Spalio 16 d., sekmadienį, 19 val., Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje, šešėlių magiją kurs legendinio Sakartvelo aktoriaus ir režisieriaus Gelos Kandelaki vadovaujamo šešėlių teatro „BUDRUGANA GAGRA“ trupė.  

Jau trečią kartą Lietuvoje savo kūrybą pristatysiantys teatro aktoriai šį kartą į Vilnių iš Tbilisio atvyks jau penktadienį. Jie bus pasiruošę sakralinėje barokinės Vilniaus bažnyčios erdvėje šešėliais sukurti garso erdvės misteriją, spektaklį – dovaną, skirtą pirmam atkurtos nepriklausomos valstybės vadovo Vytauto Landsbergio 90-ties metų jubiliejui. Šia dovana jubiliatas dalinsis su visais norinčiais šešėliuose išgirsti Bacho muzikos ir minčių aidus. 

Pagal garsųjį Jahanno Sebastiano Bacho kūrinį teatro „BUDRUGANA GAGRA“ „Pasija pagal Matą“ spektaklis buvo kuriamas septynerius metus ir, kaip teigia teatro įkūrėjas, yra skiriamas visiems vaikams „nuo 6 iki 106 metų“. 

„Nelabai įsivaizduoju šiuolaikinio režisieriaus, statančio spektaklį 7 metus“, – teigia režisierius Vytautas V. Landsbergis ir priduria: „paskui Gela Kandelaki parodė tą spektaklį porą sykių nemokamai (Dievui „ant garbės“, kaip pats pasakė) – ir nustojo jį rodyti. Sakė, čia padėka Aukščiausiam, ne komercija, ne festivaliai“, – akcentavo V. V. Landsbergis.

Šešėlių teatrą „Budrugana“, kas kartveliškai reiškia „vežimą“, 1982 m. Tbilisyje įkūrė režisierius Gela Kandelaki. Pirmosios trupės nariai buvo skirtingų profesijų žmonės, kuriuos vienijo ta pati idėja – vaidinti vaikams, gyvenusiems sunkiai pasiekiamuose Sakartvelo regionuose. Vėliau teatro pavadinimas buvo papildytas  „BUDRUGANA GAGRA“, taip įamžinant Gagra miestelį ir visą Abchaziją iš kurio buvo kilę dauguma naujųjų narių, kurie po Abchazijos karo tapo karo pabėgėliais. 

Gela Kandilaki padovanojo ir nuostabią dovaną Lietuvai – „Budrugana – Lietuva“ šešėlių teatrą. Tarp 2015 ir 2017 Lietuvos muzikos ir teatro akademijos menų fakulteto studentų grupė mokėsi Sakartvele, kur kartu su trupe kūrė mįslingus šešėlius spektaklius. Laimei, jie grįžo su įgūdžiais ir šiandien tęsia šešėlių stebuklus Lietuvoje.

Jau daugelį metų „Budrugana – Gagra“ yra kūrybinis Tarptautinių animacinių filmų festivalio „Nikozi“ bei Sakartvelo muzikos festivalio „Tbilisis – Šiuolaikinės muzikos vakarai“ partneris. „Budrugana – Gagra“ aktoriai dėsto Šv. Aleksandro Okropiridzės Nikozi meno mokykloje ir sistemingai rengia seminarus kelioms Sakartvelo mokykloms. Jie taip pat atstovauja kino centro „Georgian Film Abkhazeti“ branduoliui.

„Į Lietuvą atiduoti to, ką turime geriausia – savo talentus – atvažiavome todėl, kad kultūra – tai galingiausias ginklas, kai siekiame laisvės ir taikos. Todėl, kad tikime, jog šalyje, kuri mums taip daug morališkai padėjo, kai buvo labai sunku, galėsime parodyti tai, kas yra geriausia, sukursime dialogą, kuris mums padės palaikyti vienas kitą, kai to jums ar mums labai reikės“, – sakė Gela Kandelaki, lankydamasis Vilniuje 2009 metais. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris restoranas/kavinėnusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.