Teatras

Kristian Benedikt: į „Pikų damos“ sceną pastūmėjo pats likimas

Į Niujorką – pro Lietuvos sostinę. Taip sukrito kortos tenorui Kristian Benedikt (Vaidui Vyšniauskui): sukirtęs rankomis su garsiuoju Niujorko Metropoliteno teatru, kur 2019-ųjų pabaigoje dalyvaus operos „Pikų dama“ pastatyme ir atliks Germano vaidmenį, jis prisidėjo prie šį spektaklį jau ruošusios Vilnius City Opera komandos. Taigi tą patį Niujorkui rengiamą Germaną Lietuvos publikai pristatys jau vasario 20-24 dienomis Kongresų rūmuose. 

Kristian Benedikt išties neturėjo pasirodyti jau baigiamoje repetuoti Piotro Čaikovskio operoje „Pikų dama“. Jis ruošė vaidmenį visai kitame pastatyme, o Vilnius City Opera laukė, kol prie jų prisijungs žinomas ukrainiečių tenoras Misha Didyk. Tačiau operos kūrėjų gyvenime nebūtinai viskas įvyksta pagal planą. Svečias iš Ukrainos į repeticijas taip ir neatvyko, ir „bohemiečiai“ susiėmė už galvų, kur per trumpą laiką rasti pamainą šio svarbaus vaidmens atlikėjui. Galinčių dainuoti Germaną – turinčių tinkamą dramatišką balsą ir puikius aktorinius gebėjimus – nėra daug, o čia dar repetuoti reikėjo keturias savaites, nes pastatymas – naujas.  Ir likimas, laimingai išsidėsčiusios žvaigždės ar tiesiog atsitiktinumas nulėmė, kad panašiu metu Kristian Benedikt buvo pasiūlytas kontraktas dalyvauti „Pikų damos“ pastatyme Metropoliteno operoje ir dainuoti spektaklį. Nors solistas jau buvo atlikęs Germaną Maskvos Didžiajame teatre, galimybė prieš Niujorką detaliai nuglūdinti vaidmenį su puikiais scenos partneriais, maestro Gintaru Rinkevičium ir režisiere Dalia Ibelhauptaite buvo tikrai unikali.   

Nuotrauka: Jonathan Tichler

„Asmeniniai interesai sutapo su meniniais. Iš pradžių atėjo tik repetuoti, betdirbo taip nuoširdžiai, neskaičiuodamas valandų, kad nebuvo įmanoma nepamatyti, koks svarbus solistui tas laikas tobulinant vaidmenį ir ieškant naujų jo spalvų. Buvau nustebusi dėl tokio atsidavimo, nes jis tuo metu rengė ir kitą vaidmenį. Savo profesionaliu požiūriu ir sunkiu darbu jis mums įrodė, kad šiai dienai Kristian Benedikt – vienas geriausių Germanų. Džiaugiuosi, kad tai galės išvysti Vilniaus publika ir kad ramia širdimi išleisime jį į Niujorką. Mūsų solistai jau išties gali sėkmingai konkuruoti su geriausiais geriausiose pasaulio scenose“, – pasididžiavimo neslėpė Dalia Ibelhauptaitė. 

 

„Esu laimingas, kad vėl galiu dirbti su Dalia – ji visada provokuoja naujoms idėjoms, maestro Gintaru Rinkevičiumi, kuris yra fantastiškas dirigentas, o visi partneriai, pradedant Lizą dainuojančia Asmik Grigorian, Irena Milkevičiūte, Kostu Smoriginu – tiesiog nuostabūs. Dirbti čia ir su jais man komfortiškiau nei bet kur kitur. Pats Germano vaidmuo nėra toks, kurį gali tiesiog imti ir padainuoti. Jis – sudėtingas, reikalaujantis maksimumo vokalinės technikos, spalvų, vaidybos, dvasinių jėgų ir koncentracijos, – sako pats Kristian Benedikt, pridurdamas, jog savąjį Germaną kūrė mokydamasis ir iš senųjų jo atlikėjų, bet personažą stengėsi paversti aktualiu šių dienų publikai. – Galbūt žiūrovas atpažins, pamatys save, išėjęs turės apie ką pamąstyti.“ 

Su Kristian Benedikt vaidmeniu dalinsis Sankt Peterburgo Marijos teatro pagrindinis Germano atlikėjas Michailas Vekua. „Pikų damos“ pastatyme taip pat dalyvauja Asmik Grigorian, Kostas Smoriginas, Irena Milkevičiūtė, Jurgita Adamonytė, užsienio svečiai Mzia Nioradze, Ilja Kutiuchinas, Jurijus Samoilovas, Elena Popovskaja ir nemažas būrys labai talentingo jaunimo.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button