kalbėjo organizatorių atstovai.

 

„Miegančioji gražuolė“ lapkričio 7 dieną – Klaipėdos Žvejų rūmuose, gruožio 8 dieną Vilniuje, koncertų salėje „Compensa“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button