„Forum Cinemas“ teatro mylėtojus Lietuvoje kviečia į keturis Londono Karališkojo nacionalinio teatro spektaklius: „Jerma“ (Yerma, spalio 3 d.), „Kvailystės“ (Follies, lapkričio 22 d.), „Jaunasis Marksas“ (Young Marx, gruodžio 11 d.) ir „Julijus Cezaris“ (Julius Ceasar, 2018 m. balandžio 10 d.). Visi spektakliai bus rodomi anglų kalba, su angliškais subtitrais.

 

Jerma (Yerma)

Drastiškas, šokiruojantis, nepatogus ir itin intymus spektaklis pagal genialiojo Federico Garcia Lorca‘os pjesę.

Spektaklio veiksmas vyksta šių dienų Londone. Pagrindinė herojė (aktorė Billie Piper) desperatiškai trokšta susilaukti kūdikio. Jos sužadėtinis Džonas (Brendan‘as Cowell‘as) kategoriškai priešinasi, tačiau galų gale sutinka. Deja, bandymai pradėti vaiką nesėkmingi. Įtampa tarp ūmaus būdo sužadėtinių prasiveržia drastiškiausiomis formomis – nuo gyvuliško sekso iki aklo įniršio, impotencijos ir beveik pamišimo.

Jauno režisieriaus Simon‘o Stone‘o spektaklis šokiruoja atvirumu, kalbėjimu apie tai, kas paprastai nutylima ir kvapą gniaužiančiu aktorių talentu. Pagrindinę heroję įkūnijusi B. Piper pernai tapo viena pagrindinių naujienų Londono teatro pasaulyje, susižėrė krūvą teatro apdovanojimų bei sulaukė daugybės tiek žiūrovų, tiek kritikų liaupsių.

Perspėjimas žiūrovams: N-16 (necenzūrinė leksika).

Spektaklio scenografijoje naudojami ryškios šviesos blyksniai gali sukelti sveikatos sutrikimus.

Spektaklio trukmė 2 val.

 

Kvailystės (Follies)

Legendinio Stephen‘o Sondheim‘o („Oskaro“, „Tony“, „Grammy“ ir „Olivier“ apdovanojimų laureato) miuziklo premjera Londono Karališkajame nacionaliniame teatre.

1971 m., Niujorkas. Vieno iš senųjų miesto varjetė teatrų – Vaismano teatro – scenoje vyksta siautulingas atsisveikinimo vakarėlis. Kitą dieną teatras nugriaunamas. Praėjus trisdešimčiai metų, buvę teatro aktorės vėl susitinka – išgerti keletą kokteilių, prisiminti senus laikus ir meluoti apie savo dabartį.

Pagrindinių herojų trijulę puikiai įkūnija Imelda Staunton, Tracie Bennett ir Janie Dee. Jų suvaidintos buvę varjetė šokėjos dangstosi kaukėmis, apsimestiniu meilumu ir suvaidinta drąsa. Tačiau už kruopščiai sukonstruoto fasado slypi artėjančios senatvės ir mirties baimė bei apgailestavimai ir skausmas dėl praeities klaidų.

Spektaklio trukmė 3 val. 30 min.

 

Jaunasis Marksas (Young Marx)

Kandi satyra apie marksizmo kūrėjų Karlo Markso (aktorius Rory‘is Kinnear‘as) ir Fridricho Engelso (Oliver‘is Chris‘as) jaunystę.

XIX a. vidurys, Londonas. Apšepusiame Soho rajone vargą vargsta baisiausias Europos teroristas Karlas Heinrichas Marksas. Vos galą su galu suduriantis, nuolat nerimstantis ir geismų kamuojamas būsimas marksizmo kūrėjas – kunkuliuojantis neprilygstamo intelekto, įžeidaus humoro ir emocinio neįgalumo vulkanas.

Aplink lyg maitvanagiai sukasi kreditoriai, šnipai, konkuruojantys revoliucionieriai ir jo žmoną viliojantys veltėdžiai. Jo santuoka byra, įkvėpimas rašyti dingęs, o geriausias draugas Engelsas nuolat dejuoja dėl savo praleistų galimybių ir neteisingo gyvenimo. Tačiau net ir pasiekęs dugną, Marksas išlieka genialiu lėbautoju ir nuotykių ieškotoju, su kuriuo niekada nebus liūdna ar nuobodu.

Spektaklio trukmė 3 val. 40 min.

 

Julijus Cezaris (Julius Ceasar)

Vieno žinomiausių žmonijos istorijoje karvedžių šlovės ir mirties istorija.

Iš pergalingo karo žygio grįžtantį Cezarį Romoje pasitinka džiūgaujanti minia. Amžinojo miesto gatvėse prasideda siautulinga šventė. Išsigandę milžiniško valdovo populiarumo ir siekdami apsisaugoti nuo galimos autokratijos, Romos elito atstovai nusprendžia pašalinti Cezarį. Tačiau jų planą įgyvendinusio Bruto durklo smūgis Romos imperijai atneša ne stabilumą, o įplieskia pilietinį karą.

Nicholas‘o Hytner‘io („Mano meilės objektas“, „Dama furgone“) režisuotame spektaklyje Cezarį įkūnijo David‘as Calder‘is („Kvepalai. Vieno žudiko istorija“, „Ir viso pasaulio negana“), Marką Antonijų – David‘as Morrissey‘us („Blitz“, „Karalienės sesuo“, TV serialas „The Walking Dead“), o išdaviką Brutą – Ben‘as Whishaw („Operacija Skyfall“, „Spektras“, „Debesų žemėlapis“).

Spektaklio trukmė 3 val.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist