Renginiai

Vilniuje vyks Ukrainietiškų imtynių pasaulio čempionatas

Ukrainoje turėjęs vykti ukrainietiškų imtynių pasaulio čempionatas keliasi į Vilnių. Daugiau nei 100 imtynininkų ir imtynininkių iš daugiau nei 15 valstybių dėl pasaulio čempionato trofėjų kovos rugsėjo 10-11 dienomis.

„Ukrainiečiai paprašė mūsų pagalbos surengti čempionatą Lietuvoje ir, su Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pritarimu, sutikome. Kol kas daugiausia iššūkių kelia finansavimas, nes Lietuvos įmonės gana vangiai reaguoja į galimybes prisidėti prie šio unikalaus renginio. Dėkojame tiems, kas jau prisijungė, ir laukiame daugiau. Džiugina tai, kad Ukrainos komanda atvyks visos sudėties – ir vyrai, ir moterys“, – pristatydamas čempionatą sakė jį organizuojantis Pasaulio tautinių imtynių sąjungos prezidentas Gintautas Vileita.

Į čempionatą planuoja atvykti imtynininkai iš Baltijos ir Skandinavijos šalių, Vokietijos, Prancūzijos, Lenkijos, Slovakijos, – Kazachstano, Uzbekistano, Kirgizstano ir Brazilijos. Prieš tai dar vyks tarptautinės imtynių klinikos.

 

Rytinę varžybų dalį planuojama vykdyti uždaroje patalpoje, o pusfinalius ir finalus – prie Baltojo tilto įsikursiančioje Europos krepšinio čempionato fanų zonoje.

„Labai džiaugiuosi, kad čempionatas vyks Lietuvoje. Kita vertus, daugiau nėra kur. Draugams reikia padėti. Būtų labai malonu pamatyti daugybę žiūrovų, stebinčių kovas“, – sakė pasaulio čempionato ambasadorius, pasaulio imtynių čempionas Rimantas Bagdonas.

„Esame dėkingi Lietuvos partneriams, visiems, kas prisideda prie šio renginio“, – sakė Olena Kuzmenčuk, Ukrainos ambasados Lietuvoje trečioji sekretorė.

 

Įvairių tautinių imtynių, tarp jų ir ukrainietiškų, atgimimas prasidėjo maždaug prieš trisdešimt metų. Sovietų priespaudos laikais ukrainietiškos ir kitos tautinės imtynės buvo draudžiamos. Po to pradėta rengti tautinių imtynių varžybas pagal unifikuotas taisykles, tačiau po 2014 m. Rusijos pradėtos agresijos prieš Ukrainą viskas pasikeitė, o ukrainiečiai įkūrė tarptautinę ukrainietiškų imtynių už diržų federaciją. Pernai Lvive įvyko ir pirmasis pasaulio čempionatas, o Vilniuje – Europos.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button