Teatras

Operos ir baleto teatras sezoną užbaigs premjera opera „Idomenėjas”

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras sezoną tradiciškai baigia premjera. Šįmet tai – Wolfgango Amadeus Mozarto opera „Idomenėjas”, Lietuvoje statoma pirmą kartą. Premjeriniai „Idomenėjo” spektakliai bus rodomi gegužės 31 ir birželio 2 dienomis.

„Šios operos šerdis – klasikinė istorija apie naujo amžiaus aušrą. Mūsų kultūroje būta daugybės šios istorijos variantų: Vandenio eros pradžia, Jėzaus Kristaus gimimas, kiti etapiniai žingsniai, giliai įsirėžę žmonių sąmonėje. Tai regime ir „Idomenėjuje”: antikinį Elektros, Idomenėjo ir senųjų dievų pasaulį keičia nauja santvarka, kurioje vyrauja viltis. Operos librete, ypač Arbačės tekstuose, nuolat kalbama apie viltį ir tai, kad dievų būtis nebūtinai yra negailestinga ir žiauri. Lygiai taip pat ir Idamantė teigia, kad įmanoma būti kitokiu karaliumi, nei buvo jo tėvas”, – teigia garsus režisierius, britų trupės „Birmingham Opera Company” įkūrėjas ir meno vadovas Grahamas Vickas, per savo ilgametę karjerą sukūręs jau tris skirtingus šios W. A. Mozarto operos pastatymus.

„Idomenėjas”, kurį regėsime Vilniuje, pas mus atkeliauja iš Geteborgo: premjera šiame Švedijos mieste įvyko 2016 m. rugsėjo 24 d.  Tai – bendras LNOBT ir Geteborgo operos pastatymas. Tarptautinėje jo kūrėjų komandoje, be režisieriaus G.Vicko, darbavosi dailininkas Paulas Brownas (deja, nesulaukęs premjeros Lietuvoje – britų scenografas mirė 2017-ųjų lapkritį), šviesų dailininkas Giuseppe Di Iorio, choreografas Ronas Howellas.

 

LNOBT „Idomenėjo” muzikos vadovu ir dirigentu būti pakviestas austrų dirigentas Johannesas Wildneris, antruoju dirigentu tapo Modestas Barkauskas.

Pagrindinės Idomenėjo partijos atlikėjas, britų tenoras Paulas Nilonas – vienintelis iš vilniškės premjeros solistų, kuriam teko dainuoti ir Geteborgo operos spektakliuose.  Kitus „Idomenėjo” vaidmenis atliks argentinietis Emmanuelis Faraldo ir Tomas Pavilionis (Idamantė, Idomenėjo sūnus), Viktorija Miškūnaitė ir vokietė Cornelia Ptassek (Elektra, Argo princesė), Rita Petrauskaitė, Aistė Pilibavičiūtė (Ilja, Trojos princesė), Rafailas Karpis, Mindaugas Zimkus (Arbačė), Andrius Bartkus, Edgaras Davidovičius (Neptūno žinys), Liudas Mikalauskas, Liudas Norvaišas (Orakulo balsas).

„Tai istorija, kuri turėtų patikti tiek jaunesniems, tiek vyresniems žiūrovams. Juk „Idomenėjas” kalba apie kultūrų ir epochų susidūrimą, apie savo vietos po saule paieškas, o kartu pasakoja labai įtaigią meilės istoriją. O kur dar nuostabūs W. A. Mozarto chorai… Spektaklis alsuoja gyvybe. Tai puiki opera, ir visiems būtina ją pamatyti”, – įsitikinęs režisierius G. Vickas.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button