Renginiai

Vilniuje vyks eisena prieš rasizmą: siekiama parodyti solidarumą su protestuotojais JAV

Jungtinėse Amerikos Valstijose nesibaigiant protestų dėl juodaodžių teisių bangai, Vilniuje penktadienį organizuojama eisena, siekiant atkreipti dėmesį į rasizmo problemas bei palaikyti „Black Lives Matter“ judėjimą. Eisenos dalyviai, planuojama, eis nuo Katedros aikštės iki JAV ambasados.

„Dauguma Jūsų žino, kas šiuo metu vyksta Jungtinėse Amerikos Valstijose. Mes, kaip bendruomenė, norime palaikyti „Black Lives Matter“ sąjūdį ir pǎreikšti užuojautą ne tik nukentėjusiojo George’o Floydo šeimai bei žmonėms, kurie kovoja už teisingumą Amerikos gatvėse, bet ir tiems, kurie kiekvieną dieną susiduria su policijos brutalumu, nukreiptu prieš spalvotos odos žmones“, – rašoma renginio aprašyme feisbuke.

ELTA primena, kad protestai JAV įsisiūbavo policijos pareigūnui Derekui Chauvinui nužudžius sulaikytą juodaodį George‘ą Floydą. Per G. Floydo sulaikymą gegužės 25 d. policijos pareigūnas D. Chauvinas beveik devynias minutes keliu spaudė ant žemės gulinčio, antrankiais surakinto, beginklio juodaodžio G. Floydo kaklą, nors jis skundėsi, kad negali kvėpuoti. Netrukus jis mirė. Nepriklausoma atlikta autopsija parodė, kad vyras mirė dėl uždusimo.

 

G. Floydo mirtis paskatino masinius protestus JAV prieš policijos smurtą ir rasizmą, kurie kartais perauga į riaušes ir plėšikavimus. Pačiam pareigūnui D. Chauvinui už antrojo laipsnio žmogžudystę gresia iki 40 metų kalėjimo.

Dainora Karklytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
22 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
ula
ula
1 metus

Gerai kad tik keturi ir jauni, labai lengva praplauti smegenis tokiems. Reikia juos pasodinti i afriko – amerika comunities tik savaitei, tada pasikalbetume visai kitaip.

Lietuvis
Lietuvis
1 metus

Kokie juodaodžiai afroamerikiečiai

Vardas
Vardas
1 metus

Masofke ir Fotosesija Armonaitei ir Simasiui..

Smug
Smug
1 metus

Sušikti leftistai liberastinės atliekos

Jablonskis
Jablonskis
1 metus

“nukreiptu prieš spalvotos odos žmones”

Jėzus pravirko.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button