Renginiai

Vilnius turės prezidento A.Smetonos skulptūrą bei jo vardo salę Antakalnyje

Pastaruoju metu, ruošiantis didžiausiai mūsų šalies šių metų šventei viešojoje erdvėje netyla kalbos bei diskusijos apie tai, turi Lietuvoje būti ar ne prezidento Antano Smetonos atminimui skirta įamžinimo vieta. Tačiau yra Lietuvoje ne tik kalbančių, bet ir darančių. Štai Antakalnio seniūnijoje, seniūno Algimanto Vaitkaus iniciatyva š.m. vasario 15 d. 13 val. iškilmingai bus atidengiama skulptoriaus Algimanto Kensmino kurta skulptūra, skirta prezidentui Antanui Smetonai. Į šį iškilmingą renginį „Žinau, kodėl esu laisvas” kviečiami visi vilniečiai. Dalyvaus Lietuvos nacionalinės premijos laureatė Irena Milkevičiūtė (sopranas), LR Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė Judita Leitaitė (mecosopranas), nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mažieji talentai. Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su VŠĮ „Muzikos galerija“.

Taip pat Antakalnio seniūnijos salėje atidaroma Lietuvos jubiliejui skirta dviejų fotomenininkų – aktoriaus Juozo Budraičio bei gitaristo Jono Krivicko – foto darbų paroda „Akies kraštu”. Juozo Budraičio fotografijose užfiksuoti „nepaliesto” Vilniaus senamiesčio vaizdai. Jis pastebi, kad kai kurių fotografuotų pastatų jau ir nebėra, jie dingo gal prieš metus – kažkas nugriauta, kažkas uždažyta ar pakeisti fasadai. „Tie negražiai gražūs byrantys pastatai primena mano jaunystės Vilnių, pasivaikščiojimus po faktūriškas jo gatveles, kiemus”, – sako autorius.

Kito fotomenininko Jono Krivicko darbuose – keistu, įdomiu rakursu, tarsi „pro trečią akį” šiuolaikinio žmogaus žvilgsniu matomi gerai pažįstami Vilniaus bei Lietuvos objektai.

 

Paroda rengiama drauge su galerija „Elysium”.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button