Renginiai

Žolinių paslaptis atskleis nemokama Žolinių ekskursija

Vasarai įsibėgėjus ir pasipuošus ryškiausiomis spalvomis bei subrandinus gausų derlių, mūsų protėviai rinkdavosi švęsti Žolines – magišką žydėjimo, gausos ir derliaus šventę, padėkodami Žemei maitintojai, apdovanojusiai gausiu derliumi. Buvo tikima, kad tiems, kurie neateis į Žolinių šventę, metai turtingi ir gausūs nebus.

„Vivid Vilnius“ kviečia vilniečius ir miesto svečius prisiminti gražiausias Žolinių tradicijas ir sudalyvauti nemokamoje Žolinių ekskursijoje „Vasaros žiedai“. Ekskursijos metu pasmalsausite, kas gi per šventė yra Žolinės, ir pakeliausite žolynų, gėlynų, sodų ir kitų derliaus vietų keliais senajame Vilniuje, susipažinsite su augalais, kuriais Vilnius garsėjo kadaise ir kuriais yra garsus šiandien. Taip pat sužinosite, kaip mūsų protėviai šventė Žolines, kokie yra seniausi Žolinių papročiai, ką būtina padaryti per Žolines, kad visi likę metai būtų sotūs ir turtingi. Pasidomėsite, kaip Žolinės yra susijusios su Mergelės Marijos ėmimo į dangų diena ir kaip pastarąją šventę švenčia krikščioniškasis pasaulis. Ekskursijos maršrutas vingiuos po žaliausias ir vaizdingiausias Vilniaus vietas – Šventaragio slėnį, Bernardinų soda, Kalnų parka ir Vilnios pakrantę.

Pasivaikščiojimo pabaiga ant Trijų kryžių kalno.

 

Ekskursijos metu bus lankomos šios vietos:

– Karaliaus Mindaugo paminklas;
– Šventaragio slėnis;
– Bernardinų pakrantė;
– Vilnios slėnis;
– Kalnų parkas (Bekešo, Stalo, Plikasis/Trijų kryžių kalnas).

Ekskursijos pradžia – Rugpjūčio 15 d. 12.00 val. ir 14.00 val.

 

Ekskursijos trukmė – 1 h 30 min.

Susitikimo vieta – Karaliaus Mindaugo paminklas.

Rekomenduojama avėti patogia žemakulne avalyne ir su savimi turėti geriamojo vandens.

 

Ekskursija nemokama, tačiau tik Jūsų palaikymas arbatpinigių forma, skatins organizuoti nemokamas ekskursijas ir ateityje!

Į šią ekskursiją galite užsiregistruoti el. paštu [email protected], užpildę registracijos formą https://www.vividvilnius.lt/nemokama-zoliniu-ekskursija-vasaros-ziedai/

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button