Teatras

Kalnų parko estradoje – kelionės po Lietuvą įkvėptas nemokamas spektaklis

Rugpjūčio 11 d. vakarą Kalnų parko estradoje bus parodytas ir nufilmuotas Pauliaus Markevičiaus ir Barboros Šulniūtės spektaklis „Analizuojant žvėrį“, keičiantis spektakliui įprastas taisykles: gausi aktorių komanda jautrų pasakojimą čia kuria ne žodžiais, o pojūčiais ir asociacijomis.

Gamtos ir žmogaus ryšio su ja tema pastatytas spektaklis žiūrovą kviečia į neįprastą aplinką: Vilniaus Kalnų parko estrada paskęs elektroninės muzikos garsuose, šviesos ir šešėlių žaidimuose, kylančiame rūke, iš kurio išnirs ir žiūrovus į tam tikrą dialogą pakvies būrys veikėjų. Šį projektą išskirtinėje erdvėje įgyvendina „Urbanistinio draustinio“ komanda.

Spektaklio režisierius Paulius Markevičius pasakoja, kad „Analizuojant žvėrį“ pradėtas kurti keliaujant po šalį: „Matėme daug miško kirtaviečių. Pirmoji mintis: kur eis visi žvėrys? Nusprendėme apie tai kalbėti spektaklyje – pasikviesti visus žvėris ir pasišnekėti su jais: kaip jie jaučiasi, kai atvažiuojame, susikrauname mišką, išvažiuojame. Kai šiandien stebime, kas vyksta įvairiose pasaulio vietose, turime suvokti, kad įvykiai, kuriuos vadiname stichinėmis nelaimėmis, yra mūsų, žmonių, veiklos padariniai. Tai – sunki tema, ja greitai galima nuslysti į kaltų ir atsakingų ieškojimą, situacijos vaizdavimą dramatiškomis spalvomis. Tikime, kad kelias iš tokios situacijos yra, todėl norėjome į temą pasižiūrėti be problemos tirštinimo. Priešingai – kuriame jaukią, tačiau paslaptingą erdvę, kurioje gali įvykti žiūrovo ir spektaklio veikėjo kontaktas ieškant ir atrandant, kur tas kelias yra.“

 

Spektaklis Kalnų parko estradoje trečiadienį 21 val. vyks nemokamai, tačiau žiūrovams reikalingi kvietimai, kuriuos platina „Tiketa“. Esant prastoms oro sąlygoms žiūrovų prašoma pasirūpinti lietpalčiu.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button