2018 m. vasario 23 d., penktadienį, 16 val. Kirtimų kultūros centre (Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius) vyks vaikiško spektaklio „Apie narsųjį Strazdą“ premjera. Spektaklis sukurtas pagal to paties pavadinimo daugumai puikiai pažįstamą K. Kubilinsko pasaką. Scenarijų ir dekoracijas visą vasarį trukusiose teatro dirbtuvėse kūrė dienos centro „Padėk pritapti“ mažieji lankytojai kartu su režisiere ir aktore Sigita Pikturnaite.

Kirtimų kultūros centre vykusiuose užsiėmimuose romų ir Naujininkų bendruomenių vaikai turėjo galimybę susipažinti su teatro meno pagrindais, įsigilinti į spektaklio kūrimo specifiką, įgauti teorinių bei praktinių vaidybos žinių. Spektaklis „Apie narsųjį Strazdą“ unikalus ir tuo, kad jį kuria ir jame vaidina patys vaikai.

Pasak Sigitos Pikturnaitės, „teatras yra puikus būdas lavinti tiek vaiko, tiek suaugusiojo sugebėjimus, tobulinti kalbą, judesį, skatinti kūrybingumą. Be to, įvairių žaidimų pagalba vaikai išmoksta aiškiau reikšti savo mintis, lengviau bendrauti bei sutelkti dėmesį. Dirbtuvėse pasirinktas žvėrelių vaidinimo būdas vaikams duoda didelę saviraiškos laisvę įkūnyti jų vaidinamus personažus, leidžia atskleisti savo pačių charakterio savybes.“.

Pristatomas spektaklis – tai projekto „Kultūrų tiltas“, skirto mokyklinio amžiaus romų bei socialinės rizikos šeimose augantiems vaikams, dalis. Projektu siekiama skatinti bei ugdyti dalyvių kūrybinį potencialą, suteikiant prieigą prie kultūrinio bei socialinio pažinimo. Jau ne kartą rengti kūrybiniai užsiėmimai leido vaikams ne tik pažinti, bet ir prisiliesti prie skirtingų meno sričių bei kurti kartu su profesionaliais menininkais.

Kirtimų kultūros centras projektą vykdo bendradarbiaudamas kartu su Britų tarybos nuo 2017 m. Lietuvoje įgyvendinama programa „Active Citizens“, kuri telkiasi į įvairių problematinių bendruomenių sklandų integravimą visuomenėje bei skatina socialinius pokyčius.

Renginys nemokamas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist