Renginiai

Vilniuje – žaidimų kultūros paroda „GameOn“

Pirmąjį lapkričio savaitgalį ketvirtąjį kartą rengiama žaidimų kultūros paroda „GameOn“ į parodų centrą „Litexpo“ sukvies ne tik žaidimų entuziastus ir mėgėjus, bet ir žmones, kurie ieško naujų patirčių bei mažų atradimų.

Lapkričio 2-3 dienomis vyksianti paroda leis susipažinti su įvairiomis naujovėmis, nuo elektroninio sporto kovų iki virtualios realybės patirčių. Tik šiame renginyje bus galima pamatyti viską, kas yra susiję su naujosiomis technologijomis.

Šarūnas Kubilius, prisidedantis prie „GameOn“ organizavimo, tikina, kad šis renginys yra skirtas įvairiausiai publikai, kadangi šioje parodoje galima kaupti žinias specialiose GameOn konferencijose, susitikti su žaidimų kūrėjais, pamatyti naujovių bei atradimų, kurie mus nustebina gyvenime. Pasak pašnekovo, tai vienintelis tokio tipo renginys mūsų regione ir visa patirtis, kurios jame galima pasisemti, yra nepakartojama.

 

GameOn pradžia – du skirtingi projektai

Vienas renginio organizatorių Š. Kubilius pasakoja, kad GameOn šaknis būtų galima atsekti iki dviejų labai skirtingų projektų, kurie sujungė turimas žinias ir tapo vienu renginiu, kurį dabar ir galima matyti: „Buvo Žaismo DNR komanda, kuri tradiciškai lankydavo didžiausius žaidimų renginius Europoje ir svajojo panašų renginį surengti ir Lietuvoje, bei buvo žmonės, kurie organizavo „Infoshow Lan Party“, kurį perkėlė į Kauno sporto halę“, – renginio istoriją prisiminė pašnekovas.

 

Atsiradus galimybei surengti renginį Lietuvos Siemens arenoje, šie žmonės, dirbę prie kitų projektų, susivienijo ir padarė tai, ką dabar galima vadinti pirmaja „GameOn“ paroda. Organizatoriai neslėpė, kad pirmojo renginio rezultatai stipriai pranoko visų idėjos autorių lūkesčius: „Pirmasis „GameOn“ sulaukė didžiulės sėkmės, o mes dėl priešgaisrinės saugos reikalavimų nebegalėjome įleisti daugiau žmonių į renginį. Vos tik jam pasibaigus buvo aišku, kad jis privalo būti didesnis ir keltis į „Litexpo“ rūmus“, – pirmąjį renginį prisimena Š. Kubilius.

Idėjomis dalinasi visa bendruomenė 

Š. Kubilius neslepia, kad prie renginio „GameOn“ visuomet prisideda ir dalyviai, paragindami į Lietuvą atvežti vienus ar kitus žaidimų kūrėjus, į programą įtraukti daugelį patinkančių žaidimų ar turnyrų. Pasak organizatorių, visi pasiūlymai iš bendruomenės ir parodos dalyvių visuomet yra laukiami ir į juos stengiamasi atsižvelgti, kuriant naują renginio programą.

 

Renginio organizatoriai pastebi, kad daugeliui žmonių dvejonių kelia tai, ar dalyviams, ne itin besidomintiems žaidimais, bus įdomios veiklos šioje parodoje. Šias abejones Š. Kubilius išsklaido paminėdamas, kad renginys ne veltui vadinamas žaidimų kultūros renginiu ir jame nėra būtina žaisti, kad galėtum mėgautis renginiu.

„Geros muzikos mėgėjams rekomenduojame užsukti ir paklausyti, kaip skamba simfoninio orkestro atliekama žaidimų muzika, vakarėlių liūtai iki paryčių galės šėlti mūsų oficialiame uždaromąjame vakarėlyje, o ypatingą dėmesį skirsime tėvams, kurie į renginį atvyks su atžalomis – turėsime daugybę pranešimų apie edukaciją bei interaktyvių žaidimų, galinčių pagelbėti mokantis“, – pasakojo Š. Kubilius, kviesdamas visus smalsuolius sudalyvauti šiame renginyje.

 

Kasmet – naujos staigmenos renginio dalyviams

 „Kiekvienus metus „GameOn“ renginį stengiamasi pradėti su vis kitokia idėja, kad renginys nebūtų toks, koks buvo praėjusiais metais. Šiemet pagrindinis renginio akcentas yra ties nepriklausomais žaidimų kūrėjais – turėsime dešimtis skirtingų žaidimų studijų, taip pat delegacijas iš Šveicarijos, Vokietijos ir Ukrainos“, – pasakoja Š. Kubilius.

Prisimenant 2017-ųjų metų renginį, galima pastebėti, kad ten ypatingas dėmesys buvo skiriamas muzikai žaidimuose – pirmąjį kartą parodoje buvo suorganizuotas simfoninio orkestro atliekamas žaidimų muzikos koncertas, taip pat renginyje svečiavosi ir Austin Wintory, kuris už savo darbą su žaidimais buvo nominuotas Grammy apdovanojimu.

 

Pašnekovas taip pat atskleidė ir tai, kad šiais metais renginio programą sudaro itin stiprūs konferencijos takeliai su gausybe svečių iš užsienio. Taip pat bus net trys pramoginio tipo žvaigždžių mačai, kuriuose varžysis įvairios žaidimų bendruomenės žvaigždės ir žvaigždutės. Svarbiausias šventės akcentas yra tai, kad į renginį sugrįžta ir žaidimų muzikos koncertas „GameOn Live“, pastiprėjęs Danguolės Beinarytės choru.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button