• Reklama
  • Kontaktai
  • Pranešk naujieną
Pranešimas
MadeinVilnius.lt
  • Naujienos
    • Miestas
    • Mikrorajonai
    • Rajonas
      • Trakai
      • Lentvaris
      • Medininkai
      • Širvintos
    • Lietuvos naujienos
    • Užsienio naujienos
    • Vilniečiai
    • Švietimas
    • Sportas
    • Turizmas
  • Verslas
    • Vilniaus rinka
    • Statybos Vilniuje
    • Nekilnojamas turtas
    • Technologijos
    • Užsienio investicijos
    • Startuoliai
  • Pramogos
    • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Koncertai
    • Festivaliai
    • Teatras
    • Parodos
    • Kinas
  • Transportas
    • Viešasis transportas
    • Vilniaus gatvės
    • Oro uostas
    • Traukiniai
  • Sportas
    • Krepšinis
    • Futbolas
    • Plaukimas
    • Lengvoji atletika
    • Tenisas
    • Auto sportas
    • Rankinis
    • Ledo ritulys
  • Statybos
  • Renginiai
  • ○︎○︎○︎
    • Istorija
      • Senasis Vilnius
      • Vilniaus miesto studija
      • Neatrastas Vilnius
    • Maistas
      • Sostinės geriausieji
      • Nauja vietelė
      • Vilniečiai rekomenduoja
      • Maistas ant ratų
    • Eurovizija
    • Orai Vilniuje
    • Horoskopai
    • Stilius
    • Savaitės klausimas
    • Vilniečio balsas
    • Temų sąrašas
Suasmeninta
Šrifto dydžio keitimasAa
MadeinVilnius.ltMadeinVilnius.lt
  • Naujienos
  • Verslas
  • Pramogos
  • Transportas
  • Maistas
  • Statybos Vilniuje
  • Sportas
  • Istorija
  • Vilniaus istorija
  • Savaitės klausimas
Paieška
  • Naujienos
    • Miestas
    • Mikrorajonai
    • Rajonas
    • Lietuvos naujienos
    • Užsienio naujienos
    • Vilniečiai
    • Švietimas
    • Sportas
    • Turizmas
  • Verslas
    • Vilniaus rinka
    • Statybos Vilniuje
    • Nekilnojamas turtas
    • Technologijos
    • Užsienio investicijos
    • Startuoliai
  • Pramogos
    • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Koncertai
    • Festivaliai
    • Teatras
    • Parodos
    • Kinas
  • Transportas
    • Viešasis transportas
    • Vilniaus gatvės
    • Oro uostas
    • Traukiniai
  • Sportas
    • Krepšinis
    • Futbolas
    • Plaukimas
    • Lengvoji atletika
    • Tenisas
    • Auto sportas
    • Rankinis
    • Ledo ritulys
  • Statybos
  • Renginiai
  • ○︎○︎○︎
    • Istorija
    • Maistas
    • Eurovizija
    • Orai Vilniuje
    • Horoskopai
    • Stilius
    • Savaitės klausimas
    • Vilniečio balsas
    • Temų sąrašas

Atraskite mus

  • Reklama
  • Kontaktai
  • Pranešk naujieną
  • Naujienos
  • Verslas
  • Pramogos
  • Vilniaus istorija
  • Maistas
  • Stilius

Populiariausi straipsniai

Naršykite šios dienos populiariausias naujienas!
Hororskopas

Trys Zodiako ženklai per artimiausias tris dienas turėtų nusipirkti loterijos bilietą

5 6
Horoskopas

Pilnatis ir gegužės 13-oji diena trims Zodiako ženklams atneš netikėtą sėkmę

4 3

Savivaldybė išdavė leidimą statytį naują tiltą per Nerį

9 7

Lik prisijungęs

Raskite mus socialiniuose tinkluose
130kSekėjaiPatinka
1.7kSekėjaiSekti
7.1kSekėjaiSekti
Turite paskyrą? Prisijungti
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai
  • Privatumo politika
© 2012-2023. UAB „Naujosios medijos grupė”. Visos teisės saugomos.
Teatras

LABAS! Tarptautinis teatro festivalis sveikinasi su pačiais mažiausiais

Evaldas Činga
2019 m. spalio 22 d. 08:15
4 min. skaitymo
Dalintis

Tarptautinis teatro festivalis LABAS, prieš penkerius metus išaugo iš didelio bendraminčių noro suburti profesionalus, kuriančius patiems mažiausiems – vaikams nuo pat gimimo. Jo iniciatoriai – teatras vaikams „Teatriukas” ir teatras „Acting up” iš Airijos. Festivalis vyks spalio 23 – 27 dienomis, Vilniuje ir Molėtuose, o jo metu aktoriai iš penkių šalių pristatys iki 20 spektaklių ir kūrybinių užsiėmimų. 

Pagrindinis festivalio tikslas – ugdyti jauniausios visuomenės dalies – kūdikių, ikimokyklinukų, pradinukų sąmoningo, aktyvaus dalyvavimo kultūroje poreikį ir vystyti kūrybiškumą, pilietiškumą per meną. Festivalyje laukiami žiūrovai nuo pat gimimo iki 7 metų, bei jų tėvai, mokytojai, edukatoriai.

