Laisvės gynėjų dieną – Sausio 13-ąją Vilnius pagerbs už laisvę kovojusius ir žuvusius didvyrius – Vilniaus katedros fasadas nušvis prieš 32 metus savo gyvybes paaukojusių  keturiolikos didvyrių nuotraukomis. Sausio 13-osios atminimo tradicija tapusi vaizdo projekcija nušvis du vakarus: nuo sausio 12 d. 17.00 val. iki 03.00 val. ir nuo sausio 13  d. 17.00 val. iki 03.00 val.

Ukrainoje vykstančio karo akivaizdoje matome susivienijusią Europą, kuri kovoja už savo vertybes. Dabar, kaip niekada, svarbu nepamiršti kas yra laisvė ir kokią kainą už ją sumokėjome ir vis dar mokame. Sausio 13-osios įvykiai, visada primins, kas mes esame.

Prieš 32 metus, 1991 m. tragišką sausio naktį prie Televizijos bokšto, tuometinio Lietuvos radijo ir televizijos komiteto pastato žuvusias Laisvės aukas sausio 12–14 d. Vilniuje prisiminsime simboline vaizdo projekcijų instaliacija Katedros aikštėje. Lietuvos sostinės širdyje, kur kadaise buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės administracinis ir gynybinis centras, kur vyksta didžiausi miesto renginiai ir susibūrimai, o Atgimimo laikotarpiu vyko mitingai, pagarbiai nusilenksime ir padėkosime kritusiems kovoje už Laisvę: Loretai Asanavičiūtei, Virginijui Druskiui, Dariui Gerbutavičiui, Rolandui Jankauskui, Rimantui Juknevičiui, Alvydui Kanapinskui, Algimantui Petrui Kavoliukui, Vidui Maciulevičiui, Titui Masiuliui, Alvydui Matulkai, Apolinarui Juozui Povilaičiui, Ignui Šimulioniui, Vytautui Vaitkui, Vytautui Koncevičiui.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist