Kovo 30 d. pavakarę Vilniaus viešajame transporte, traukinių bei autobusų stoties prieigose, o sutemus – ir jaunimo pamėgtame bare „Piano man“ kartu su populiariosios muzikos atlikėju Jurgiu Didžiuliu vilniečius ir sostinės svečius linksmino bei „zuikių kultūroje“ ieškojo tikras keistuolis – žmogaus dydžio lėlė vardu Demiurgas.

Tai – Baltijos kamerinio operos teatro ir Vilniaus teatro „Lėlė“ premjerinio spektaklio „Lila: slaptas demiurgo žaidimas“ pagrindinis personažas, tapęs tikra šių dviejų kultūros įstaigų vykdytos socialinės akcijos „Zuikiai kultūroje“ žvaigžde.

Akcijos metu dviejų profesionalių lėlininkų Mindaugo Ancevičiaus bei Imanto Preco valdomas spektaklio „Lila: slaptas demiurgo žaidimas“ personažas-lėlė Demiurgas sostinės viešajame transporte gaudė „kultūrinius zuikius“, o akcijai viešajame transporte pasibaigus ir persikėlus į barą „Piano Man“, prie Demiurgo prisijungė ir žymus populiariosios muzikos atlikėjas Jurgis Didžiulis. Čia J. Didžiulio bei Demiurgo duetas, aktyviai palaikomas entuziastingų žiūrovų, atliko muzikinį performansą, kuriuo buvo mėginama atkreipti visuomenės dėmesį į autorių bei intelektualinių teisių apsaugą, o skirtingose viešosiose Vilniaus erdvėse sutikti žmonės buvo skatinami  nelikti abejingi originaliajai lietuvių autorių kūrybai.

Akcijos-performanso „Zuikiai kultūroje“, kurį dalinai finansavo Lietuvos respublikos Kultūros ministerija, tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į zuikius kultūroje, t. y. į piratavimą, autorių teisių apsaugą ir lietuvių autorių originaliosios kūrybos plėtrą bei populiarinimą. Tai jau antroji panaši akcija, kuria Baltijos kamerinis operos teatras skatina visuomenę atkreipti dėmesį į piratavimo problemą bei saugoti autorių ir intelektualines teises. Pirmoji akcija įvyko prieš dvejus metus – tuomet Vilniaus viešajame transporte buvo parodytas performansas „Opera troleibuse“.

Anot akciją inicijavusio ir organizavusio Baltijos kamerinio operos teatro direktoriaus Dariaus Vizbaro, „visų mūsų gyvenime kūryba užima vis svarbesnę vietą – pradedant profesionalia menine kūryba, tokia kaip kinas ar muzika, kur piratavimas vis dar tebėra milžiniška problema, baigiant komerciniais verslais, kurie aktyviai naudoja kūrybinį turinį, menkai įvertindami kūrėju darbą arba jo nevertindami apskritai. Būtent ši akcija skirta skatinti žmones atkreipti dėmesį ir vertinti autorystę. Juk tai – vienas iš pagrindinių tolesnės originalių kūrinių autorių kūrybos sklaidos variklių.“

Primename, jog sostinės gatvėse šelmiškojo Demiurgo dar nesutikę , turės unikalią galimybę susipažinti su juo balandžio 12 ir 13 d., kai Vilniaus teatro „Lėlė“ didžiojoje salėje bus rodomas pagal kompozitoriaus Felikso Bajoro „Sakmių siuitą“ kurtas lėlių, šešėlių teatro bei šiuolaikinio šokio spektaklis „Lila: slaptas demiurgo žaidimas“, kurį pastatė jaunas teatro kūrėjas, režisieriaus Gintaro Varno mokinys Žilvinas Vingelis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist