Teatras

Keistuolių teatro premjera prabilo apie laikui ir abejingumui nepavaldžią meilę

Spalio 6 dieną Keistuolių teatre triumfavo meilė – režisierė Ieva Sundžytė pristatė naujausią savo darbą, Viljamo Šekspyro komediją “12 naktis, arba Kaip norite”. Jausmų audrose besiblaškantys dramaturgijos klasiko herojai šiuolaikiškai ir originaliai atgimė įkūnyti ne tik žiūrovams puikiai pažįstamų aktorių Aido Giniočio bei Juditos Urnikytės, bet ir jauniausios šio teatro kūrėjų kartos – Justinos Smieliauskaitės, Karolio Kasperavičiaus, Dano Kamarausko bei Aurimo Bačinsko.

“12 naktyje” I. Stundžytė kviečia žiūrovą į praeities meilės dramas pažvelgti ne tik “keistuolišku” žvilgsniu, bet ir XXI a. žmogaus akimis. Šiuo spektakliu teatro kūrėja tikina nesiekianti šokiruoti ar pildyti tuščių asmeninių ambicijų – drauge su komanda režisierė stengėsi atrasti tarpusavio supratimą bei ryšį, kurį pavyktų atskleisti į teatrą susirinkusiems žiūrovams. “12 nakties” herojai – jausmų valdomi, tikrosios meilės nepaliaujamai ieškantys žmonės, sprendžiantys amžiną dilemą – mylėti ar būti mylimiems? Dvyniai Viola (J. Smieliauskaitė) ir Sebastianas (A. Bačinskas) atsiskiria per audrą, ir svetimos šalies krantus pasiekusi Viola pradeda naują gyvenimą, apsimetusi vyru bei pradėjusi tarnauti Hercogui (A. Giniotis). Po jaunuolio kauke savo tikrąjį “aš” slepianti mergina įsimyli aukštesnio luomo ir gerokai vyresnį didiką, kuris savo ruožtu siekia Olivijos (J. Urnikytė) rankos ir šiame kelyje paprašo savo tarno – Violos – pagalbos. Tuo tarpu savo artimiausią žmogų, dvynę seserį, praradęs Sebastianas blaškosi po pasaulį, vildamasis užpildyti atsivėrusią tuštumą, kol sutinka Antonijų (K. Kasperavičius), pasiryžusį bet kokia kaina įrodyti vaikinui savo meilę. Atsiveria tikrų tikriausia jausmų Pandoros skrynia: “12 naktis” drąsiai leidžiasi į meilės absurdo bei prasmės tyrinėjimus, kuriuos linksmu, tačiau keistai išmjntingu žvilgsniu stebi ir tarsi dėlionę sujungia Juokdarys (D. Kamarauskas).

 

Dar prieš kelis metus vaidybos studentų eskizo pavidalu gimusi “12 naktis” Keistuolių teatro scenoje išaugo į turiniu bei forma turtingą spektaklį, kurio atmosferą kuria kompozitoriaus Igno Juzoko ambient bei techno stiliaus muzika, jaunos dizainerės Malvinos Stankutės kostiumai bei Ramunės Skrebūnaitės scenovaizdis. Pasak kūrėjų, “12 naktis, arba Kaip norite” – Keistuolių teatro žingsnis į naujas šiame teatre šaknis įleidžiančias raiškos formas ir betarpiškas, nepretenzingas bei atviras siekis atkurti gyvą žmogišką ryšį scenoje ir su žiūrovais.

Nuoširdumas bei atvirumas išvengiant beprasmio brutalumo ar pompastikos – raktas, kuriuo spektaklyje stengiamasi atrakinti nesenstančias V. Šekspyro pjesės temas – besąlygiškos, lyties bei amžiaus rėmų nepaisančios, prigimtinės meilės paieškas bei jos pavidalų įvairiapusiškumą. “12 naktis, arba Kaip norite” sugrąžina tikėjimą fundamentaliausiu žmogiškuoju jausmu ir primena, jog tik ieškodami vienas kito galime pagaliau atrasti patys save.

 

Parengė Agnė Vidugirytė
Fotografė Ieva Deltuvaitė

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button