Lietuvos gėlininkų sąjunga tęsia kasmetines tradicijas ir kviečia į pavasario mugę „Lietuvos žiedai 2022“. Šiais metais tai bus jau 49 kartas, kai mugė sukvies gėlininkus, sodininkus, ūkininkus ir liaudies meistrus prekiauti savo išaugintomis ir sukurtomis grožybėmis. Visų besidominčių augalais VU Botanikos sode Kairėnuose laukiama jau šį savaitgalį – gegužės 27–29 dienomis.

„Mugė „Lietuvos žiedai“ vyksta jau kelis dešimtmečius. Džiaugiamės, kad pavyksta suburti net kelis šimtus dalyvių iš visos Lietuvos ir išlaikyti kasmetines tradicijas. Tikimės, kad parodos-mugės „Lietuvos Žiedai“ padės plėsti dekoratyvinių augalų auginimo verslą, mūsų krašte pagausės gražesnių želdynų, plėsis dekoratyvinių augalų asortimentas. Taigi labai kviečiame visus besidominčius augalų auginimu atvykti į mugę, kur ne tik įsigys norimą augalą, bet ir gaus vertingų patarimų“, – sako dr. Regina Juodkaitė, mugės organizatorė.

Mugėje bus galima įsigyti įvairių daigų – vienmečių ir daugiamečių gėlių, daržovių, prieskonių. Taip pat bus prekiaujama įvairiais vaismedžiais, vaiskrūmiais, dekoratyviniais medžiais. Lankytojai turės galimybę ne tik įsigyti norimus augalus, tačiau ir sužinos, kaip auginti, prižiūrėti ir puoselėti augalus. Mugės metu taip pat bus galimybė įsigytų įvairių amatų dirbinių iš keramikos, akmens ar metalo.

Mugės darbo laikas:

  • penktadienį (gegužės 27 d.) 10.00–19.00 val.
  • šeštadienį (gegužės 28 d.) 08.00–19.00 val.
  • sekmadienį (gegužės 29 d.) 08.00–16.00 val.

Mugė vyksta unikalioje vietoje – Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose, Kairėnų g. 43, Vilnius.

Vilniaus universiteto (VU) botanikos sodą kasmet aplanko tūkstančiai lankytojų, norinčių pasimėgauti pavasario, vasaros ir rudens gėlių, medžių spalvomis ir kvapais. Sodas kviečia atrasti biologinę įvairovę augalų kolekcijose ir jų ekspozicijose. Čia puoselėjamos gausiausios ir įspūdingiausios kolekcijos: rododendrų, alyvų, lianų, bijūnų, jurginų, vilkdalgių, lelijų, svogūninių gėlių ir kt. Daugiau kaip 40 įvairių kolekcijų kaupiamos visuomenės, mokinių ir studentų pažintiniams bei mokomiesiems poreikiams. Tai edukacinės, teminės, biologinės įvairovės, mokslinės, selekcinės ir kultūrinių augalų genofondo išsaugojimo kolekcijos. VU Botanikos sode surinkta ir auginama gausiausia augalų kolekcija Baltijos šalyse – daugiau kaip 10 tūkst. svetimžemių ir natūralios floros augalų (gėlių, medžių, krūmų, vaiskrūmių, tropinių ir kt. augalų).

VU Botanikos sodas buvo įkurtas 1781 metais. Per 240 metų sodas tapo neatsiejama mokslo, taip pat švietėjiško ir socialinio gyvenimo dalimi Vilniaus universiteto ir sostinės bendruomenėms. Istorinės aplinkybės lėmė, kad Botanikos sodas net keletą kartų buvo perkeltas. Šiandien jis įsikūręs ir lankytojų laukia bei teikia įvairias paslaugas dviejose Lietuvos sostinės vietose: Kairėnuose (nuo 1974 m.) ir Vingio parke (nuo 1919 m.). Bendras Botanikos sodo plotas yra net 199 ha: Vingyje – 7,35 ha, Kairėnuose – 191,5 ha, tad jis yra didžiausias Lietuvoje. Sode įdomu ir istorijos mėgėjams, nes sodas Kairėnuose įsikūręs senoje dvarvietėje, kur išlikęs parkas su tvenkinių sistema, ūkiniai dvaro pastatai

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

18 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist