Renginiai

Vilniuje vyks pasaulinės svarbos medicinos renginys

Vilnius pasirinktas pasaulinės svarbos renginiui – kitų metų rugsėjį čia vyks didžiausia Europos koloproktologų asociacijos konferencija. Skaičiuojama, kad apie 2 tūkst. medicinos specialistų iš viso pasaulio sutrauksiantis, tris dienas vyksiantis renginys miesto biudžetą papildys apie 1,5 mln. eurų.

„Tai, kad miestui pavyksta pritraukti tokio masto renginius, reiškia didelį įvertinimą jam. Miestams tokie renginiai svarbūs ne tik dėl didelės ekonominės naudos, bet ir dėl žinių bei mezgamų ryšių – konferencijos tampa lyg laikinais universitetais, kur susirinkę tyrėjai ir praktikai dalijasi naujausiais moksliniais atradimais bei įžvalgomis“, – teigia „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė. 

Europos koloproktologų asociacijos prezidento Per‘o Nilsson‘o teigimu, ši jau 15-tą kartą organizuojama konferencija suteikia itin daug galimybių specialistams, dirbantiems storosios ir tiesiosios žarnos gydymo srityje, mokytis ir užmegzti ryšių. Pasak jo, renginiui jau pradėta ruoštis. „Nekantraujame dalyvius pasitikti gražiajame Vilniaus mieste“, – sakė jis.

 

Vilnius vis dažniau tampa medicinos specialistų susibūrimo vieta. Tarptautinės kongresų ir konferencijų asociacijos (ICCA) duomenimis, Vilniuje medicinos srities renginių organizuojama daugiausia Baltijos šalyse – per pastaruosius penkerius metus čia įvyko 53 tarptautinės „keliaujančios“ konferencijos, kurios sostinę pasirinko konkurso būdu. Palyginimui Rygoje per tą patį laikotarpį buvo suorganizuota 49, o Taline – 35 tarptautinės konferencijos. „Go Vilnius” duomenimis, medicinos renginiai Vilniuje kasmet taip pat statistiškai sudaro didžiausią dalį – iki 15 proc. visų tarptautinių renginių.

„Medicinos konferencijos yra vieni dažniausių renginių konferencijų turizmo rinkoje visame pasaulyje, nes medicinos specialistams būtina nuolat keistis žiniomis ir dalintis patirtimi. Galime didžiuotis, kad Vilniui vis dažniau pavyksta pritraukti žinomas, aukštai profesionalų vertinamas ir daug metų visame pasaulyje organizuojamas konferencijas. Tam didelę įtaką turi, neabejotinai, stipri mūsų šalies medicinos specialistų bendruomenė“, – teigia I. Romanovskienė. 

Šiais metais Vilniuje jau įvyko mažiausiai penkiasdešimt tarptautinių medicinos srities konferencijų, kuriose dalyvavo daugiau kaip 7 tūkst. delegatų iš įvairių Europos ir pasaulio šalių. Kitąmet sostinėje vyks ne ką mažiau medicininių renginių, tarp kurių – ne viena pastaraisiais metais laimėta konferencija. Be minėtos Europos koloproktologijos asociacijos konferencijos, Vilniuje kitąmet bus surengta ir 20-oji Europos klinikinės ląstelių analizės asociacijos metinė konferencija (ESCCA), Europos kardiologų asociacijos 7-oji Hipertenzijos bei  kardiometabolinio sindromo konferencija (PreHT), 16-asis Europos Dermato-Onkologijos draugijos kongresas (EADO), Tarptautinės medicinos studentų organizacijų federacijos 10-oji Europos konferencija (EuRegMe) ir kt. Kiekviena ši konferencija suburs po 300-600 dalyvių iš įvairių šalių.

 

Iš viso Lietuvos sostinėje pernai buvo suorganizuota apie 600 tarptautinių renginių – trečdaliu (31 proc.) daugiau nei ankstesniais metais. Skaičiuojama, kad šių renginių ekonominė nauda Vilniui sudarė net 57 mln. eurų. „Go Vilnius“ skaičiavimais renginių atnešama nauda miestui galėtų augti dešimtimis kartu atidarius naująjį Kongresų centrą – tai suteiktų progą į miestą pritraukti didesnius ir ekonomiškai pačius naudingiausius renginius.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button