Renginiai

Vilniuje šurmuliuoja „Sostinės dienos“. Šeštadienio renginių PROGRAMA

Vakar prasidėjo tris dienas truksianti didžiausia Vilniaus miesto šventė ir kultūros festivalis – „Sostinės dienos“. Renginiai jau pasklido po skirtingas erdves – laukia trijų dienų muzikos, gero maisto, kultūros ir puikios nuotaikos festivalis, daugiau kaip 70 atlikėjų bei grupių koncertų net keturiose šventės scenose.

Pristatome šios dienos (šeštadienio) „Sostinės dienų“ renginių kalendorių.

SKAMBANTI KATEDRA

Rugsėjo 1 d., šeštadienis, 21.00. DIDYSIS “SOSTINĖS DIENŲ” GYVO GARSO IR VAIZDO KONCERTAS

 

Viena ryškiausių hiphopo grupių, didžiausias Lietuvos arenas užkariavę LILAS IR INNOMINE ir
nuotaikingi ir teatrališki ANTIKVARINIAI KAŠPIROVSKIO DANTYS.

DŪZGIANTIS PROSPEKTAS

Jau 12 metų Vilniaus miesto festivalyje SOSTINĖS DIENOS „dūzgia“  Gedimino prospektas – susitikimo vietos pakeisti negalima! Tai ne kaimiška mugė ar prekybinė turgavietė, o aktyvaus kultūrinio veiksmo ir įvairių kūrybinių sumanymų vieta, tai įvairiausių poreikių, norų ir fantazijų išsipildymo vieta, tai kaimynystės, bičiulystės ir svečių sutikimo  vieta.

Rugsėjo 1 d., šeštadienis, nuo 10.00 iki 23.30 val.

 

ŠOKANTYS NERYJE

Sutemus Neries krantinės erdvė pakvies tūkstančius vilniečių į unikalų reginį – ambicingą 3D vizualinį projektą „Šokantys Neryje“, kurio ekranu taps į didžiulį aukštį iškeltas Neries upės vanduo. Tai tęstinis “Video architects” ir “Vilniaus festivalių” projektas, šiemet pristatantis naują kūrybinį sumanymą. Didžiausiame vandens ekrane Lietuvoje žiūrovai išvys video projekcijų, šviesų bei lazerių sinergijos meninę išraišką, kurios centre – šokio personažai. Pasitelkus ypatingą filmavimo įrangą, specialų makiažą bei skirtingus šokio stilius, kūrybinei grupei pavyko atskleisti naujas vandens projekcijos subtilybes bei papasakoti naują Neries istoriją.

Penktadienio ir šeštadienio vakarais nuo 23 val. nakties apie 12-14 min. trukmės „Šokantys Neryje“ seansai bus rodomi po 4-5 kartus per vakarą, kad kuo daugiau vilniečių ir miesto svečių galėtų pasimėgauti įspūdingu reginiu.

Rugsėjo 1 d., šeštadienis, nuo 23.00 iki 00.10 val.

 

GERO MAISTO KRANTAS

Pernai „Sostinės dienose“ pristatyta nauja erdvė Neries krantinėje pranoko šventės dalyvių lūkesčius – krantinės atkarpoje tarp Žaliojo ir Karaliaus Mindaugo tiltų nuolat būriavosi daugybė geros muzikos ir gero maisto ištroškusių žmonių. Šįmet šioje erdvėje įsikurs dar daugiau Food Truck maisto vagonėlių nei pernai – rekordinis jų kiekis vienoje vietoje. Pačius įmantriausius, rafinuočiausius ir egzotiškiausius patiekalus pateiks nedideli įvairūs restoranėliai, nišiniai ir jau pripažinimo sulaukę „gourmet“ kūrėjai. Naujoves vertinantys miestiečiai šioje erdvėje galės mėgautis ne tik virtuvės paslaptimis,  bet ir unikalia muzikine scena:

Ant Neries krantinės įrengtoje scenoje „Atspindžiai“ gyvai skleisis pasaulio etninės muzikos garsų versmės, čia pasirodys ir garsūs, ir pripažinimo siekiantys atlikėjai, kurių muzikoje šiuolaikiškai atsispindi įvairių pasaulio kultūrų skambesiai, etniniai motyvai ar muzikiniai stiliai. Šioje „Atspindžių“ scenoje į kitus pasaulio krantus nukels reggae/regio, klezmer, lotynų amerikos, balkanų, baltų, slavų, afikiečių, rytiečių melodijos, tembrai bei ritmai, įsiliejantys į šiuolaikinę roko, džiazo, bliuzo, eksperimentinę, elektroninę ir šokių muziką.

Rugsėjo 1 d., šeštadienis, nuo 10.00 iki 01.00 val.

