Teatras

„Pasakų parke“ – siaubo spektaklis

Jau kovo 12-13 dienomis Vilniaus miesto teatras MMLAB pristatys pirmąją šių metų premjerą: žiūrovus pakvies Gedimino Rimeikos režisuotas siaubo spektaklis „Pasakų parkas“, išsiskiriantis ne tik savo žanru, bet ir miesto mitais garsėjančia vyksmo vieta.

Pasirinkta kūrinio forma – audiovizualinis spektaklis (dramaturgas Matas Vildžius), garsinę jo dalyvių patirtį (kompozitorius Gintaras Sodeika) papildantis Bartės Liagaitės scenografija ir Juliaus Kuršio šviesų sprendimais. Kiekvienas spektaklio žiūrovas bus kviečiamas atsinešti ausines ir mobilųjį telefoną: tokiu būdu, klausantis specialaus garso takelio, spektaklio dalyviams atsivers iki šiol nepažintas, bet legendomis apipintas Vilniuje esantis Pasakų parkas. Tarp Karoliniškių ir Lazdynų rajonų esančioje erdvėje gausu mitologinių būtybių skulptūrų, kurių apsuptyje MMLAB komanda imasi kurti šių dienų legendas, įkvėptas ne tik pasakų, bet ir kriminalinių įvykių, nutikusių šioje miesto dalyje.

Režisierius G. Rimeika pasakoja, kad vakaro tamsoje žiūrovus pasitinkančiame parke bus bandoma atskleisti spektaklio mitologijos muziejų. Vizualinių detalių ir scenografijos padedami žiūrovai galės pajusti tam tikrų laikotarpių dvasią, atpažinti prabėgusius dešimtmečius.

 

Kelionė per Pasakų parką prasidės ausinėse skambant į susitikimą šioje vietoje atėjusios merginos balsui. Šios veikėjos pasakojimą spektaklio metu papildys ir vyriškis, į to paties parko šešėlius žvelgiantis iš savo perspektyvos. Kur baigiasi šios vietos pasaka ir kur prasideda realybė?

„Šio kūrinio idėja – šiuolaikinio folkloro kūrimas. Per mitą analizuojame siaubo, nepatogumo, nejaukumo šaknis: kodėl žmogui sukurtoje, atrodytų, ramioje ir taikioje parko erdvėje ima darytis nejauku, net baugu? Su kūrybine komanda keliame šiuos klausimus ir spektaklyje juos analizuojame emociniu pagrindu“, – sako G. Rimeika. Todėl nereikėtų išsigąsti tradicinių prieigų prie siaubo žanro: čia žiūrovai nebus stvarstomi už kojų ar gąsdinami netikėtais veikėjų pasirodymais prieš akis. „Pasakų parkas“ mitologizuoja realius nusikaltimus ir į blankią pasakojimus papildančių instaliacijų šviesą ištraukia miesto legendų pabaisas – ne tas, kurios slepiasi po lovomis, o tas, dėl kurių atsigręžiama per petį kaskart, kai klaidžiojama parko šešėliuose.

Renginio metu žiūrovai bus pasitinkami prie įėjimo į Vilniuje esantį „Pasakų parką“ iš L. Asanavičiūtės gatvės. Audiovizualinis spektaklis skirtas vyresniems nei 14 metų asmenims. Žiūrovams būtina atsinešti ausines ir mobilųjį telefoną su interneto prieiga bei įdiegta nemokama programėle „Echoes“.

 

Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. Spektaklį palaiko ir įgyvendinti padeda partneriai: Jono Meko vizualiųjų menų centras, „Vilnius 700“, knygynų tinklas „Vaga“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
30 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vaclovas
Vaclovas
6 mėnesius

Tikiuosi, tai ne nuvalkioti pasakojimai apie žydrąsias vaizduotes. Kadangi užsiminė, jog šios pasakos ne apie pabaisas iš po lovos, teikia vilties, kad tos blevyzgos vieną kartą bus išrautos su šaknimis! Kai dėl tikro pavojingumo, tai dabar tvarkeiviai stebi padėtį įvairiomis labai skvarbiomis priemonėmis, užpuolimai gal ir negalimi, tačiau dar audringais 2000-aisiais su draugu buvome užpulti Kalnų parke nemažos gaujos. Draugui, deja, labai nepasisekė – nuskėlė dantį ir išmušė lęšį iš akies (ne akį). Vėliau, nutolę nuo užpuolikų gaujos, sutikome kitą gaują, bet jau mums draugišką. Kai sužinojo, kas nutiko, išėjo, ginkluoti grandinėmis ir kitais ginklais, ieškoti užpuolikų. Tad baimė, mano… Skaityti daugiau

Tai
Tai
6 mėnesius

Kaip nemokamas, jeigu mokamas?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button