Festivalyje „Užutrakio vakarai“ rugpjūčio 18 dieną koncertuoja vienas veržliausių, kūrybingiausių Latvijos muzikos pasaulio atstovų – Latvijos radijo bigbendas.

Latvių bigbendas, nedažnas svečias Lietuvos muzikos padangėje, atliks originalius orkestro muzikantų sukurtus ir aranžuotus kūrinius, džiazo klasikos, populiarios muzikos melodijas. Muzikos gurmanai koncerto klausysis žavingoje Užutrakio dvaro rūmų terasoje, iš kurios įspūdingu grožiu atsiveria Galvės ežeras su Trakų pilimi viduryje.

„Labai laukiame susitikimo su festivalio publika. Žinome, kad jame yra groję žinomi atlikėjai iš užsienio šalių. Užutrakio dvaras mums primena Italiją, tad tikimės karštų emocijų, įkvėpimo, kuriais dalinsimės su muzikos mylėtojais“, – savo lūkesčiais prieš būsimą koncertą dalijosi bigbendo direktorius Davis Jurka.

Latvijos radijo bigbendas gali pasigirti turtinga savo istorija, nors jam teko išgyventi ir labai dramatiškų akimirkų. Tačiau pastarųjų metų bigbendo muzikinis gyvenimas – tai lyg pasaka su laiminga pabaiga.

Šis muzikos kolektyvas įkurtas dar 1966 m. Jo kūrybinė veikla neatsiejama nuo anuomet jauno talentingo pianisto ir kompozitoriaus Raimondo Paulso asmenybės. Vis dėlto po Latvijos nepriklausomybės atkūrimo 1996 m. Latvijos radijo bigbendo – vienintelio profesionalaus Latvijos džiazo orkestro – veikla buvo nutraukta. Po 16 metų trukusios pertraukos, 2012-aisiais, visiškai atsinaujinęs bigbendas tarsi gimė iš naujo. Džiazo orkestro renesansą įtakojo garsūs Latvijos džiazo muzikantai Māris Briežkalns, Kārlis Vanags ir legendinis R. Paulsas. (Panaši lemtis yra ištikusi ir klestėjusį Lietuvos radijo ir televizijos orkestrą, tik skirtumas tas, kad Lietuva neturi savo R. Paulso ir orkestras jokiu pavidalu neatgimė).

Pirmas atkurto latvių orkestro pasirodymas įvyko su trenksmu – kartu su vienais žinomiausių džiazo pasaulio vokalistais Kurtu Ellingu ir italų džiazo diva Roberta Gambarini. Nuo tada bigbendas koncertuoja su tokiomis muzikos žvaigždėmis kaip Džeimsas Morrisonas, Seamus Blake, Randy Brecker, Kurt Rosenwinkel, Marius Neset, Jojo Mayer, Richard Bona, Michael Pipoquinha ir daugeliu kitų. Pasak muzikos žinovų, kiekvienas bigbendo pasirodymas yra tarsi energijos mainai tarp muzikantų ir auditorijos.

Šiandien kolektyvas yra neatsiejama Latvijos kultūros dalis ir rengia naujus, įdomius projektus, vadovaujant Kārliui Vanagui. Paklaustas, kur slypi bigbendo kūrybos sėkmė, jis patikino, kad muzikantai jauni, profesionalūs ir labai ambicingi. Štai vidutinis orkestro nario amžius yra vos 30 metų. Pasak K. Vanago, bigbendo muzikantus žavi iššūkiai, jie trokšta nuolat tobulėti, augti profesionaliai. Beje, bigbende groja ir lietuvis trimitininkas Dominykas Vyšniauskas.

„Užutrakio vakarų“ festivalyje bigbendas koncertuos su jauna, bet gerai žinoma dainininke Kristīne Prauliņa. Ji koncertuoja po Latviją, daugelyje pasaulio šalių kaip solistė, su gospelų choru ir kitomis džiazo, bliuzo ir pop muzikos grupėmis. Konkurse „Riga Jazz Stage“ K. Praulina yra laimėjusi Grand prix geriausio vokalo nominacijoje.

Be kitų projektų įprastai Latvijos radijo bigbendas kasmet parengia po naują programą su maestro R. Paulsu. Tai – ilgametis kūrybinis bendradarbiavimas, nuoširdus pagarbos ženklas neprilygstamai latvių muzikos legendai. Šiemetė programa buvo skirta kino filmuose skambėjusiai kompozitoriaus muzikai. Savo ruožtu R. Paulsas nepaliauja būti bigbendą mylinčiu ir puoselėjančiu patronu.

Po intensyvaus koncertinės vasaros sezono, kurį vainikuos pasirodymas „Užutrakio vakaruose“, latvių bigbendas vyks į Prancūziją.

„Ruošiamės koncertuoti Paryžiuje ir padaryti bendrus įrašus su žinomu prancūzų saksofonininku ir kompozitoriumi Pierru Bertrandu“, – sakė K. Vanagas, neatmetantis glaimybės dažniau aplankyti ir artimiausią kaimyninę šalį – Lietuvą.

Koncertas vyks Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasoje, pradžia –19.00 val.
Išsamesnė informacija www.uzutrakiovakarai.lt

Muzikos festivalio „Užutrakio vakarai“ informacija

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist

no krabas