 

ŽAIDIMŲ IR ATRAKCIJŲ PARKAS

Atnaujinta ir jau vilniečių gausiai lankoma Lukiškių aikštė SOSTINĖS DIENŲ metu virs „Žaidimų ir atrakcijų parku“ – čia vaikų ir šeimų lauks ne tik gausybė pramogų ir žaidimų, bet ir rugsėjo 1-2 d. vyksiantis renginys „ŠIMTMEČIO ŠACHMATAI“, kuriame bus įrengta net 100 šachmatų lentų, o mūsų šachmatų didmeistrė Viktorija Čmilytė-Nielsen surengs Simultaną šimtui norinčių sužaisti šachmatininkų, vyks atviros pamokos vilniečiams bei miesto svečiams, geriausių šachmatų mėgėjų apdovanojimai, pokalbiai apie šachmatus, istoriją, žymių žmonių patirtys. Lukiškių aikštėje vilniečiai taip pat galės žaisti gigantiškais šachmatais drauge su „GIGANTCHESS“.

Vaikams Lukiškių aikštėje veiks karusėlės, šokinėjimai su guminiais lynais, vandens baseinai su valtelėmis ir gigantiškais burbulais, kuriuose bus galima pasiplaukioti net nesušlapus, specialios automatinės mašinėlės, kuriomis mažieji galės pasivažinėti tiesiog patys, ir daugybė kitų nekasdienių pramogų. Be to, kaip praėjusiais metais, vaikams bus įrengtos atrakcijos taip pat ir netoli Karaliaus Mindaugo paminklo.

Rugsėjo 1 d., šeštadienis, nuo 10.00 iki 20.00 val.

 

3D audiovizualinė projekcija „Mes stiprūs, Lietuva!“

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų 3D audiovizualinė projekcija „Mes stiprūs, Lietuva!“ leis per santykinai trumpą laiką (projekcijos vienos demonstracijos trukmė – apie 15 min.) „išgyventi“ Lietuvos istoriją. Įspūdingas turinys ir specialieji efektai suteiks netikėtą dimensiją Didžiajam muziejaus kiemui, ant kurio sienų skleisis moderni mūsų valstybės raidos rekonstrukcija nuo pirmojo šalies vardo paminėjimo, valstybingumo gimties bei sklaidos, karaliaus Mindaugo Lietuvos raidos, skirtingų Lietuvos praeities tarpsnių iki šiandien – laisvos ir šiuolaikiškos valstybės.

„SOSTINĖS DIENOSE“ ANTRUS METUS IŠ EILĖS LANKYTOJUS KVIEČIA TURIZMO GATVĖ

Kai šiuo metu visa Lietuva „serga“ kelionių virusu, o kelionės po Lietuvą išgyvena tikrą renesansą, prisirinkti puikių idėjų kelionėms visiems metams kviečia didžiausioje Vilniaus miesto šventėje-festivalyje „Sostinės dienos 2018“  vykstantis Turizmo skveras. Jau antrus metus iš eilės Turizmo departamento inicijuojama Lietuvos turizmo galimybes pristatanti erdvė, šventės dalyvius pakvies atrasti vis populiarėjančio vietinio turizmo naujoves. Jūsų lauks turizmo profesionalai iš įvairių Lietuvos regionų, kurie pasidalins vietinio turizmo naujienomis ir patarimais, kur nukeliauti šiais metais.

Šiais metais Turizmo gatvėje šventės svečių lauks gausus dalyvių skaičius. Išskirtinius krašto lankytinus objektus, aktyvaus poilsio galimybes ir kitą keliautojams aktualią informaciją pristatys itin daug turizmo informacijos centrų iš įvairių Lietuvos regionų.

Turizmo departamento stende jūsų lauks smagūs ir interaktyvūs edukaciniai žaidimai, laimės rato viktorina, magnetinis Lietuvos žemėlapis, virtualios realybės filmai apie Lietuvą, kelionių žemėlapiai ir leidiniai.
Turizmo gatvės (Gedimino pr., Vilnius) „Sostinės dienos 2018“ darbo laikas:

Rugsėjo 1 d. (šeštadienis) – 10:00-21:00 val.

„DIALOGAS TAMSOJE“

„Sostinės dienos 2018“ metu Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai bus kviečiami į istorinį Šv. Petro
ir Povilo bažnyčios vienuolyno kiemą (M. K. Paco g. 4), kuriame įsikūręs „Dialogas tamsoje“ centras.
Projekto „Dialogas tamsoje™” programos vyks aklinoje tamsoje, o programų vadovais dirbs
išskirtinai tik aklieji arba silpnaregiai instruktoriai ir atlikėjai, kurie į pasaulį žiūri ne akimis, o širdimi…
Vienuolyno kieme veiks fotografės Jurgitos Kunigiškytės fotografijos paroda „Dialogas“.

Programos vyks rugsėjo 1 d. (šeštadienis) 19.00, 20.30, 22.00 val.

Popiežiaus Pranciškaus belaukiant: Džiaukitės viltyje

Koncertas „Popiežiaus Pranciškaus belaukiant: Džiaukitės viltyje“ scenoje prie Vinco Kudirkos aikštės – 16 valandą. Renginį ves kunigas Ričardas Doveika, koncertuos: Jazzu, Donatas Montvydas, Merūnas Vitulskis, Saulius Urbonavičius-Samas, grupė BIX.

“SOSTINĖS DIENŲ 2018” MUZIKINIŲ SCENŲ PROGRAMA

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button