Matematika gali būti įdomi, klastinga ir… Saldi! Perskaitėte teisingai – kovo 14-ąją visame pasaulyje minima π diena. Žodžių žaismas anglų kalboje šios dienos simboliu pavertė pyragą (angliškai žodžiai pi ir pie (liet. pyragas) tariami taip pat). Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakulteto matematikai kviečia šią dieną ne tik kepti pyragus, aukoti Ukrainai, bet ir dalyvauti memų kūrimo triatlone.

Pyragai = parama Ukrainai

VU Studentų atstovybė Matematikos ir informatikos fakultete nutarė, kad didžiausia matematikų šventė gali padėti tiems, kuriems labiausiai reikia – Ukrainai. Fakulteto studentai, o kartu ir visi norintys, kviečiami kepti pyragus ir kovo 14-ąją fakultete įrengtoje pyragų alėjoje juos pardavinėti už tiesioginę paramą „Blue/Yellow“ organizacijai.

Kovo 14-ąją į Matematikos ir informatikos fakultetą (Naugarduko g. 24) kviečiami svečiai iš kitų fakultetų bei šalia esančių įmonių paskanauti desertų. Kava ir arbata bus pasirūpinta.

„Labai džiaugiuosi šia studentų iniciatyva ir labai tikiuosi, kad universiteto bei šalia esančių įmonių darbuotojai įvertins šią idėją ir pasirinks kavos pertrauką praleisti fakultete, vaišinantis studentų keptais pyragais ir taip prisidedant prie paramos Ukrainai“, – sako Matematikos ir informatikos fakulteto strategijos ir bendrųjų reikalų prodekanė Jurgita Markevičiūtė.

Memų triatlonas 

„Memas yra trumpas vizualus pasakojimas. Juo siekiama kūrybiškai perteikti ką nors sudėtingo, na ir, žinoma, išspausti žiūrovo šypseną“, – sako memų triatlono sumanytojas dr. Vytenis Šumskas. Tad visi, kurie neabejingi šiai kultūrai, kviečiami nuo 15.00 val. dalyvauti triatlone.

Jame dalyviai anonimiškai rungsis kurdami memus trijose kategorijose. Kai moderatorius paskelbs temą, užduočiai atlikti bus skiriama dešimt minučių. Peržiūrėjus dalyvių memus ir suskaičiavus komisijos balsus, bus apdovanoti trys daugiausia taškų surinkę dalyviai.

Moksleivių olimpiados apdovanojimai

Simboliška, kad būtent šią dieną Matematikos ir informatikos fakultete bus apdovanojami ir matematikos bei informatikos olimpiadų laimėtojai. Fakulteto dėstytojai visada nusiteikę nustebinti moksleivius, parodyti, kad gyvenimas verda ne tik po paskaitų ar po pamokų, todėl apdovanojimų ceremoniją pradėsiantis dėstytojas Aidas Medžiūnas papasakos įdomią istoriją, kodėl tiek mažai trūko, kad π diena būtų minima ne kovo 14-ąją, o 2-ąją, ir pakvies dalyvauti protmūšyje.

Prodekanė J. Markevičiūtė olimpiadų nugalėtojų mokytojams ketina papasakoti apie fakulteto iniciatyvas, skirtas mokykloms, ir pravesti pamoką apie tai, nuo ko priklauso geriausių futbolo žaidėjų reitingai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar vis dar reikalingas paminklas Lukiškių aikštėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.