Šių metų festivalio tema – „Statome tiltus. Mūsų paveldas – ateičiai”. „Gvildensime šią temą Lietuvos, Airijos, Flandrijos, Vokietijos ir Graikijos aktorių pasirodymuose, kūrybinėse laboratorijose, naudodami savo kūrybiškumą, naujas formas, bet nebūtinai technologijas. Svarbiausia žinutė – esame skirtingi, susiduriame su įvairiais iššūkiais, tačiau žmogiškos vertybės – pagalba, parama, meilė, dėmesys, kokybiškas laikas kartu – svarbiausi dalykai visose kultūrose ir visuose laikmečiuose” – sako viena organizatorių, teatro „Teatriukas” aktorė Dalia Mikoliūnaitė.

„Nagrinėsime, ką mums reiškia mūsų kultūros paveldas, kaip jis gali mus formuoti ir kaip mes galime praeities pagalba kurti ateitį. „Lopšinės, legendos ir liaudies pasakos yra visuotinio žmogiškojo paveldo dalis, svarbi ir saugoma visose šalyse. Galbūt galime rasti panašumų, kurių nežinojome!” – mąsto Acting up aktorė iš Airijos Cliodhna Noonan.

Organizatoriai džiaugiasi, kad pavyko suburti įvairių žanrų atstovus. Viena dalyvių – Aisling Byrne, Run of the Mill Teatro Airijoje režisierė kuria vaikams, turintiems specialiųjų poreikių. Ji yra tikra burtininkė, savo charizma įtraukianti vaikus į stebuklingą istorijų pasaulį. Spektaklį „Vinė – orų mergaitė” ji atliks Kijėlių specialaus ugdymo centre Molėtų rajone, bei Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre Vilniuje.

Joeri Wens is Flandrijos (Belgijos dalis) – perkusinių instrumentų virtuozas, naudoja daugiausia persiškus instrumentus. Jis savo pasirodymą skiria vaikams nuo pas gimimo ir jo metu nenaudoja nei vieno žodžio, tačiau kuria užburiantį ritmišką veiksmą, o kūdikiai, tėveliai tampa vyksmo dalyviais ir net svarbiausiais veikėjais! Spektaklį Joeri atliks Vilniaus kūdikių namuose ir M.Mažvydo bibliotekoje.

Emily Kamarinopoulou iš Graikijos žais universalia ir jaunam amžiui ypač patrauklia tema šviesa – tamsa. Spektaklis „Tėti, išjunk mėnulį!” skirtas 1-3 metų vaikams.

Plečiasi ir festivalio draugų ratas Lietuvoje – šiemet bendradarbiaujama su „Labaiteatru”, „Pojūčių teatru”, Joana Čižauskaite ir Justinu Narvidu. Jų naujoje programoje „Meškuliai Pa Pa Pa” – bus galima pasikutenti, pasiglostyti ir pasipliauškėti, bei susidraugauti dar ir dar kartą – o LABAS tam puikiai tinka!

„Publika yra mūsų spektaklio centras, žiūrovui skiriame kruopščiai paruoštą laiką pirmai pažinčiai su teatru, menu, kuris pažadina kūrybiškumą, emocijas, nutiesia tiltą tarp praeities ir ateities. Jeigu anksčiau žiūrovas dažnai būdavo tik pasyvus stebėtojas, šiandien jis tapo įsitraukiančiu bendrakūrėju, nesvarbu, kokio jauno amžiaus jis yra. Tai – mūsų misija, vedanti link atviros, kūrybingos, kupinos pasitikėjimo ateities visuomenės” – sako festivalio organizatoriai.

Taigi, spalio 23 – 27 d. vėl tarsime LABAS atėjusiems į teatrą!

Dauguma Festivalio „Labas!” Renginių nemokami, detali programa skelbiama interneto svetainėje www.teatriukas.lt.

Festivalis Labas! Iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, Airijos ambasados Lietuvoje, Goethe’s Instituto Lietuvoje, Flandrijos vyriausybės, kartu su partneriais Nacionaline M.Mažvydo biblioteka, Molėtų rajono savivaldybe, Vilniaus mokytojų namais, TAVO VAIKAS, HIPP ir kt.

ŽYMOS:teatras vaikamsTeatrų festivalis
Dalintis
Kaip vertinate šį straipsnį?
Labai patiko0
Nustebino0
Gerai0
Nuobodu0
Nesąmonė0

Rekomenduojami Video

- Reklama -

Ar reikalingas naujasis Alberto tiltas per Nerį?

Jums taip pat gali patikti

Teatras

Kalėjimus atveriantis spektaklis „Vedami“ pradeda trečiąjį sezoną 

1
Teatras

Komiškas A. Obcarsko spektaklis „Fermentacija“ – jau balandį LNDT Didžiojoje salėje

2
Teatras

Teatro dieną Vilniaus senajame teatre šėls klezmeriai

1 1
MadeinVilnius.lt
Apie Vilnių ir Vilniaus kraštą su nauju požiūriu – pozityviai, optimistiškai ir su šviežio oro gūsiu.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai
  • Privatumo politika

Visos teisės saugomos © 2012-2025  UAB „Naujosios medijos grupė”. Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką UAB „Naujosios medijos grupė” sutikimą.

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Pamiršote slaptažodį?