Teatras

Lietuvos nacionalinis dramos teatras atveria atnaujintas erdves

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre rugsėjo 2 d. žiniasklaidos atstovams generalinis direktorius Martynas Budraitis pristatė naujas erdves – naują kavinę kasų erdvėje „Nacionalinė“, taip pat rūbinių zoną naujai suformuotoje erdvėje po vestibiuliu, buvo parodyta ir restauruota teatro fojė, į kurią sugrįžo originalios A. V. Nasvyčių parinktos spalvos krėslai, paveikslai, skulptūra „Versmė“, taip pat per premjerą bus atidarytas atnaujintas žiūrovų bufetas. Bene didžiausia naujiena, kad iš fojė nuo šiol yra įėjimas ir į Naująją salę, pastatytą buvusio vidinio kiemo vietoje. Salė turi 350 vietų. Žurnalistai galėjo apsilankyti pačioje salėje, kur vyko spektaklio „Soliaris 4“ repeticija. Žiūrovai čia laukiami jau nuo rugsėjo 9 dienos.

Buvo pristatytas ne tik atnaujintas pastatas, bet ir 82 sezono programa, prie kurios sudarymo prisidėjo meno vadovas Oskaras Koršunovas ir dramaturgas Marius Ivaškevičius.

„Dabartis yra tokia, kad esame kaip niekada susirūpinę ateitimi. Ateitis mums rūpi ne tik dėl Covid-19, keičiasi pasaulis – vyksta tektoniniai lūžiai. Todėl mūsų sezonas neišvengiamai yra futuristinis. Tai ir „Soliaris“, ir pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę pastatytas spektaklis „Miegantys“.

 

Dramaturgas Marius Ivaškevičius sakė, kad darbas LNDT jam yra penkerių metų nuotykis, dalyvavimas istoriniame įvykyje – teatras stipriai ir fiziškai atsinaujina. „Norisi teatro, kuris ne tik mums būtų įdomus, bet ir skambėtų bent jau artimiausioje aplinkoje. Kas čia atėjo – aš, Koršunovas, tai nereikia tikėtis, kad tai bus gražiai sušukuotas teatras. Mano matymas toks, kad teatras turi būti tirštesnis už gyvenimą, jis turi būti provokuojantis, skandalingas, keliantis aistrų, išeinantis iš už teatro sienų“, – teigė Marius Ivaškevičius.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
12 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button