Renginiai

VU Botanikos sodui – 240: gimtadienyje lankysis ir Eurovizijos žvaigždės

Vilniaus universiteto Botanikos sodas šiemet švenčia savo 240-ąją gimimo dieną, kurios proga sostinėje startuos naujas miesto festivalis su didžiausiais Lietuvos atlikėjais, o taip pat išvysime penktąją vietą Eurovizijos dainų konkurse užėmusius Ukrainos atstovus grupę „Go_A“.

Dar 1781 metais Vilniaus Senamiestyje įkurtas pirmasis Botanikos sodas jau 240 metų yra neatsiejama universiteto bei sostinės gyventojų bendruomenės mokslo švietėjiško ir socialinio gyvenimo dalis. Uždarius Senamiesčio padalinį, nuo 1919 metų sodas buvo iš naujo įkurtas Vilniaus Vingio parke, o nuo 1974 metų pagrindinis sodas iškeltas į Kairėnų dvaro sodybą Vilniaus Antakalnio mikrorajone.

Abu veikiantys Botanikos sodo padaliniai iš viso apima 199 ha plotą ir saugo daugybę sodų, tvenkinių bei inovatyvią laboratoriją, o milžiniška 10,000 augalų vardų kolekcija yra viena turtingiausių Baltijos šalyse. Botanikos sodą garsina ir Levo Tolstojaus romanas „Karas ir Taika“, kuriame aprašytas vienas Vingio rūmuose vykęs pokylis.

 

„Botanikos sodas turi be galo turtingą istoriją – nuo Radvilų iki Jėzuitų. Vingio rūmai buvo vieni gražiausių sostinės pastatų, čia būta ir mokyklos bei bažnyčios, o prieš beveik 400 metų čia įkurtas ir pirmasis vaistinis daržas. Čia lankėsi karaliai, vyko ypatingos šventės ir pokyliai, o šiemet turėsime ir naująjį miesto festivalį su nuostabiais koncertais“, – teigė VU Botanikos sodo Vingio skyriaus vadovė Regina Juodkaitė.

240-asis Botanikos sodo gimtadienis žada būti išties ypatingu, nes jau liepos 12-16 dienomis čia vyks miesto festivalis „Vilnius ORE“, kuriame  išvysime tokius Lietuvos atlikėjus, kaip Linas Adomaitis, „Beissoul & Einius“, Evgenya Redko ir Jessica Shy, o vieną iš festivalio dienų pasirodys ir šių metų Eurovizijoje penktąją vietą užėmusi bei Lietuvos klausytojų širdis pavergusi grupė „Go_A“.

„Tikra tiesa, kad geriausia akustika – gamtoje. Džiaugiuosi, kad mūsų vasara ir festivalis „Vilnius Ore“ dovanoja galimybę koncertuoti atvirame lauke, nuostabių augalų apsuptyje ir tokioje nepaprastoje vietoje – VU Botanikos sode. Jaukus piknikas ant pievos, mano gyva muzika ir atviros širdys sukurs geriausią vidurvasario vakarą“, – teigė savo pasirodymu miesto festivalį atidarysiantis Linas Adomaitis.

 

Festivalio dalyvių pasirodymus apšildys Ignas Vaicekauskas, šokių muzikos mylėtojams geriau pažįstamas pseudonimu „DJ Swix“, tuo metu unikaliu scenos apšvietimu rūpinsis prie tokių projektų, kaip „Lietuvos Balsas“ ar festivalis „Granatos“ dirbęs šviesų dizaineris Gintas Valuntonis.

„Botanikos sodas yra tikra gamtos oazė miesto viduryje, o geras apšvietimas tik išryškina šios erdvės grožį. Praėjusią vasarą čia dirbome ties „Beissoul & Einius“ pasirodymu, todėl žinome, jog viskas atrodys puikiai. Visos šviesos bus specialiai parinktos skirtingiems atlikėjų pasirodymams“, – teigė G. Valuntonis.

Pirmąjį „Vilnius ORE“ festivalį uždarysianti atlikėja Evgenya Redko atskleidė, kad pirmą kartą VU Botanikos sode apsilankė dar prieš kelerius metus ir jau tada užsibrėžė sau tikslą vieną dieną surengti čia koncertą.

 

„Vingio parko VU Botanikos sode teko lankytis dar prieš kelis metus draugų vestuvėse. Iš tikrųjų ta erdvė yra tokia graži ir nereali, kad mes ten pirmąkart atvažiavę su vyru atsisukom vienas į kitą ir sakom: „mes turim čia pakoncertuoti kada nors“. Todėl labai smagu, kad tai pagaliau įvyks. Išgirsite dainų tiek iš pirmojo, tiek iš naujojo antrojo mano albumo“, – apie artėjantį koncertą užsiminė atlikėja Evgenya Redko.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button