Renginiai

Vingio parke vyks dar nematytas renginys – ekstremalus bėgimas su kliūtimis

Jau liepos 2 dieną Vilniaus Vingio parke vyks šioje vietoje dar nematytas renginys – ekstremalus bėgimas su kliūtimis „OCR Lietuva. Ekstremalus bėgimas Vilniuje“.

Iš Europos pirmenybių – su medaliu

Varžybas organizuojančios ekstremalaus bėgimo asociacijos „OCR Lietuva“ vadovas Renaldas Bugys neseniai dalyvavo Europos ekstremalaus bėgimo (OCR) čempionate ir vienintelis iš lietuvių pateko tarp prizininkų. Jis iškovojo sidabro medalį savo amžiaus grupėje 3 km varžybose, taip pat liko ketvirtas 15 km rungties Elito grupėje.

„Iš tiesų į Italiją vykau nugalėti, nes forma buvo gera. 3 km varžybose dalyvavau savo amžiaus grupėje, nes tai yra mano silpnoji rungtis. Labiau mėgstu bėgti ilgesnę, standartinę distanciją. Dėl to pirmoje rungtyje norėjau apšilti, susipažinti su kliūtimis, tačiau pavyko tapti vicečempionu. Neįveikiau labai slidžios rampos, todėl gavau baudos laiko ir tai lėmė antrą vietą“, – pasakojo R. Bugys.

 

Standartinėje distancijoje lietuvis jautėsi užtikrintai. Jis su dar trimis lyderiais trasoje atitrūko nuo persekiotojų ir bet kas iš lyderių ketvertuko galėjo tapti Europos čempionu.

„Gaila, bet finišo tiesiojoje padariau vieną klaidą – paslydau ant vienos kliūtis, nukritau ir tai man kainavo baudos minutes“, – prisipažino R. Bugys.

R. Bugys buvo sužavėtas varžybų organizacija, nes jos vyko Italijos kalnuose, buvo daug gražių vaizdų. Jis pabrėžė, kad kliūtys šįkart buvo lengvesnės nei ankstesniuose čempionatuose. Dėl to konkurencija buvo labai didelė. Jis pasidžiaugė, kad Lietuvoje galima organizuoti ne prastesnio lygio turnyrus.

 

„Pasimokyti nebelabai ką galėjome, nes čia, Lietuvoje, mes jau rengiame gero lygio varžybas. Atvykę į mūsų varžybas Vingio parke liepos 2-ąją, galėsite pajausti ekstremalaus bėgimo europinį lygį, išbandyti technines kliūtis, kurios bus analogiškos toms, kurias mes įveikinėjome Europos čempionate“, – sakė R. Bugys.

Kviečiami ir moksleiviai, ir vaikai

„OCR Lietuva. Ekstremalus bėgimas Vilniuje“ renginyje sportininkai galės varžytis dėl Didžiosios taurės 8 km distancijoje su daugiau nei 20 įvairiausių kliūčių. Taip pat vyks nemokamas vaikų 500 m bėgimas.

Beje, moksleiviai nuo 16 metų mokslo metų baigimo proga kviečiami visą 8 km trasą įveikti nemokamai. Aktyviausių mokyklų/klasių lauks nuostabios dovanos, taurės ir dovanėlės startiniame pakete.

 

12 ir 12.30 val. bus duoti du atskiri startai profesionaliems atletams. Šiame bėgime visi dalyviai startuos su apyrankėmis, o visas kliūtis bus privaloma atlikti individualiai. Jeigu kliūtis bus neįveikta, dalyvis praras apyrankę, o ją praradęs sportininkas nebepretenduoja į prizines vietas ir rezultatuose bus įrašytos raidės DNF. Organizatoriai ragina šį starto laiką rinktis tik jeigu esate pasiruošę.

Renginio dalyviai kviečiami registruotis su savo kolegomis ar bendraminčiais, nes masiškiausias klubas, įmonė ar bendruomenė bus apdovanota taure.

Visi renginio dalyviai gaus atminimo medalius.

 

Taip pat dalis surinktų lėšų bus skirta paremti Ukrainą, o jos piliečiai galės dalyvauti nemokamai su nuolaidos kodu: SLAVA UKRAINE.

Sparčiai populiarėjantis sportas

Ekstremalus bėgimas neseniai tapo ir olimpinių žaidynių dalimi. Oficialiai paskelbta, kad ekstremalaus bėgimo 100 m sprinto rungtis vietoje jojimo įtraukta į šiuolaikinės penkiakovės varžybų programą. Naujas šiuolaikinės penkiakovės formatas turėtų būti naudojamas 2028 metų olimpinėse žaidynėse.

Ši žinia dar labiau paspartino OCR sporto populiarumą Lietuvoje. Su 100 m OCR bėgimu visi norintys galėjo susipažinti ir savaitgalį Kaune vykusioje „Olimpinėje dienoje“. Labai daug žmonių susidomėjo ir išbandė šią rungtį, o vėliau vyko stipriausių sportininkų turnyras, kuriame triumfavo R. Bugys.

 

„Šis renginys labai pasiteisino. Turėjome labai daug dalyvių, trasą išbandyti norėjo tiesiog pro šalį ėję žmonės. Daug mėgėjų tą išbandė, nes tai yra puiki emocija. Juk vien įveikti trasą daug kam yra pergalė, o ją įveikti gali praktiškai visi“, – pabrėžė „OCR Lietuva“ vadovas.

Liepos 2 dieną Vilniuje toks didelis OCR bėgimo renginys vyks pirmą kartą. Ten nebus sprinto distancijos, bet ir 8 km distanciją galės įveikti visi norintys. R. Bugys sako norintis parodyti, kad OCR renginiai nebūtinai turi būti susiję su purvais, pelkėmis, brūzgynais ir miškais.

„Vilniuje bus visai kitoks konceptas. Vingio parkas yra pratiškai miesto centre ir šiose varžybose nebus purvo. Ką pažadame – tai ekstremalias emocijas. Ekstremalaus bėgimo sporto susidomėjimas labai šovė į viršų, žmonės domisi. Suprantama, kad visiems patinka naujovės“, – šypsojosi R. Bugys.

Dar vienas didelis OCR renginys vyks rugsėjo 10 dieną. Tuomet dalyviai varžysis jau tradiciniame „OCR Lietuva. Kazlų Rūda“ bėgime.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button