Tarptautinis teatro festivalis LABAS, prieš penkerius metus išaugo iš didelio bendraminčių noro suburti profesionalus, kuriančius patiems mažiausiems – vaikams nuo pat gimimo. Jo iniciatoriai – teatras vaikams „Teatriukas” ir teatras “Acting up” iš Airijos. Festivalis vyks spalio 23 – 27 dienomis, Vilniuje ir Molėtuose, o jo metu aktoriai iš penkių šalių pristatys iki 20 spektaklių ir kūrybinių užsiėmimų. 

Pagrindinis festivalio tikslas – ugdyti jauniausios visuomenės dalies – kūdikių, ikimokyklinukų, pradinukų sąmoningo, aktyvaus dalyvavimo kultūroje poreikį ir vystyti kūrybiškumą, pilietiškumą per meną. Festivalyje laukiami žiūrovai nuo pat gimimo iki 7 metų, bei jų tėvai, mokytojai, edukatoriai.

Šių metų festivalio tema – „Statome tiltus. Mūsų paveldas – ateičiai”. „Gvildensime šią temą Lietuvos, Airijos, Flandrijos, Vokietijos ir Graikijos aktorių pasirodymuose, kūrybinėse laboratorijose, naudodami savo kūrybiškumą, naujas formas, bet nebūtinai technologijas. Svarbiausia žinutė – esame skirtingi, susiduriame su įvairiais iššūkiais, tačiau žmogiškos vertybės – pagalba, parama, meilė, dėmesys, kokybiškas laikas kartu – svarbiausi dalykai visose kultūrose ir visuose laikmečiuose” – sako viena organizatorių, teatro „Teatriukas” aktorė Dalia Mikoliūnaitė.

„Nagrinėsime, ką mums reiškia mūsų kultūros paveldas, kaip jis gali mus formuoti ir kaip mes galime praeities pagalba kurti ateitį. „Lopšinės, legendos ir liaudies pasakos yra visuotinio žmogiškojo paveldo dalis, svarbi ir saugoma visose šalyse. Galbūt galime rasti panašumų, kurių nežinojome!” – mąsto Acting up aktorė iš Airijos Cliodhna Noonan.

Organizatoriai džiaugiasi, kad pavyko suburti įvairių žanrų atstovus. Viena dalyvių – Aisling Byrne, Run of the Mill Teatro Airijoje režisierė kuria vaikams, turintiems specialiųjų poreikių. Ji yra tikra burtininkė, savo charizma įtraukianti vaikus į stebuklingą istorijų pasaulį. Spektaklį „Vinė – orų mergaitė” ji atliks Kijėlių specialaus ugdymo centre Molėtų rajone, bei Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre Vilniuje.

Joeri Wens is Flandrijos (Belgijos dalis) – perkusinių instrumentų virtuozas, naudoja daugiausia persiškus instrumentus. Jis savo pasirodymą skiria vaikams nuo pas gimimo ir jo metu nenaudoja nei vieno žodžio, tačiau kuria užburiantį ritmišką veiksmą, o kūdikiai, tėveliai tampa vyksmo dalyviais ir net svarbiausiais veikėjais! Spektaklį Joeri atliks Vilniaus kūdikių namuose ir M.Mažvydo bibliotekoje.

Emily Kamarinopoulou iš Graikijos žais universalia ir jaunam amžiui ypač patrauklia tema šviesa – tamsa. Spektaklis „Tėti, išjunk mėnulį!” skirtas 1-3 metų vaikams.

Plečiasi ir festivalio draugų ratas Lietuvoje – šiemet bendradarbiaujama su „Labaiteatru”, „Pojūčių teatru”, Joana Čižauskaite ir Justinu Narvidu. Jų naujoje programoje „Meškuliai Pa Pa Pa” – bus galima pasikutenti, pasiglostyti ir pasipliauškėti, bei susidraugauti dar ir dar kartą – o LABAS tam puikiai tinka!

„Publika yra mūsų spektaklio centras, žiūrovui skiriame kruopščiai paruoštą laiką pirmai pažinčiai su teatru, menu, kuris pažadina kūrybiškumą, emocijas, nutiesia tiltą tarp praeities ir ateities. Jeigu anksčiau žiūrovas dažnai būdavo tik pasyvus stebėtojas, šiandien jis tapo įsitraukiančiu bendrakūrėju, nesvarbu, kokio jauno amžiaus jis yra. Tai – mūsų misija, vedanti link atviros, kūrybingos, kupinos pasitikėjimo ateities visuomenės” – sako festivalio organizatoriai.

Taigi, spalio 23 – 27 d. vėl tarsime LABAS atėjusiems į teatrą!

Dauguma Festivalio „Labas!” Renginių nemokami, detali programa skelbiama interneto svetainėje www.teatriukas.lt.

Festivalis Labas! Iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, Airijos ambasados Lietuvoje, Goethe’s Instituto Lietuvoje, Flandrijos vyriausybės, kartu su partneriais Nacionaline M.Mažvydo biblioteka, Molėtų rajono savivaldybe, Vilniaus mokytojų namais, TAVO VAIKAS, HIPP ir kt.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist