Lietuvos gėlininkų sąjunga tęsia kasmetines tradicijas ir kviečia į jubiliejinę, 50-ąją, rudeninę mugę „Lietuvos žiedai 2022“. Rugsėjo 16–18 dienomisVU Botanikos sode (Kairėnuose) šurmuliuos iš įvairiausių Lietuvos kampelių suvažiavę ūkininkai, gėlių augintojai, sodininkai.

„Ruduo visiems ūkiams yra labai darbingas metas – vieną derlių nuimti, kitą paruošti. Vienas gėles iškasti, tuo tarpu kitas – pasodinti. Džiaugiamės, kad ir vėl visiems augalų mylėtojams galėsime pasiūlyti itin platų gėlių ir augalų asortimentą. Taip pat kviečiame visus ne tik pirkti, bet ir būtinai domėtis, klausti pardavėjų, kaip rūpintis augalu. Kaip ir ankstesniais kartais – taip ir šį – mugėje bus ne tik augalų, bet ir kiemo puošmenų – dirbinių iš akmens ar metalo“, – sako dr. Regina Juodkaitė, mugės organizatorė.

Mugėje bus galima įsigyti įvairių augalų – daugiamečių gėlių, daržovių, prieskonių. Taip pat bus prekiaujama įvairiais vaismedžiais, vaiskrūmiais, dekoratyviniais medžiais. Lankytojai turės galimybę ne tik įsigyti norimus augalus, tačiau ir sužinos, kaip auginti, prižiūrėti ir puoselėti augalus. Mugės metu taip pat bus galimybė įsigytų įvairių amatų dirbinių iš keramikos, akmens ar metalo.

Mugės darbo laikas:

  • penktadienį (rugsėjo 16 d.) 10.00–19.00 val.
  • šeštadienį (rugsėjo 17 d.) 08.00–19.00 val.
  • sekmadienį (rugsėjo 18 d.) 08.00–16.00 val.

Mugė vyksta unikalioje vietoje – Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose, Kairėnų g. 43, Vilnius.

Vilniaus universiteto (VU) botanikos sodą kasmet aplanko tūkstančiai lankytojų, norinčių pasimėgauti pavasario, vasaros ir rudens gėlių, medžių spalvomis ir kvapais. Sodas kviečia atrasti biologinę įvairovę augalų kolekcijose ir jų ekspozicijose. Čia puoselėjamos gausiausios ir įspūdingiausios kolekcijos: rododendrų, alyvų, lianų, bijūnų, jurginų, vilkdalgių, lelijų, svogūninių gėlių ir kt. Daugiau kaip 40 įvairių kolekcijų kaupiamos visuomenės, mokinių ir studentų pažintiniams bei mokomiesiems poreikiams. Tai edukacinės, teminės, biologinės įvairovės, mokslinės, selekcinės ir kultūrinių augalų genofondo išsaugojimo kolekcijos. VU Botanikos sode surinkta ir auginama gausiausia augalų kolekcija Baltijos šalyse – daugiau kaip 10 tūkst. svetimžemių ir natūralios floros augalų (gėlių, medžių, krūmų, vaiskrūmių, tropinių ir kt. augalų).

VU Botanikos sodas buvo įkurtas 1781 metais. Per 240 metų sodas tapo neatsiejama mokslo, taip pat švietėjiško ir socialinio gyvenimo dalimi Vilniaus universiteto ir sostinės bendruomenėms. Istorinės aplinkybės lėmė, kad Botanikos sodas net keletą kartų buvo perkeltas. Šiandien jis įsikūręs ir lankytojų laukia bei teikia įvairias paslaugas dviejose Lietuvos sostinės vietose: Kairėnuose (nuo 1974 m.) ir Vingio parke (nuo 1919 m.). Bendras Botanikos sodo plotas yra net 199 ha: Vingyje – 7,35 ha, Kairėnuose – 191,5 ha, tad jis yra didžiausias Lietuvoje. Sode įdomu ir istorijos mėgėjams, nes sodas Kairėnuose įsikūręs senoje dvarvietėje, kur išlikęs parkas su tvenkinių sistema, ūkiniai dvaro pastatai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.