Teatras

Monika Pundziūtė ir Jeronimas Milius scenoje taps žavingu Eglės ir Žalčio duetu

Pastarosiomis dienomis dainininkus Moniką Pundziūtę-Monique ir Jeronimą Milių galima sutikti Vilniaus kongresų rūmuose. Ir ne šiaip sau – kartu su maestro Gintaru Rinkevičiumi ir Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru atlikėjai čia intensyviai ruošiasi gegužės 11 ir 13 d. scenos šviesą išvysiančios kompozitoriaus Laimio Vilkončiaus roko operos „Eglė“ premjerai, kurioje jie atliks pagrindinius Eglės ir jos vyro Žalčio vaidmenis. Panašu, kad daug vaidinti nereikės – mėlynplaukė Monika ir charizmatiškasis Jeronimas – puikiai sutarianti ir žavesio nestokojanti ryškiausio lietuvių mito „Eglė žalčių karalienė“ pagrindinių herojų pora.

Paklausta, ar pasiūlymas atlikti pagrindinį Eglės vaidmenį roko operoje „Eglė“ buvo netikėtas, Monika neslėpė: „Visada norėjau tokiuose projektuose dalyvauti, bet niekada nedrįsdavau apie tai net pasvajoti. Tačiau išgirdus, kad mano vokalas roko operos kūrėjams yra tinkamas, buvau maloniai nustebinta ir abejonių dėl dalyvavimo projekte nekilo”, – šypsojosi M. Pundziūtė.

Tallat-Kelpšos konservatoriją baigusi ir 2015 m. „X faktoriaus“ nugalėtoja tapusi M. Pundziūtė neslepia, kad nors jai yra tekę nemažai dainuoti su džiaziniais orkestrais, darbas su G. Rinkevičiumi ir Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru – pirma tokia didelė ir išties neįkainojama patirtis: „Didžiausi įspūdžiai turbūt buvo per pirmą repeticiją su orkestru, nors labai bijojau“, – neslėpė M. Pundziūtė.

 

Tačiau dainininkė sako, kad nerimą padeda įveikti itin šilti santykiai su kūrybine grupe ir nepaprastas scenos partnerių palaikymas – o juk roko opera „Eglė“ draugėn suvedė visą būrį itin didelę scenos patirtį turinčių solistų – J. Milių, Česlovą Gabalį, Tadą Girininką, Mindaugą Zimkų bei aktorių Vladą Bagdoną. „Žinoma, jaučiuosi truputį naujokė tarp tokių profesionalų, kurie turi daugiau patirties ir kuriems viskas labai natūraliai ir organiškai gaunasi. Bet kadangi visi draugiški, tai naujokų neskriaudžia, – juokėsi Monika. – Labai džiaugiuosi komanda ir žmonėmis, kurie yra čia – kalbu apie visiškai visus. Nuo pat pirmos repeticijos matėsi, kad gerai sutarsim“, – gerų žodžių kolegoms negailėjo M. Pundziūtė.

Dainininkė sako, kad vienas didžiausių iššūkių šioje roko operoje – tai pirmąkart jai tenkantis aktorinis amplua. „Vaidyba mane visada labai stipriai žavėjo, bet kartu juk visada bijai to, ko labai nori, – šypsojosi M. Pundziūtė. – Kai aš dainuoju man įprastas dainas, esu pripratusi jomis perteikti emocijas ir nuotaikas. Dabar aš turiu Eglės arijas, kurias reikia dainuoti tiksliai pagal natas, bet kartu įdėti jausmo, perteikti situaciją, vyksmą. Tai ir yra turbūt didžiausias iššūkis“, – apie naujas patirtis pasakojo atlikėja. „Be to, aš atlieku vieną pagrindinių viso spektaklio arijų. Tai yra papildomas įpareigojimas – ją reikia labai išbaigti, išpuoselėti, išvystyti“, – kalbėjo Monika.

 

Pundziūtės scenos partneris J. Milius – vienas geidžiamiausių Lietuvoje miuziklų atlikėjų. Tad nenuostabu, kad šįkart roko operoje „Eglė“ jam teko pagrindinis Eglės vyro Žalčio vaidmuo. J. Milius džiaugėsi, kad tokie rimti lietuvių autorių kūriniai gali išvysti scenos šviesą. „Apskritai yra ne tiek daug lietuvių autorių, kurie rašytų miuziklus ar roko operas. Tad ši premjera yra svarbi ir vertinga, nes pas mus miuziklo žanras, miuziklo kultūra yra visiškai naujagimė. Gerai, kad nors praėjus daugeliui metų, bet pagaliau turėsime roko operos „Eglė“ sceninį-koncertinį atlikimą. Gaila, kad tai nėra pilnas pastatymas, bet, aišku, viskam reikia finansavimo, tad džiaugiamės, kad vis dėlto galime leisti šią muziką išgirsti klausytojui“, – pasakojo J. Milius.

Dainininkas taip pat pastebėjo, kad roko opera „Eglė“ tarp kitų panašaus žanro kūrinių išsiskiria sudėtingomis vokalinėmis partijomis. „Kompozitorius L. Vilkončius pasistengė kaip senais gerais laikais, kaip roko operoje „Jėzus Kristus – superžvaigždė“ – pagrindinių veikėjų šioje roko operoje yra šeši,  bet visiems yra, kur pasireikšti ir parodyti savo vokalinį meistriškumą. Tai jau yra pakankamai reta. Tad ši roko opera išsiskiria tuo, kad yra pakankamai sudėtinga atlikti, bet kartu joje yra tokių dalių, kurias mes drąsiai tarpusavyje vadiname superhitais“, – intrigavo J. Milius.

Roko operoje „Eglė“ pagrindinį Eglės vaidmenį atliks M. Pundziūtė, Žalčio – J. Milius, Eglės brolius Girinį, Kariūną ir Artoją įkūnys Č. Gabalis, T. Girininkas ir M. Zimkus, o tarpininko Rupūžės vaidmuo patikėtas aktoriui V. Bagdonui. Jūros gyventojus įkūnys choras „Bel Canto“ (vad. Egidijus Kaveckas), o Eglės ir Žilvino vaikus – Artūro Noviko džiazo mokyklos auklėtiniai (vad. A. Novikas).

 

Kompozitoriaus Laimio Vilkončiaus roko operos „Eglė“ sceninis-koncertinis pastatymas įvyks gegužės 11 ir 13 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose. Dirigentas Gintaras Rinkevičius. Režisieriai Dalia Ibelhauptaitė ir Gediminas Šeduikis. Bilietai parduodami „Tiketoje“ ir Vilniaus kongresų rūmų kasoje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button