Teatras

„Baltas sodininkas” ir „Sriuba” kviečia į paskutinius sezono spektaklius

Spektakliai „Baltas sodininkas” ir „Sriuba” atsisveikina su žiūrovais ir kviečia į paskutiniuosius sezono spektaklius Vilniaus Nacionaliniame dramos teatre.

„Baltas sodininkas” žiūrovams suteikia galimybę pakeliauti po maestro Vytauto Kernagio Lietuvą. Režisierius Vytautas V. Landsbergis nesiekia visiškai tiksliai atkartoti V. Kernagio biografijos, tačiau sugeba žiūrovui perteikti dvi maestro puses. Spektaklyje aktorius Ainis Storpirštis įkūnija neramią, chuliganišką V. Kernagio jaunystę, tuo tarpu Vidas Petkevičius perteikia jau vyresnį, subrendusį maestro.

„Sužinojusi apie statomą spektaklį, dažnai susitikdavau su Vytautu V. Landsbergiu. Gerdavome arbatą, ir vis iškildavo nauji prisiminimai apie žmogų viesulą Vytautą, kuris buvo tokia svarbi mano gyvenimo dalis. Džiaugiuosi, kad režisieriui  labai jautriai ir taktiškai pavyko perteikti tokius dalykus, kurie jau buvo užrakinti mano sieloje. Už tai jį labai gerbiu. Kiekvienas turime savitą požiūrį į Vytauto Kernagio atliekamas dainas, jo asmenybę, gyvenimą  bei jo, kaip artisto, veiklą”, – savo mintimis dalinosi spektaklio kostiumų dailininkė Dalia Kernagienė.

 

Praėjus daugiau nei metams nuo „Baltojo sodininko” premjeros, 2016 m. gruodžio mėn. žiūrovams buvo pristatytas ir monospektaklis „Sriuba”. Tai Vytauto V. Landsbergio ir Gedimino Storipirščio pastatytas monospektaklis, sukurtas dailininko ir eseisto Mikalojaus Vilučio to paties pavadinimo knygos motyvais. Jo metu žiūrovams atveriama  galimybė mėgautis humoru ir melancholija, kartu keliant egzistencinius klausimus .

„Man, kaip aktoriui, tai buvo labai daug jėgų pareikalavęs darbas. Kaip bebūtų, nors monospektaklyje pateikiama daug intesyvios informacijos, jame vyksta dažna nuotaikų kaita, iš žiūrovų susilaukiau daug teigiamų atsiliepimų. „Sriuboje” galima rasti pakankamą dozę humoro ir paradokso. Manau, kad Mikalojus Vilutis vienas įdomiausių šių dienų menininkų, kurio kūryba kaip tik ir remiasi paradoksu. Apie žandro taisykles šioje vietoje kalbėti net ir negalime. Tai menininkas, kuris gali ne tik kurti, bet ir dalintis savo kūryba”, – teigė aktorius Gediminas Storpirštis.

 

Monospektakis „Sriuba” bus rodomas Vilniaus Nacionalinio dramos teatro mažojoje salėje balandžio 19 dieną, 19 val. Tuo tarpu paskutinį kartą Vilniuje pristatomą spektaklį „Baltas sodininkas”,  kuriame maestro įkūnys Vidas Paškevičius, bus galima išvysti Vilniaus Nacionalinio dramos teatro mažojoje salėje balandžio 14 d. 19 val.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button